Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 25.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Твърд волан на Ескортнови  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 23:46



От вчера волана на Ескорт-а ми (1.8 Зетек с хидравлична рейка) се върти малко по-трудно от преди. На какво може да се дължи това? От къде се източва хидравличното масло? Ще взема да го сменя.

Нормално ли е волана при спряла кола и неработещ двигател да се върти много трудно, по-трудно от на кола без серво?



Тема Re: Твърд волан на Ескортнови [re: Sasho]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано04.07.03 09:47



При неработещ двигател - съвсем нормално. Няма го посредника между волана и гумите.
Първата част на въпроса не разбрах... и на работещ двигател ли ти е твърд волана? От самосебеси ли стана? Да не си сменял накладки, дискове или биалети?
Профилактично - запали и на място навивай геврека от пълен ляв на пълен десен и обратно. Слушай как работи машинката в крайни точки - трябва леко да вие, а ако има някой с тебе - дали изхвърля обратно масло в казанчето (и дали е достатъчно нивото)



Тема Re: Твърд волан на Ескортнови [re: kEFi]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 10:26



При работещ двигател волана се върти много по-лесно от колкото на другата ми кола (Лада 2103), но е малко по-трудно от колкото беше до преди 2 дена и това ме притеснява. Прави ми впечатляние, че като въртя волана на място при запален двигател преди май виеше повече и оборотите падаха по-осезаемо и електромоторчето зад дроселната клапа се налагаше да ги коригира. Още като купих колата преди месец и половина сменях ангренажен ремък и се наложи да откача единия маркуч от казанчето с хидрвлично масло и тогава изтече малко масло. Долях с някакво масло за автоматични скоростни кутии, червено на цвят. Но това беше преди месец и половина, а проблема се появи онзи ден. На една от тръбичките към рейката има датчик за налягане. Днес ще си поиграя с него да видя какво ще стане.

Между другото, взех моторно масло Форд 5W30 от Мото Пфое и проблема с тракането на хидравличните повдигачи почти изчезна. Тракат само при напълно изстинал двигател и затихват за около 1 минута. Вярно, че това масло може да не е добре за плъзгащите лагери (предполагам, че е така), но тракането на клапаните никак не е здравословно както за клапаните, така и за леглатата им. Така че не знам кое е по-добре.



Тема Re: Твърд волан на Ескорт [re: Sasho]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано04.07.03 11:08



О.К.! Предполагам, че не мога да ти кажа нещо повече от това, което знаеш. Така, че върни инфо ако разрешиш проблема. Скоро ремонтирах моята рейка - слава богу, прецакана беше само механиката. Предполагам, че не ти пада нивото на хидр.течност, което изключва вероятноста за проблем в хидравличната част на рейката. Май правилно си се насочил към налягането. А и щом не ти тропа и бяга предницата...
А може и да няма за какво да се притесняваш - горещо време, горещ и мек асфалт, нагрят и мек каучук-гумите буквално залепват...



Тема Re: Твърд волан на Ескортнови [re: kEFi]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 11:33



Значи все пак рейката може да се ремонтира. Но твоята може да е по-друга. Моят Форд е 1995г и в Мото Пфое ми казаха, че рейката била капсулована. Нова била към 2,000лв. За сега няма луфтове. Не ми тече и не ми пада нивото на маслото. Може да има някакво запушване. Една профилактична смяна на маслото ще се отрази добре. Само трябва да видя от къде да го източа.

Тефлонови втулки ли и сменя на твоята?



Тема Re: Твърд волан на Ескортнови [re: Sasho]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано04.07.03 11:55



Незнам точно какво и е сменяно. Не мисля, че има някаква разлика в рейките. Ремонт правят и то много добре в Младост 1 на пазарчето срещу Окръжна болница. Само трябва да се занесе свалена. За два-три часа я рециклират. Само механиката - 110лв, механика и хидравлика - 230. За 5 000 км изминати оттогава - нямам оплаквания и проблеми.



Тема Re: Твърд волан на Ескортнови [re: kEFi]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 12:30



Аз съм в Бургас. Да се надяваме, че няма да се налага да ремонтирам рейката в скоро време. Щом може да се ремонтира, значи мога да си я направя сам ако се наложи. Все пак съм работил като автомонтьор на времето. Сега имам доста по-доходен и чист бизнес и нямам време да се занимавам. През уикенда може да се занимая с колата и ще пиша ако съм направил волана да се върти по-лесно по някакъв начин.



Тема Re: Твърд волан на Ескортнови [re: Sasho]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано04.07.03 13:31



Оп, морски! Аз съм от Несебър, но работя в София!
. Често пътувам, а и имам да те черпя...



Тема хидр. течност. АГУнови [re: kEFi]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано11.07.03 11:30



Взех една Вектра B и Форд-а го подарих на брат ми, но той нищо не разбира от коли, така че пак аз ще го правя. Още не съм оправил волана. Довечера ще сменя хидравличната течност. На рейката няма пробка за източване. Течността се изсмуква. Приготвил съм една яка вакуум помпа за целта. Хидр. течност за Форд трябва да е червена на цвят, нали??? Ще пиша дали има резултат.

Абе искам да те (kEFi) питам още нещо. Ти нали имаш електронно АГУ СтарГаз на твоята кола? Гърмяло ли ти е някога и ако да - как го оправи? На Форд-а имам АГУ СтарГаз и най-вероятно е същото като твоето. Вчера при студен двигател като подадох рязко газ и гръмна. Добре, че има клапа на кутията на въздушния филтър. Преди 2000км сложих свещи Bosch Platinum. Може да е заради тях. Май ще сложа старите Motorcraft да видя дали ще гърми с тях.



Тема Re: хидр. течност. АГУнови [re: Sasho]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано11.07.03 15:56



Не е гърмяла никога (вече 20 000км). Един път само отказа да запали въобще. На другия ден я пробвах...и запали. В сервиза само вдигаха ръмене и ме пратиха в Мото Пфое за диагностика. Не отидох. Друг път не искаше да върви на газ - пак я закарах - и пак същото. После пак сама се оправи ???. А вече и като ме удари градушката - не ми пука! Ако ще гърми и тя - да гърми! А на теб кое точно ти гръмна?

P.S. И моята е червена, но знам че не е задължително да е такава, важното било да бъде DOT...незнам какво си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.