Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 11.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интеркулер за TD  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 10:24



Някой има ли идея дали може да се добави интеркулер на TD (Ескорт '99, сега е 70 коня). Според книжката версиите с интеркулер са 90 коня. Ако може, колко би струвало, пък и колата ми е служебна и никой няма да ми даде пари за това подобрение служебно.



Тема Re: Интеркулер за TDнови [re: TurboDizelKombi]  
АвторOldBen (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 11:04



Не става. Самото турбо е различно. Трябва да се смени цялото с кулера, а цената е колкото за още една кола на старо.



Тема Re: Интеркулер за TDнови [re: OldBen]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 12:32



Жалко



Тема AIDE BE???нови [re: OldBen]  
АвторBOJKO (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 01:49



6to da ne stava.Ako iskam i na karburator ste sloja intercooler.Kakvo mu e razli4no na turboto,4e da ne moje sled nego da se sloji edno radiator4e?



Тема Re: AIDE BE???нови [re: BOJKO]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 11:07



Евала Божко! Явно си голям майстор, машаала. Честно, свалям ти шапка. Друга работа нямаш ли, освен да пишеш "гениални" прозрения и да вълнуваш техническата мисъл на клубарите.
Без никакво намерение да се зяждам, амо по тази тема това ти е втория бисер.
Ако искаш може вместо радиаторче да си сложиш леген или вентилатор - все гениални инженерни предложения.
А сега по-сериозно. Въпросът не е в радиаторчето. За слагане можеш и да го сложиш, ама файда - йок. Корпусът на турбината с интеркулер е друг, с кожух и се свързва с охлаждането. Въпросът е водата/антифриза/ да минават през и да охлаждат турбината, освен въздуха, който тя нагнетява в двигателя. На обикновена турбина, радиаторчето ще е като на прасенце звънченце.
А може и да си прав, доктори секви и инженери. Предварително приемам, че си прав. Обясни си идеята и на нас по-скромните "майстори".
В царството на слепите и едноокия е цар.



Тема Re: AIDE BE???нови [re: BOJKO]  
АвторOldBen (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 12:17



И от мен браво!
Fene не се чуди, някои механици такива "работи правят", че се чудя как още не са ги взели в някой екип от Ф1.
А иначе да добявя, че връзката на турбото с колекторните тръби с и без интеркулър е различна, освен прикрепеното казанче, ще трябва и тях да смени и цялата свързана с тях въздушна система. Успех!



Тема Re: AIDE BE???нови [re: OldBen]  
АвторBOJKO (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 19:21



Fen,tova,kak se ohlajda lagera na turboto niama nikakva vrazka s temperaturata na postapva6tia v dvigatela vazduh.Tazi temperatura priako vliae varhu mostnostta na DVG.Balgarskoto tehni4esko ime na intercooler e[mejdinen ohladitel za vazduh],a ne [vodno ohlajdane na turboto].80% ot TDI-tata sa s masleno ohlajdane na turboto I vazdu6en radiator.Interesuvai se pove4e , za da ne se izkazva6 nepodgotven Saglasen sam s Old Ben,4e se smeniat i vazduhovodite , no tova sa dva skapani marku4a ,a kak zvu4i samo:VAZDU6NA SISTEMA! Edva li 6te e trudno za niakoi da zaka4i vazdu6niat radiator na fabri4nite mu otvori i da smeni dva marku4a,No znae li 4ovek?



Тема Re: AIDE BE???нови [re: BOJKO]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано10.05.03 20:52



Е сега остава да кажеш, че TDI означава Turbo diesel intercooler и всичко е ясно

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: AIDE BE???нови [re: tsvet4O]  
АвторBOJKO (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 02:15



TDI=turbo diesel injectiontolkova znam!!!



