Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 27.05.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Stranen problem s avto radiokasetofon ELITE 3230  
АвторGranada (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 19:00



Zdraveite,
vuznikna edin mnogo kofti problem s radio kasetofona na kolata mi.Predi6niq GRUNDIC na moqta Granada ima6e problemi s tunera i go hvurlih.Dnes si vzeh edin ELITE 3230 na 6eina.Vurzah go i si sviri extra,no...dokato ne zapali6 kolata.Zapalq li q se poqvqva edin postoqnen skurca6t ili puka6 6um v kolonkite,koito hem suprovojda muzikata,hem i na VOL 0 si se 4uva ednakvo.Ina4e bez da zapalq li ba4ka perfektno.I o6te ne6to-dam li gaz ot kolonite se 4ufa fu4ene kato ot turboto na nqkoi diesel,a kato si miq stujkloto s voda ot kaaan4eto zvukut na pompi4kata stava po-tunuk ,t.e. minava prez kolonite.
Kude li e problemut-v kasetofona ili v kolonite.Kolonite mi se nqkakvi trilentovi,ama sa na 3-4 godini.Nqkoi mi kazaha,4e im lipsvali nqkakvi elemnti i zatova se polu4ava tozi 6um.Da gi smenq li?
Mersi predvaritelno!!!



Тема Re: Stranen problem s avto radiokasetofon ELITE 3230нови [re: Granada]  
Автор HOT_ROD ( AVTO MANIAK)
Публикувано15.06.03 22:21



Problema ti ne e v kolonite po skoro e v kasetofona zahranvaneto ili niama filtar ili kato si go svurzval ne si mu pusnal vtori /+/. Zada nese polu4ava tova svistene, a to e ot alternatora na kolata ti,svarji se s niakoi elektrotehnik 6te ti opravi vsi4ko za 5 min., zatova kato zapali6 zapo4va problema.



Тема Re: Stranen problem s avto radiokasetofon ELITE 3230нови [re: Granada]  
Автор 1387 (ni6to neznam)
Публикувано15.06.03 22:35



Проблема не е странен.
Ако стария не е издавал такива звуци значи новия няма свястни филтри на захранването.
Ще трябва да си търсиш хубав филтър за захранването или да попиташ в клуба аудио/видео. Но първо сложи касетофона на друга кола и ако там не се смущава от двигателя търси си проблема в кабелите на свещите, генератора и т.н. незнам всички места които могат да смущават.
Временно можеш да сложиш един електролитен кондензатор не по малък 16 волта и 2000 микофарада. Слага се на захранващите кабели като "+" на кондензатора на "+" на захранването и минуса по същия начин слага се и бобина но за нея нищо не мога да ти кажа. Може и да няма голям ефект но опитай ако намлят смущенията значи с хубав филтър ще заспи.
Аре и ако модератора няма против, че това не клуб аудио/видео пиши за впечетленията си от марката "ELITE"



Тема 2000+нови [re: 1387]  
Автор Щ-3O4Модератор (MARVITCH)
Публикувано15.06.03 22:52



прав е 1387. Смущенията идват от захранването. Ще има ефект. Ако не се изчисти, сложи още един успоредно. Може и "батерия" да направиш и от 4-5 такива кондензатора. Докато постигнеш поносимо слушане. След това ги замени с един кондензатор електролитен със сумарния капацитет. Не рови по кабели, свещи и т.н излъчват смущения, но не е там причината. Просто за съжаление марката ЕЛИТ е такава. А, виж дали ти е заземена шейната! Заземи и нея и още веднъж корпуса на касетофона. От много не боли. Причина може да е и изгорял изправителен диод на генератора, но е малко вероятно. Знам ли. Пръщене може да се получи и при неправилно монтирана антена или протриване на изолацията на антенния кабел и връзка с корпуса на автомобила! А имаш ли кондензатор на разпределителя на запалването? Не ти знам конструкцията. Има и готови филтри, но да ти го сложат там където монтират аудио, за да видиш на място резултата! И сподели после тук резултата. Успех! :-)


Редактирано от Щ-3O4 на 15.06.03 23:59.



Тема Gluposti:-)нови [re: Щ-3O4]  
Автор Ford RS (непознат)
Публикувано16.06.03 02:12



i men ima6e su6tiq problem poradi pavetata...otzad cincovete na kabelite deto varvqt na stupaloto bqxa si oti6li s rezultat na tova da ima su6toto viene kato dava6 gaz,miga4ki,pompata na kazan4eto daze i benzinovata pompa da se 4uva ot VOL 0 do Vol .... s postoqnen 6um...vzemi si zameni vsi4kite cincove deto varvqt kam tonkolonite (ako nqma6 stupalo)...tova e...Az gi smenix s zlatni (mai po-ka4estveni sa) i problema be6e re6en

Ford Orion 1.6 RS....ot Septemvri i s Turbo:)))))


Тема Re: Gluposti:-)нови [re: Ford RS]  
АвторGranada (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 11:50



Leleee.vie me u4udihte sus znaniqta si...znaete pove4e ot audio/video cluba.6te probvam vsi4ko,koeto mi kazahte i 6te vi kaja rezultatite.moga da kaja,4e 6einta ne mi e zazemena sus sigurnost!!!
pi6ete o6te



Тема ми глупости са разбира се...нови [re: Granada]  
Автор Щ-3O4Модератор (MARVITCH)
Публикувано16.06.03 16:13



видях какво са ти отговорили в клуба аудио/видео. Та значи ако искаш да си решиш проблема провери тези неща за които ти писах. А за "заземяването" е ясно! Загубил си си антистатика заземяващ И централният ти компютър! Поради жегата ще да е :-)

Редактирано от Щ-3O4 на 16.06.03 16:52.



Тема Re: Stranen problem s avto radiokasetofon ELITE 3230нови [re: Granada]  
АвторGranada (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 12:50



Kupih si avtomobilen obez6umitel,toest filter za 3.60 lv.,no ne znam kak da go montiram.Predstavlqva edna 4erna kuttika,ot koqto izlizat 3 kabela-4erven (+12V),sin(masa),jult(izhod).Predpolagam vutre ima kondenzator.
Sega mi kajete kakvo da pravq s toq jult kabel,obozn4en kato IZHOD.Vuob6te kak se vruzva toq filter-prosto se prika4va li?
Blagodarq predvaritelno za okazanata pomo6t!!!



Тема Re: Stranen problem s avto radiokasetofon ELITE 3230нови [re: Granada]  
Автор Magapasa (%#)
Публикувано28.06.03 16:24



Toва според мен е най-правилния вариант.Не знам защо те занимаваха толкова с глупости за успоредни кондензатори,антистатици и там не знам си какво.На всеки пазар или магазин за ел.части продават такива автообезшумители.Даже много си се охарчил.Има ги за по 2.50лв.Та значи как се свързва-ми то пише.Червения ти е плюса,синия масата,а жълтия влиза в касетофона на плюсовия кабел.Просто няма да взимаш плюс за касетофона от колата директно или там откъдето си го взел,а от жълтия кабел на автообезшумителя.



Тема Re: Stranen problem s avto radiokasetofon ELITE 3230нови [re: Magapasa]  
АвторGranada (Нерегистриран)
Публикувано29.06.03 00:00



Deistvitelno efekta be6e nulev ot filtera.No mislq,4e e za6toto na masata ot kolata se strupvat mnogo kabeli-masite na dvete kolonki,masata na kasetofona,masata na filtera i masata na 6einta.
Vuzmojno li e da e ot tova?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.