Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 11.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скоростите излизат без съединителнови  
Автор Kocko (base)
Публикувано07.10.03 02:25



Огромен проблем, днес ми направи впечатление като се облегнах на лоста че скоростите излизат без проблем без да съм натиснал съединителя! Проверих дали се отнася само за трета скорост но мога да го правя със всички без първа, после пробвах дали мога да ги вкарвам без съединител при ниски обороти - става! Направо не знам ко да я правя тази кола това не е нормално. Знам че е нормално да влизат скоростите при определ;ени обороти, но то се отнася от 3та към 4та отновно. Някой от вас такова нещо виждал ли е, знае ли какво точно и и какъв е лека за него!



Тема Стига бе!?!нови [re: Kocko]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 09:08



АХАХАХАХАХАХААААААА :-))
Ти откри топлата вода бе, братче :-))
Съвсем си е нормално, лошо става, като почнат да излизат без да се облягаш на лоста, тогава вече е страшно, че фиксаторите са заминали :-))
Ти да не мислиш, че старите автобусаджии, дето джуркат икарусите, ползват съединител? Само при тръгване, оттам са такива факири, че ги вкарват на точните обороти, даже почти без придърпване. Ама то и затова са им на такова дередже скоростните кутии :-))
Аз по едно време на служебната кола тренирах и аз за факир, ама след това престанах, че без да се усещам, почнах и на моята си, а това не е здравословно :-)
Изобщо да не се притесняваш, съвсем нормално е да излизат скоростите при сравнително лек натиск на лоста без съединител! И при съвсем изправна кутия, чисто нова, пак си е така.



Тема Re: Стига бе!?!нови [re: Julian]  
Автор Kocko (base)
Публикувано07.10.03 11:27



Ама как така бе човек, тва не е нормално, аз хептен без съединител мога да карам, само за първа ми трябва, пробвал съм го на други коли, не е така, опъва им се и не излиза, пък на моята съвсем малко усилие, дали не съм я преебал щото нали винаги намалям на скорост със спирачка, ти поне ме знаеш как карам, с междинна газ на по-долните предавки и с прилични обороти, възможно ли е тва да я прецаква?



Тема Re: Стига бе!?! [re: Kocko]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 11:44



Съвсем си е нормално. Пробвал съм го на форд, жигула, рено, пежо, дамас, икарус... Разгледай някъде за устройството на скоростната кутия, ще видиш защо е така. Нищо не си преебал. Обаче не карай без съединител, ремонтът на скоростната кутия не е евтин :-))



Тема Re: Скоростите излизат без съединителнови [re: Kocko]  
Автор burr (Mondeo1.8 115hp)
Публикувано07.10.03 19:31



Като сте започнали тази тема, може ли да ме открехнете какви са симптомите за проблеми със съединител и скоростна кутия? .... трудно влизат някои скорости? или пък ..... незнам, кажете ви като спецове ;)



Тема Re: Скоростите излизат без съединителнови [re: Kocko]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано07.10.03 21:30



Преди две седмици се бях заговорил по телефона (след внимателно оглеждане за полиция) и се усещам как току що изключих от скорост без и да се сетя за съединител... в първия момент се учудих и аз като теб... После се сетих за съученик, който си караше от училище до тях (не е далече 300-400 м.) с ляв крак качен на таблото ;) определено се впечатляваха девойките ;) нишо че караше жигула... та си помислих, че едва ли е проблем и на моята... е естествено не опитвам пак да го направя... все си мисля, че не е редно ;) Но за допълнително успокоение и на моя форд е така ;) пък и май наистина са прави колегите, че тея в Градския транспорт много много не ползват съединител...

Поздрави,

Ford Mondeo - 1,8 16V


Тема Аз винаги правя таканови [re: Julian]  
Автор Borko Simeonov (Аз)
Публикувано08.10.03 10:07



Здравейте
Аз на моята Фиеста винаги изключвам от скорост без съединител но включвам на скорост само със съединител
ако минавам от една предавка на друга то го правя със съединител но ако карам на някоя предавка /без първа/ и искам да пусна поенерция то винаги изключвам без да натискам съединителя
Ще прееба ли нещо така или не е проблем



Тема Освен синхронизаторинови [re: Borko Simeonov]  
Автор ela izgrey (undercover)
Публикувано08.10.03 12:37



няма какво друго да скапеш, като искаш да караш без съединител що не си вземеш автоматик?



Тема Re: Скоростите излизат без съединителнови [re: la4o]  
Автор Kocko (base)
Публикувано08.10.03 12:43



Олекна ми! Вчера говорих с мой приятел с който често пътувам, и просто ме попита дали случайно никога не ми е правило впечатление че почти винаги изключва от скорост без съединител. Но както на повечето шофьори, на мен ми е малко неприятно да ме возят, винаги имам чувството че ще блъснем колата отпред. Просто е невъзможно да се прецени колко още могат да бъдат натиснати спирачките. Предполагам и сред вас има такива кадри като мен, които да ги е страх да бъдат возени, то това се преодолява. Че на всичките коли на това момче нито веднъж не е сменяна скоростна кутия. И както Julian казва може би е добре да прегледам по-подробно устройството на скоростната кутия. Изглежда съм свикнал доста добре на фордчето за да мога да сменям без съединител, в смисъл да уцелвам оборотите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.