Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 21.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фиеста 1.3 98-ма  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано10.09.03 09:43



Здравейте колеги, мой роднина си купи наскоро една такава фиеста, закупена 98г. от Мотопфое и продавача му казал, че колата не е с ангренажен ремък и трябва да сменя само маслото. Мене малко съмнително ми се вижда, такъв мотор /1.3 ендура, пълна инжекция 50 или 60 коня (не е ясно още)/ да е с верига, но пък въобще не познавам моторите на Форд. Какво ще кажат познавачите?
Данеби пък онзи да е имал в предвид че е на 70К км. и още му е рано за ангренаж???

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: the_rider]  
Автор T72OFen (phone tester)
Публикувано10.09.03 09:53



Ми колега аз съм с 1.1 моно инжекция и нямам ремък.За 1.3 моторите не знам , ама въобще не бих се учудил :)) Най-лесно ще е като отвориш предният капак и видиш, ако е само един ремък за водната помпа и динамото, значи си с верига:))



Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: the_rider]  
Автор kEFi (...)
Публикувано10.09.03 09:55



Ангренажа по принцип се сменя на 50к. За верига незнам колко им е живота, но предполагам не е много повече от ремъка. За всеки случай е добре да се смени (по възможност). Поне аз така си мисля.



Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: kEFi]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано10.09.03 10:03



ааа със сигурност на веригата трябва да е поне 150-200 хил. живота
а на ремъка си е според двигателя, азимам тойота и там ремъка е със 100к км живот

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: the_rider]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано10.09.03 10:11



И аз съм с Фиеста 1.1моно инж.92г. и тя е с верига.
Do kEfi:-Не знам веригата да се сменя.Още по-малко на 50хил.км.

Редактирано от Tanuco на 10.09.03 10:13.



Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: Tanuco]  
Автор kEFi (...)
Публикувано10.09.03 10:19



То и аз така писах - незнам! Ама някъде тук бяха писали за стягане на верига (все пак и тя се отпускала). 10х



Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: kEFi]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано10.09.03 10:24



И аз не съм много сигурен, но знам че живота и е по-дълъг от на ремъка.



Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: kEFi]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 12:00



За веригата на HSC 1.1 (Фиеста) по сервизни данни животът е 250000км или при основен ремонт (което се случи по-рано). Естествено, ако е карана с кофти масла и има силно износване, нищо чудно веригата да предизвика основен ремонт ;-)



Тема Re: Фиеста 1.3 98-манови [re: the_rider]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 12:03



Не знам почти нищо за този двигател, но най-добре влез в MicroCat-а и погледни там за тези двигатели. Що се отнася до мощността, абсурд да е 50 коня за пълна инжекция, щом още старите HCS 1.3 моноинжекция са 60 коня (виж, те със сигурност са със верига).



Тема значи...нови [re: Julian]  
Автор Щ-3O4Модератор (MARVITCH)
Публикувано10.09.03 16:50



при покупка на старо, задължително се сменя ремъка ако не се знае кога е сменян. Въпреки че може и да е напразна смяна (мой случай). Сменя се на 60к, а веригата на над 200к. Ремъка се къса изведнъж, докато веригата първо почва да шуми, т.е. предизвестява те :-). Ако шума е от износен успокоител, при смяната му се прави и ревизия на веригата и т.н.
Още малко по темата:



Редактирано от Щ-3O4 на 10.09.03 16:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.