Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 29.05.24 
Автомобили
   >> Ford
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво масло използвате?нови  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано01.04.03 09:47



Здравейте колеги! Искам всички да обменим малко инфо по въпроса с какво масло карате и по-специално се обръщам към колегите с F6F мотор, 1.4 CVH CFI. Аз съм карал и с Приста и с Кастрол и с Арал. Не купувайте Приста хора- има много сяра и голям процент ужким "рециклирано" изгоряло масло. Най-доволен съм досега от Castrol GTX3 Protect 15W-40. Купих го от чужбина и беше много добро но вече му минава пробега и на него и хидравличните повдигачи взеха леко да се чуват. Арала също е добро но много трака сутрин на студен двигател - направо като дизел става.

Постнете тук и вие какво масло използвате и защо ви харесва. Какви впечатления имате от досега използваните от вас масла.

---- live and learn ----


Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Slack©]  
Авторorion (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 13:56



Аз използвам Mobil1 15W40, но не мога да дам оценка защото имам колата (Oрион 1,4 91г) от 1 година и просто не съм ползвал друго масло. Доливам често, но при мен проблема не е в маслото, а в колата - изпускат ми гарнитурите на капаците и може би семеринга - скоро ще я карам на ремонт и ще ги сменям. Иначе отзивите за Мобил1 са много добри сред таксиджиите - имам доста познати и се допитвам до тях защото естествено те сменят всякакви консумативи най-често.



Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Slack©]  
Автор Ceдмия (засега)
Публикувано01.04.03 13:58



Здрасти,
ами точно за този мотор не знам. Аз съм слагал преди доста време оригиналното на Форд и бях доволен. След това слагах доста време Валволин. В момента съм с Мобил1. Произведено е в северна Америка и разфасовката е 950 грама или нещо такова. Двигателя ми е на малко повечко километри и слагам по гъсто. А за тракането, проблема идва от хидравличните повдигачи. И при мен е така, предстои им смяна в най скоро време.

Cigars are bad for you. Don't try 'em at home !!


Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Ceдмия]  
АвторMil (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 14:57



Орион 1.4и 90 г.Карах 2-3 години с Валволин харчеше по около 1л от смяна до смяна и колата определено се мъчеше, От 2.5 години карам с Арал "просто супер", ами нищо не доливам колата си върви идеално, а го сменявам поне 2 пъти в годината.Карал съм и с Мобил само че Опел абсолютно същия двигател перфектно се държеше.Като вкарах Опела от Германия беше с такова масло и тук му сипвах същото.



Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Slack©]  
Автор Bokko (непознат)
Публикувано01.04.03 16:12



Много интересна тема. И надявам се да бъде полезна, защото ми предстои смяна на масло след 600 километра

Карам Ескорт 1.6D '84. В момента съм с Valvoline DieselTurbo и определено съм доволен. Колата работи много спокойно - и лятото и зимата. Не е изключително безшумна, ама нали е дизел, пък и вече е на 240 хиляди километра. Миналата седмица долях остатъка от тубата (около 300 грама) и достигнах до нормалното ниво, каквото беше при смяната миналото лято.

В момента гледам някаква промоция пак на Valvoline на масла за автомобили над 100 000 километра. Тубата 5 литра струва 30,50 лв.
Някои да има наблюдения относно това масло?



Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Bokko]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:30



Ако става въпрос за Valvoline Maxlife, аз карам година и половина с такова, колата сега е на 135000, доволен съм от него. Не се сещам дали ставаше за дизел. А за тази промоция не съм видял, обаче ще преслушам магазините, защото съвсем скоро ще сменям.



Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Julian]  
Автор Bokko (непознат)
Публикувано01.04.03 17:08



Да, мисля, че е точно такова. Има един магазин с продукти само на Валволин на Раковска и Кирил и Методии, на спирката на тролей 9 в посока центъра. Преди няколко дена му гледах цената - 30,50 лева. Пише, че става и за дизел.



Тема Re: Какво масло използвате?нови [re: Slack©]  
АвторDenis (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 17:47



Абе що експериментирате, като си има оригинално FORD, минерално, полусинтетично, синтетично, 5W, 10W, 15W и т.н. по 1л., 4л., 5л. и т.н. Според двигателя и възраста. В Мотофое продават и наливно. Хем сте сигурни, че не е менте, хем е точно за колата ви, хем е на цена 4-5 лв./л. т.е. не е по скъпо от другите хубави масла.



Тема Масло FORDнови [re: Denis]  
Автор Bokko (непознат)
Публикувано01.04.03 18:30



Прав си Денис!
След като прочетох твоето мнение се обадих в Мото Пфое за цените на маслата за каручка над 200 000 километра и ме изненадаха с доста добри цени:
туба 5 литра минерално 15W40 - 27,50
същото наливно - 4,90 за литър

Май ще ходя да си купя оттам. Благодаря ти за препоръката!



Тема Re: Какво масло използвате? [re: Slack©]  
Автор_4o4o (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 09:50



Здравейте
Това наистина е хубава тема. Няма нищо лошо човек да си взема оригинално масло Ford, но не във всеки град има офис на Мотопфое. Така че писаното тук ще бъде от полза на колегите от тези грдове и села.
Аз съм с двигател 1.4 CVH, '91г. и в момента карам с AC Delco- минерално, но нещо не ми харесва, от както съм го сложил нещо взе много шумно да работи двигателя, особено когато е студено. Смятам да го сменя с Ford-овско, от Мотопфое предложиха за моята кола полусинтетика на цена 6лв/л.(наливно), което е доста добра цена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.