Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 20.09.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спирачни проблеми  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 09:00



Здравейте,

Вчера ми смениха зимните гуми с летни (нови Continental) и сега като натисна малко по-рязко спирачка педала започва да вибрира все едно че имам ABS. А ако натисна много по-рязко започва цялата кола да се тресе.

Иначе гумите са балансирани, не тегли на никъде колата, преди смяната нямаше никакви такива симптоми.

Някой има ли идея що за чудо е това?



Тема Re: Спирачни проблеминови [re: TurboDizelKombi]  
Автор1.8D (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 09:21



И при мен беше същото. Смених спирачните дискове и се оправи.
Дисковете са вентилирани и ребрата баха така изгнили, че 4-5 направо
бяха прекъснати.



Тема Re: Спирачни проблеминови [re: 1.8D]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 09:55



Само отпред са ми дискове и нямат и една резка или неравност - гладки са като женско д.



Тема Re: Спирачни проблеминови [re: TurboDizelKombi]  
Автор Mircha ()
Публикувано21.05.03 10:13



Може би все още повърхностния слой на гумата не държи добре. Нали знаеш, че повърхността на новата гума е съвсем различна от тази на караната. Предполагам, че след 100-200км. нещата ще се оправят.



Тема Re: Спирачни проблеминови [re: TurboDizelKombi]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 10:24



По всяка вероятност са дискове. Особено щом са ти гладки, което навежда на мисълта. че са сменяни наскоро. Оригиналните са много "меки" и се износват бързо. Моите ги смених на 67 хил.км. Поразходи се до Мотофое. За преглед пари не вземат. А ако се налага смяна на дискове, оригиналните при тях са евтини (~50 лв./бр.). Виж оригиналните накладки са скъпи, цената им е като на дисковете (118 лв.). И за някои други неща се сещам, ама така си е гадаене. Трябва да се види, пипне. И най-добре в сервиза. И не си губи време и не троши нерви с гаражни майстори. За всяко нещо което съм пробвал да ремонтирам в други сервизи отново съм се отзовавал в Мотофое.
И не забравяй да споделиш какво се е оказало.



Тема Re: Спирачни проблеминови [re: TurboDizelKombi]  
Авторdvk (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 14:11



Щом не са дискове и накладки - остава да си прегледаш и рвгулираш предното окачване. Зимната гума е мека и обира леките вибрации - може би затова сега си изненадан. При мен като ги смених започна да ми бяга, но си знаех, че е рейка.



Тема Оправиха го донякъденови [re: TurboDizelKombi]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 09:42



Оказа се, че тия гумаджии от "Диана" си гледат работата през пръсти. Заведоха я при едни други и всичко се оправи донякъде. При спиране от по-висока скорост пак го има но доста по-слабо изразено което може и да води до нови дискове вече.



Тема Оправиха го донякъде? :-)нови [re: TurboDizelKombi]  
АвторЩ-3O4 (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 10:59



и все пак каво и беше и защо в "Диана си гледали работата през пръсти" !?



Тема Re: Оправиха го донякъде? :-)нови [re: Щ-3O4]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 15:42



Баланс, въртене на гуми и тоя род неща, но не ходих аз а мой колега та повече детайли не знам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.