Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 27.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отново бояджийски въпрос...  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано09.03.04 04:42



Здравейте!

Ето и при мене опряха нещата до бояджия+тенекеджия.
Онзи ден някой ме е закачил на паркинга и в резултат преден ляв калник, около и зад фара иска изчукване+боядисване.
Понеже за тенекеджия мога да мисля чак към края на месеца (пусти пари), как да третирам мястото на поражение за да не ръждяса до тогава, един вид да го запечатам за известно време.
Нямам представа за процедурата и последователността- шкурене, нанасяне на грунд... Ще ви бъда благодарен ако някой отдели време да опише кое как се прави.

Ако трябва да се шкури, цялото място ли дрябва да изтъркам или само където боята е паднала или напукана? И ако може някой да сподели къде в София могат да ми забъркат боя- сив металик- с максимално съответствие към останалата. Чувал съм, че има такива магазини, тества с компютър и миксира необходимите съставки. Ходих на петте кьошета, но нещо им беше повредена машината ли, що ли, та не можаха да помогнат хората.

Аре със здраве


Тема Re: Отново бояджийски въпрос...нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор kEFi (...)
Публикувано09.03.04 08:34



Може и да греша, но май много-много малко са тези, които магат да ти докарат същата боя и нюанс (за металик става въпрос). Или на слънце ще се вижда по-светло или тъмно, или перлата ще е повече/по-малко...лично аз съм песимист на тази тема, не че искам да те отчайвам!
По тази причина ще се въздържа да ти посоча майстор - ако не ти докарат боята да не пращаш поздрави на моята майка

Редактирано от kEFi на 09.03.04 08:35.



Тема Re: Отново бояджийски въпрос...нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Mircha ()
Публикувано09.03.04 09:25



Относно боята, горещо ти препоръчвам Мото Пфое. Есента ми се наложи да сменям предна броня. Моят цвят е Malard Green. Това е металик, който, в зависимост от светлината прелива от тъмно зелено до патладжанено. Та в Мото Пфое ми пръснаха бронята и в момента няма никаква разлика.

Не знам колко боя отива за бронята (тя е доста гляма - колкото един калник примерно), но ми взеха 55 лв. за нея. Работата беше 4 часа по 30лв. Всичко с демонтаж и монтаж ми излезе около 170лв. И пак казвам - не че правя реклама на Мото Пфое, много съм доволен.

М/у другото имат и още едно преимущество. Отиваш там, приемчика я гледа, казва ти колко ще ти излезе по норматив и ти си правиш сметката кога и къде да я правиш.

Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка


Тема Re: Отново бояджийски въпрос...нови [re: Mircha]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано09.03.04 12:31



Твоята е същия цвят като моята само дето на мен ми казаха че е зелена перла. Та и на мен ми оправаха драскотина от автовоза и започнала да ръждясва вежда и мога да кажа че майсторите се справиха много добре. Т.е. нищо не личи къде какво е мацано. Така че всеки добър бояджия може да го свърши това на цена доста различна от мото-пфое. На мен ми провиха това в Ямбол така че няма смисъл да казвам къде.



Тема Уцелват перфектно цвета!нови [re: NlKJAMa]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано09.03.04 13:32



Ами и моята има малко за правене около капачката за резервоара, че баща ми я охлузил там на някакъв москвич. Относно Ямбол, aз ходя в магазин на Sikkens, сравняват ми я по едни каталози на компютър ми я месят, пребоядисван капак и калник имам предни, въобще не си личи и не е толкова скъпо. Nikjama, момчето се казва Стоян и е до битака в кооперациите отляво, само че от страната на биковете. Не съм на мнение че не ти уцелват цвета, хората си работят по каталози и обикновено съответстват цветовете на марката и годината почти на 100%, естествено има и бланки за остаряване на боята и ти избират ти на какво остаряване си!



Тема Re: Отново бояджийски въпрос...нови [re: NlKJAMa]  
Автор Mircha ()
Публикувано09.03.04 13:41



Не казах, че там е най-евтино! Казах само, че съм много доволен от работата. Тук в София за боядисване в камера цената е 100 Евро на детайл. В Мото Пфое ми излезе горе-долу толкова, но с гаранция.

Много е хубаво, нищо да не правиш и след това да си починеш. Исп.нар. поговорка


Тема Re: Уцелват перфектно цвета!нови [re: Kocko]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано09.03.04 13:51



Моята я правиха при Петьо от автокъщата. Всъшност боята от неговото магазинче незнам каква марка беше, майсторите са на изхода на автомивката отстрани 2-ма на средна възраст и едно момче може би твой набор, но много се стара ;) Първо гледа номера на боята после довлече едни тестери и я гледа на всяква светлина. Абе като я намацаха с грунд ми се щеше да не бях им я давал , но след като свършиха търсих с лупа да видя разлики ама мъц няма никакви :)



Тема Re: Уцелват перфектно цвета!нови [re: NlKJAMa]  
Автор Kocko (tino)
Публикувано09.03.04 13:55



Знам го момчето! :) Кара някво Ауди гробница, ама има едни много хубави бордови джанти! :) Колкото до Стоян, той същинския му сервиз е във Веселиново, има камера вътре за боядисване, работи на чудесно ниски цени, вярно за Ямбол са малко високи, но едно е изпичане в камера, друго е да седи да изсъхне на слънце, но определено са под софийските цени. Спомням си че нов калник нов фар, боядисване и боя на двете, изчукване и боядисване на капака ми излязаха около 350 лв всичко, че май ми остана да си сменя и задния стоп, щото ми беше пукнат, и това за Ямбол било много скъпо, но момчето си има всички сертификати, на курсове е ходил в Германия. А и му е семеен бизнес!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.