Тема Re: Интеркулер за TDнови [re: TurboDizelKombi]  
АвторBOlNG (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 05:13



taka kat ste po4nali 6to ne se saberete i ne izmislite nov dvigatel
ni6to ne razbiram ma mai se zaformq ne6to novo
nakraq mu slojete perka i moje da litne

FORD BOING 8000
-----------------------------------------------------------------------------------
http://www.bamex-ad.com/pojarni/NSFFT840.php

ПРОТИВОПОЖАРЕН КАМИОН ЗА ТЕСНИ УЛИЦИ NSFFT 8/40

1. Шаси: IVECO 80.12
-----------------------------------------------------------------------------------
|Двигател: 8040.25 Turbo Disel, 4 цилиндъра, Turbo intercooler, |
-----------------------------------------------------------------------------------
115 к.с. ( 84.6 kW ), 2700 об/мин
Конфигурация на колелата: 4х2
Междуосие: 3600 мм
Обем на резервоара за гориво: 100л
Скоростна кутия: IVECO 2855,6+1
Спирачки: вакуумно хидравлични
Електрическа система: 24V, 2X12/88Ah
Външни гуми: 8.50 R 17.5 безкамерни радиални



Тема Re: AIDE BE???нови [re: Fen]  
Автор Caмo Дизeл (отнесен)
Публикувано12.05.03 12:40



Не скачайте така бре

Fen, ти говориш за турбо с водно охлаждане, не бъркай двата щата.

Интересувам се бегло от тази тема, щото и моят турбодизел е без интеркулер. Обаче като пипам смукателните колектори, ми че те са си студени, какво да им се куулва повече? Затова си мисля, без изобщо да съм сигурен, че интеркулера е свързан с използването на турбина с повишено налягане в сравнение с тези без интеркуулер. От там и мощността скача от примерно 70 на 90 коня...Налягането на турбината се вдига лесно, остава интеркулера. Обаче отделен въпрос е, че никак не е просто да се направи ефективен интеркулер. Четох едни тестове на ФАБРИЧНО монтирани интеркулери и се оказа, че далеч не всички са достатъчно ефективни. А какво остава за "направи си сам" интеркулер.

Само Дизел


Тема Re: AIDE BE???нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 12:48



То не че имам и много място в коша на двигателя.
Май се отказвам за сега.



Тема Re: AIDE BE???нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 14:26



Съгласих се, че трябваше по софт да реагирам.
Не се правя на майстор, дори обичам да казвам че съм "каруцар" т.е. само карам. Появи ли се сериозен ремонт, сменям каруцата. Ама не ми харесват "големите майстори" дето работят само с чукове и ключове и претендират, че всичко знаят. Техниката толкова се е променила и изисква компютърно оборудване, а те живеят със знанията си от ерата на жигулите и москвичите. И знаят всичко за всички модели и марки. И понеже карат коли за по 2-3 хил лева (10 г. форд например) няма как, освен в гаражни условия да се занимават с ТНТМ. А колата на ТурбоДизелКомби е съвременен модел, дето и във фирмени сервизи като "Супер Дизел" им се пулят и постъпват като гаражните майстори, карат по интуиция. Мъка, мъка. Много мъка има в тая държава.
Та не споря - виждал съм турбо с интеркулер и без. И са различни. И понеже мразя глупавите спорове се консултирах (попитах) в Мотофое. Отговотът е точен - НЕ СТАВА. Сменя се цялата турбина и колекторните тръби. Това е. Какво и как се охлажа в случая няма значение. Човекът попита простичко и отговорът смятам, че трябва да е прост. Ако го интересува каква е турбината, с какво охлаждане, дали е от най-съвременните с променлива геометрия и т.н и т.н. това е друга тема.
В кръжок по ТНТМ не ми се участва. То по-младите може и да не знаят вече що е то ТНТМ.
Това е, ако някой се засяга, извинявам се и не претендирам за компетентност.
И един съвет за ТурбоДизелКомби - освен в МотоФое не експерементирай да ти пипат колата на друго място, обикновено свършва пак там (в Мотофое) и за акъл се плаща многократно. А некадърността на майсторите се оправдава с "Форд е скапана кола". Ходи си я подържай във фирмения сервиз и сам ще разбереш дали е скапана кола.



Тема Re: AIDE BE???нови [re: Fen]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 16:18



Мерси за справката и съветите. До колкото зависи от мен не бих я водил другаде освен Мото Пфое, но нали е служебна та ще видим.
Иначе за сега съм само с положителни впечатления от Ескорта, а бях скептично настроен на базата на предишния ми дългогодишен опит с братовчедите от Опел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.