Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 29.09.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Тема Сервиз за предницанови  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано16.11.03 05:43



Здравейте!

Препоръчайте сервиз (София) за преглед/реглаж на предница (Ескорт 92 GHIA, комби, бензин).

Има някакво тропане отпред в дясно, странното е, че се проявява само при движение- дори и с 2 км/ч да карам, като минавам през дупка или неравност на пътя трака. Опитвал съм да разклатя купето доста серозно, но не се появява тогава. Преди месец я карах за реглаж, всичко е ОК, няма луфтове и пр., на каране също си е ОК.

Аре със здраве


Тема Re: Сервиз за предницанови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Disc (Ford Rider)
Публикувано16.11.03 10:07



Тампон на стабилизиращата щанга - 3 до 5 лева. Честито!
Успех!

Orion CLX '91 1,4 CFI



Тема вдигни с крика отпред вдясно и ритайнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Щ-3O4Модератор (Щука)
Публикувано16.11.03 14:24



по гумата като Трифон Иванов. Може би пак ще чуеш тракането и ще го диагностицираш по-добре. Допълвам Диск. Може и от накладки да е и от пружината на Макферсона

SIERRA 1.8 Ghia, CVH



Тема Re: вдигни с крика отпред вдясно и ритай [re: Щ-3O4]  
Автор danailov (непознат)
Публикувано16.11.03 19:16



Според мен може да имаш нужда от смяна на едни "щангички", слагат се вертикални(под лек ъгъл) зад двете предни гуми и в двата края имат едни "меки" болтове. Май се казваха стабилизиращи щанги ама не съм сигурен. Когато уплътнението на болтовете се разкъса се получава едно досадно тракане. Както те посъветва колегата вдигни я на крик и погледни тези щанги дали нямат накакъв луфт



Тема викат им биалети и дано те да са проблема...нови [re: danailov]  
Автор kEFi (...)
Публикувано17.11.03 16:54



...защото при мен тропането беше от хидравличната рейка...а там изваждането никак не е малко...



Тема Благодаря колеги!нови [re: danailov]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано17.11.03 19:29



На 15 и 16 ноември Moto Pfohe имаше "свободен прием" и се възползвах от това. Прекарах я на преглед при тях, познахте, за смяна ми е обаче предна лява а не дясна стабилизираща щанга. Интересното е, че и техниците от Мото Пфое не откриха и не можаха да ми кажат категорично кое трака.
Откриха, че и един от тампоните на двигателя е за смяна, скъсан е, и мотора видимо мърда (на ръчна спирачка и леко напред/назад). Ама и това е в лявата част а съвсем осезателно шума е в дясно!

Все пак благодаря за отделеното време!

Аре със здраве


Тема Re: Благодаря колеги!нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор danailov (непознат)
Публикувано17.11.03 21:31



Приятелю погледни дали нямаш разхлабен шарнирен болт. Чувал съм че от това много трака милата. Другото което се сещам е разкъсана селенова втулка на десния носач. Носача е изцяло в хоризонтално положение и се намира зад стабилизиращата щанга. Има формата на буквата Г. В него има набити две селенови втулки (предна-малка и задна по-голяма. Те са гумени с желязна обвивка!?!ама незнам що им викат селенови. Когато се разкъсат носача започва да трака неудържимо. Не ходи на сервиз а иди на някой канал падни долу и виж дали наистина има някъде,накакъв луфт. Това е моя съвет. Хау




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.