Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 19.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема проблем с централното закл. и бобината  
Автор scorpiona (непознат)
Публикувано03.01.04 02:06



Досега съм карал 2 скорпия- и на двете след известно време дясната предна врата не иска да се закл. от центр. закл. и трябва ръчно.Какво им става?А през зимата,когато е много студено и други жрати отказжат.Модела е 85 година и центр. издава шума КЛОП,а не ел. шума като на по-новите-по-механичен е шума имам впредвид.
Наскоро ме нервира алармата ми и я изключих-тя е свързана с бобината.Понеже колата не искаше да запали (имаше с алармата блокировка на стартера0 откуснах всички кабели и ги вързах,докато запали-сега си пали и всичко си е ок,а алармата е излирана.
лошото е,че останаха несвързани кабели,а аз не знам за какво са-всеки си има цвя,но останаха несвързани.преди бяха заедно сързани,докато имах аларма.
За какво служат тези кабели и защо колата си работи и без тях,да не би да са само на лармата,точно до бобината съм ги изолирал.
благодаря за отговорите,ако ми отговорите.
п.с.извинявам се за правписа,ама вижте в колко часа писах поста!



Тема Re: проблем с централното закл. и бобинатанови [re: scorpiona]  
Автор Disc (Ford Rider)
Публикувано03.01.04 10:14



Oбщо взето кабелите са около 12-13 в зависимост от алармата:
2 - плюс и минус;
3 - за централното калючване/отключване
2 - имобилайзер
2 - за ляв и десен мигачи
1 - антена
1 - още един плюс
2 - за сирената, ако е енергонезависима са 3
Та ги докарах някъде до указаната бройка. Успех в борба с кабелите. Машинките на вратите са ти от старите - електромагнитни. Ако са повредени пробвай с такива от Гренада, мисля че ще паснат.
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема Re: проблем с централното закл. и бобинатанови [re: Disc]  
Автор fordovec (Scorpio 2.4)
Публикувано03.01.04 12:12



С какъв двигател ти е Скорпиона?

С Ford си горд


Тема Re: проблем с централното закл. и бобинатанови [re: fordovec]  
Автор scorpiona (непознат)
Публикувано03.01.04 14:13



Не сте ме разбрали май-аз алармата ня искам.Питам ви дали всички тия кабели,които останаха изолирани,са на алармата или има някой ,които са си оригинално на колата и трябва да се свържат?

А за тия електромагнитни заключалки няма ли ремонт-не иска да се закл. дясна предна,а в студа и други отказват!

Редактирано от scorpiona на 03.01.04 14:15.



Тема за кабелите върви на алармаджия,нови [re: scorpiona]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано03.01.04 17:31



познават алармите и знаят коя какви връзки и прекъсвания изисква. Така без схема като шаман да гадаеш и свързваш просто не си е работа. Диск ти изброи един сравнително стандартен модел, но дали е твоя? пък и без схема си го закъсал при толкова жици.
А за заключването-може да си или с електромагнити или с моторчета. И двете неща подлежат на ремонт. Може да са разхлабени от което оста на усилието е променена, може да са за смазване, почистване. Сигурен съм че ако си поиграеш с тях ще станат като нови. Успех

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: за кабелите върви на алармаджия,нови [re: Щ-3O4]  
Автор scorpiona (непознат)
Публикувано04.01.04 00:34



Ей,85 година с скорпиона,а още е с найлоните по вратите, като сваля корите.Трябва да цепвам и този найлон сега и да си играя.
Ама не искам аларма повече.Колата си ми работи идално!Сигурно са на акармата тия кабели и ще си стоят изолирани!!!



Тема Re: за кабелите върви на алармаджия,нови [re: scorpiona]  
Автор Disc (Ford Rider)
Публикувано04.01.04 22:33



Я дай да направим сделка - ако наистина неискаш алармата продай ми я на поносима цена. От 5 дена си отключвам колата от нешофьорската врата, защото ключалката за пореден път се прецаква. Имам си централно, алармата ми трябва само да отключвам/заключвам. Ако си навит - ще се спазарим.
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.