Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 13.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съединител  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано03.12.03 19:49



Здравейте. Колко долу-горе ще излезе смяната на съедините (притискател + феродов диск + аксиален лагер) на Ескорт 1.8 16V, ако някой е сменял наскоро? 500лв ще ме оправят ли? За труда знам, че ще е около 120лв в Мото Пфое. Каква марка части да взема? Днес я изфорсирах на втора на полусъединител и педала остана натиснат на половина. После се оправи, но ми се струва, че преплъзва по-лесно сега. Може и да е защото съм го загрял.



Тема Съединителят умира бавно,нови [re: Sasho_Forda]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано05.12.03 09:23



с месеци и с хиляди километри. Така, че не бързай. Плюс това има и саморегулиране. Все пак може да провериш визуално жилото и укрепването.
А за съединителя тук имаше също тема, разтърси се. Когато е студен трябва да работи нормално. Ако е вече тръгнал гъм Орландовци, когато е загрял ще приплъзва и почти няма да реагира на педала на газта при плавно ускорение. Та когато двигателят реве, а колата стои на място съединителят е за смяна.

SIERRA 1.8 Ghia, CVH

Редактирано от Щ-3O4 на 05.12.03 09:27.



Тема Re: Съединителят умира бавно,нови [re: Щ-3O4]  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано05.12.03 12:30



Има си свободен ход. Мога да карам още така, ама ме притеснява да не стигне до нитовете и да надере маховика. Определено е тръгнал. Ще си го сменям сам като ми остане време, че им нямам доверие на сервизите.



Тема Re: Съединителнови [re: Sasho_Forda]  
Автор danailov (chief)
Публикувано07.12.03 21:50



Приятелю. моя съвет е да провериш състоянието на огледалния диск и да го сменяш само ако е надран. Ако е "гладичък" си купи само феродов диск. Цената е наполовина

ORION CLX 1.6 EFI


Тема Re: Съединителнови [re: danailov]  
Автор Sasho_Forda (непознат )
Публикувано08.12.03 10:49



Пластинчатата пружина омеква с течние на времето и започва да пристиска по-слабо. Хубаво е да се смени и притискателя, и то с марков. Преди като работих по сервизите, имах няколко такива случая. Нов феродов диск преплъзва. Сменяме притискателя и се оправя. Sachs ли да вземам или да я карам в Мото Пфое да го сменят там с оригинални части е въпроса. За сега върви, така че няма да го сменям тези дни




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.