Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 23.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мдам... стила...нови [re: Mondeo_AUT]  
Автор kEFi (...)
Публикувано17.03.04 12:24



Аз незнам! И все още...(пауза за трикратно прекръстване, почукване на дърво и т.н...)...при мен няма такова



Тема Re: още за летните гуминови [re: kEFi]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано17.03.04 12:32



Гледам гледам и не мога да разбера какво да видя там.
Като избера ескорт и там си ми дава 185/60/14! За мекотата тя така си е проектирана гумата и не вярвам да не си пази размера при нормално напомпване.
Предните ми Good year eagle ventura също изглеждат много меки макар да са на 2 атмосфери а задните тях не ги знам какви са борда им стои прав. Като купих колата на първата бензиностанция проверка на гумите реших че не им работи манометъра и ги напрасках на 3 атмосфери на следващото ОМВ видях че пак е 3 и ги изпуснах.



Тема Re: още за летните гуминови [re: NlKJAMa]  
Автор kEFi (...)
Публикувано17.03.04 12:37



...вижда се, че там (на сайта) има избор, но тук (на пазара) не. Така, че купих тези, от които имаха 4 бройки.



Тема Re: още за летните гуминови [re: kEFi]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано17.03.04 12:57



E това вече е друг въпрос.
Сега остава да споделиш дали ти е паднал разхода на гориво заради по високата гума и по ниски обороти при движение с определена скорост.



Тема интересен въпрос!нови [re: NlKJAMa]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано17.03.04 13:02



Ха сега да видим дали ще оборим закона за "запазване на енергията"!
или там какъвто е. Имам идея да стигна до Варна с 10 литра бензин. Изчислявам гумите!

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: още за летните гуминови [re: NlKJAMa]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано17.03.04 13:04



А аз друго си мисля. Като ти е доста по-висока гумата не трябва ли ако на километража ти показва примерно 90 ти да се движиш реално с мааалко повече. Тогава ти, да речем, си мислиш, че караш с 90, щото било най-иконоимчно, а всъщност си със 100, но не знаеш и разходът, който си мислиш, че спестяваш го губиш понеже си минал оптималната скорост. Дали има нещо вярно в това, което го приказвам?

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...

Редактирано от diesel power на 17.03.04 13:05.



Тема Re: интересен въпрос!нови [re: Щ-3O4]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано17.03.04 13:05



Аз съм счетоводител и този закон не из тези който ползвам постоянно :)
Но пък претендирам че имам поне малко логично мислене и според мен
при скорост 120 и 3000 оборота в мин. разхода е по висок от скорост 120 и 2500 оборота.
А за десете литра можеш да пробваш с 10 литра бира и 21 цолови-те колела....на велосипеда.

Редактирано от NlKJAMa на 17.03.04 13:07.



Тема Re: още за летните гуминови [re: diesel power]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано17.03.04 13:08



Не всички карат с 90 защото си мислят че там е най икономично.



Тема Re: интересен въпрос!нови [re: Щ-3O4]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано17.03.04 13:08



Тоя закон не беше ли за преминаването на енергията от и във всяка от следните й форми: кинетична, потенциална и енергия на натегната пружина?

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...


Тема Re: още за летните гуминови [re: NlKJAMa]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано17.03.04 13:12



Да, някои карат с 90, защото колите им не могат с повече, други-защото е такова ограничението, трети-защото така им е кеф, четвърти-защото така е по-безопасно, пети... Има ли значение защо? Аз попитах принципно.

ПС: М/у другото с колко ми е най-икономично на фиестичката?

аз мойта кола откак я имам само доливам по малко нафта, а бензина още не съм й сменял...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.