Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 26.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тампон на двигател ли е това?нови  
Автор Erman ()
Публикувано08.12.03 15:32



При достигане на 2500 оборота, независимо на коя предавка съм, двигателят започва да ръмжи доста шумно и при достигане на 2900-3000 оборота (пак независимо от предавката) шумът изчезва. Казаха ми, че имам тампона на двигател за смяна. Вие какво мислите по въпроса?

-----------------------------------------
Кое ви накара да се обърнете към лекар?


Тема Не съм сигурен...нови [re: Erman]  
Автор kEFi (...)
Публикувано08.12.03 16:24



но си мисля, че това е ефект на резонаторното гърне. При мене реве на 2900об/мин, независимо от предавката. Усетих го веднага след смяната - колата си смени звука, но най се усеща при гореописаните обороти - влиза в резонанс. Поне при мен е от това.



Тема Смених ги всичкитенови [re: kEFi]  
Автор Erman ()
Публикувано08.12.03 17:25



Преди месец смених всичко що се зове "гърне", включително и поставих едно такова вместо катализатора. Но нищо не се промени.

-----------------------------------------
Кое ви накара да се обърнете към лекар?


Тема Re: Смених ги всичките [re: Erman]  
Автор Kocko (base)
Публикувано09.12.03 15:46



Е не стана ли поне тиха като смени гърнетата???
Аз я обмислям тази смяна, ама не знам още дали ми се дават пари за това!



Тема Никаква промянанови [re: Kocko]  
Автор Erman ()
Публикувано09.12.03 16:56



Гърнетата ги смених, щото позагниха, а и катализаторът явно правеше проблеми, но ръмженето между 2500-2900 оборота си остана. Извън тия обороти двигателчето жужи като пчеличка - тихо и заплашително...

-----------------------------------------
Кое ви накара да се обърнете към лекар?


Тема Re: Тампон на двигател ли е това?нови [re: Erman]  
Автор bestski (непознат )
Публикувано10.12.03 08:17



И при мен го имаше този проблем. Само че на 3000 оборота се появяваше шума и към 3300 изчезваше. Оказа се, че е ауспуха. Малка дупчица.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.