Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 23.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ти даде две точки. Ето от мен и трета...нови [re: NlKJAMa]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.03.04 13:13



Да построим графиката:
1. 120-3000 (според теб примерно разход 10)
2. 120-2500 (пак според теб примерно разход 8, намаляващ)
3. (от мен) 120-1500 (продължение от мен на логиката ти: според теб примерно разход 6, продължаващо намаляващ)
4....
5.....

10-ВРЪЩА БЕНЗИН!

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема абе примерно някакъв закон..нови [re: diesel power]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.03.04 13:19



Да преместиш едно тяло с определена маса от една точка до друга е необходима точно определена енергия!

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: ти даде две точки. Ето от мен и трета...нови [re: Щ-3O4]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано17.03.04 13:19



Ахъм, така, така! Аз като я купих и заредих догоре и после като си тръгнах за Плевен на няколко пъти спирах да отливам в туби, че се препълваше!.
Пък и да не го връща бензина, важното е само "да го мирише" аз пак ще съм доволен.

А сега сериозно, продължавайки графиката на Щ-3O4 на прекалено малко обороти не изгаря добре горивото и си излиза отзад. Така и за еко-то лошо.

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...


Тема Re: абе примерно някакъв закон..нови [re: Щ-3O4]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано17.03.04 13:23



Пцолютно вярно! НО, тук има и фактора КПД, нали така? То че е необходима точно определена енергия, необходима е. Но въпросът е, че най-често за това преместване,особено при автомобилите, се използва далеч не точно тази енергия, а мнооого повече.

Ти и пеша можеш да стигнеш до работа, но с колело ще изхабиш по-малко енергия.

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...

Редактирано от diesel power на 17.03.04 13:25.



Тема КПДнови [re: diesel power]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.03.04 13:33



има разбира се. И върху него влияят един куп неща. Говорим сега при всички други условия КОНСТАНТА (и КПД то на двигателя). Та говорим как влияе диаметъра на гумите на разхода.
Според мен всяко излизане от заводските предписания за гумите-увеличава разхода. По тежки, по голямо съпротивление...

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Затова има оптимална скорост,..нови [re: NlKJAMa]  
Автор Mircha ()
Публикувано17.03.04 13:36



... а не оптимални обороти.

Разхода ти зависи предимно от челното съпротивление (при равни други условия), а то нараства експоненциално с нарастване на скоростта. Ще ти дам пример:

Тръгни от София за Пловдив и карай със 120 км/ч на четвърта - ~4000 об/мин.
Сега опитай същото упражнение при същите обороти но на пета - соростта става 160 км/ч.
Засечи разхода в двата случая. От опит ще ти дам отговора. Впървия случай ~7l/100km, във втория ~8.5-9l/100km.

Разхода при високи обороти може да се вдигне незначително от инерционни моменти, но съвременните двигатели са така добре балансирани, че разликата ще е пренебрежимо малка.

Виж спор няма, че хубавите гуми могат да ти спестят гориво.

Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка


Тема Re: още за летните гуминови [re: diesel power]  
Автор kEFi (...)
Публикувано17.03.04 13:37



Това за изчислението на скоростта в зависимост от височината на гумата си го имаме в готов вид на сайта в раздел гуми.....
Дали ми е започнала да гори по-малко - дори не съм засичал! Направих смяната след като изправих един завой на мокър асфалт (карах с нормална скорост, отговаряща на пътната сигнализация). Отпред бях с Lassa на 4 месеца, а отзад с малко поизносени Yokohama. Слава богу, че бях сам на платното!!! Заради това си взех хубави (за мен) гуми, не заради разход или скорост!

П.П.Колкото до икономично каране, знам че за моя двигател най оптималното изгаряне и КПД е при 2650об/мин., най-висок въртящ момент имам на 3000 и т.н. За пътуване на по-ниски обороти - вярно, дава по-нисък разход, но пък както казва колегата голяма част от горивото само е преминало през цилиндрите...така че аз си предпочитам да го изгарям оптимално, независимо от височината/стъпката/цолажа/температурния индекс..........на гумите ми

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kEFi на 17.03.04 13:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от kEFi на 17.03.04 17:08.



Тема точно така+продължение.....нови [re: Mircha]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.03.04 13:50



и като се има предвид за какво служи скоростната кутия!, според мен за постигане на оптимален КПД при различните съпротивителни моменти, пак остава въпроса-по какъв начин увеличавенето на диаметъра на гумата намалява разхода!?

Пример:
примерно: София-Варна, пета предавка, 100 км/ч, 4000 оборота
Веднъж с диаметър 60
Веднъж с гуми 70 (условни числа)
При кои гуми разхода е по-малък!?

п.п.
приемаме че всичко останал-челно съпротивление, спойлери, товар, всичко е константа.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH


Редактирано от Щ-3O4 на 17.03.04 13:54.



Тема Като стана дума за предписания...нови [re: Щ-3O4]  
Автор Mircha ()
Публикувано17.03.04 13:51



Аз имим предписани 185/65R14 зимни и 205/55R15(205/50R16) летни. Как, питам аз, влияе различния размер зиме-лете на показанието на спидомера?

И от друга страна не мога ли да мина с това оправдание пред КАТ-аджиите!

Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка


Тема Ако ще теоретизираме...нови [re: Щ-3O4]  
Автор Mircha ()
Публикувано17.03.04 13:56



... По-големия диаметър по-лесно преодолява препятствия (по малко съпротивление).

От друга страна гумата е по-голяма - съответно по-тежка.

Може би и размера на резервната оказва влияние!

Изобщо + и - можем да си разказваме до утре заран, но това си е чисто теоретично. Не виждам начин по-голямата гума да ти намали разхода.

Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.