Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 29.09.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kakava pasta 6te mi prepora4ate ?  
Автор RebelAct (freeman)
Публикувано06.03.03 20:54



Kolegi, re6ih da poosveja malko "4i4o Ford" kato go pastiram, no nikoga do sega ne sum go pravil i ne znam na kakva pasta da se spra.
Ako moje posavetvaie me za pastata, a su6to taka, ako ima nqkakvi tunkosti pri samoto pastirane, 6te sum vi blagodaren da gi spodelite.
Dokolkoto mi e izvestno pastiraneto s ma6ina e po-dobro, no nito znam kade predlagat takava usluga (stava vapros za Plovdiv), nito kolko 6te mi struva.

10x predvaritelno

P.S. Kolko vreme priblizitelno 6te ima blqsuk kolata sled pastiraneto? Za sajalenie kolata ne e garajna



Тема Re: Kakava pasta 6te mi prepora4ate ?нови [re: RebelAct]  
Автор Tanuco (все едно....)
Публикувано06.03.03 22:29



Нямам лични впечатления от пастирането, но напролет ще имам:)
По принцип всички съветват да се пастира машинно, защото се постига много по-качествен, равномерен и траен ефект, отколкото на ръка.За Пловдив незнам в София, в една от много добрите автомивки е 120лв(машинно пастиране)
А колко време държи, мисля че е няколко месеца.
Според един тест на Ауто Билд преди няколко месеца най-добрата полир паста са трите препарата от серията на Sonax-Extreme.
Чел съм и добри отзиви за Turtle Wax, въпреки че според Ауто Билд не е много качествена, за жалост не мога да споделя личен опит.

Nil novi sub sole


Тема средна хубостнови [re: RebelAct]  
АвторЩ-3O4 (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 11:47



паста ще ти препоръчам, а не такава СУПЕР каквато ще ти препоръчат търговците. Че ефекта при тях е по-голям, но за сметка на боята. Измиваш колата. Купуваш средна хубост полир паста, нанасяш я с обикновен парцал с кръгови движения равномерно на тънък слой на участъци примерно 0.5 кв.м. Като исъхне, вземаш вълнен парцал и жулиш пак в кръг докато лъсне и стане като нова. Ще се справиш идеално сам, не си давай парите! Пастирай на сянка, не на слънце! След това като завали дъжд, капчиците ще стоят като маниста и колата ти ще е само за снимка :-)



Тема Re: средна хубостнови [re: Щ-3O4]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 12:09



Samo edno dopalnenie - kato pastirash, wnimawaj da ne namatsash plastmasowite detajli - lajsni na pokriwa, ogledalata, drajkite na wratite, bronite...
Inache kato zasahne pastata, ostawia gadni beli petna po plastmasata, deto dosta trudno se pochistwat (ne che e newazmojno ;-) )
Az polzwam Turtle Wax za metalik, dosta prilichno se darji, struwa 9lv kutijkata na Shell, stiga pone za 2 pastirania.
Darji pastiraneto sredno 2 mesetsa prez liatoto, a ako ne e postojanno na slantse, moje da izkara i malko poweche



Тема Blagodarq na vsi4kiнови [re: Julian]  
Автор RebelAct (freeman)
Публикувано07.03.03 17:24



Blagodarq na vsi4ki za kompetentnite otgovori
Ve4e sum tvurdo ubeden da se probvam v pastiraneto.
Ako rezultata mi haresa moje da postna i snimki

Редактирано от RebelAct на 07.03.03 17:25.



Тема Re: Kakava pasta 6te mi prepora4ate ?нови [re: RebelAct]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано07.03.03 22:02



Аз съм твърдо за Turtle wax
пробвал съм доста пасти предлагани на нашия пазар и съм най доволен от гореспоменатата.
Ръчното пастиране спестява доста средства ,но е доста трудоемко в случай, че е направено качествено.
След всяко пастиране се чувствам като пребит, ръцете пък въобще не си ги чувствам
Тънкости кой знае какви няма, но опита си казва думата.Определено след всяко следващо пастиране ще си все по доволен.
Просто въртиш гъбичката с пастата кръгово и натискаш здраво ,колкото по продължително го правиш върху даден участък толкова по добре се наслоява, чакаш да изсъхне хубаво(много важно е-обикновено изсъхналия участък побелява) като през това време обработваш с пастата друга част от колата след което изчистваш изсъхналата паста с вълнен парцал или с памук
(аз лично ползвам памук-много добре става)

ако имаш по дълбоки драскотини можеш да потърсиш по магазините едни специални пастели-вършат чудесна работа

Ако решиш да пастираш(полираш) на машина най-добрата паста е "3М"
трикомпонентна е и ефекта е направо поразителен
Боята става направо като нова!
Третирането (полирането) на цялата кола на машина и с 3М струва в порядъка на 90-110лв.
скъпичко обаче си заслужава, ако си маниак



Тема Металик <> пастанови [re: AudiV6]  
Автор Disc (почти редовен)
Публикувано08.03.03 01:18



Това с пастите и на мен не ми е понятно, и по-специялно за металик. Като боя металика и доста по-различен тип и винаги съм си мислил, че не се нуждае от пастиране. Но съм решил и аз да се пробвам на боята коруба, само времето да даде малко чалъм. Нека някой с металик да сподели нещо повече по въпроса, моля.

Orion '91 1,4 CFI


Тема Re: Металик <> пастанови [re: Disc]  
Автор Disc (почти редовен)
Публикувано08.03.03 01:21



А, и още нещо, почти да забравя - става дума за тез пастели или каквото е там. Зимата, когато имаше доста сняг ме завъртя и подпрях задницата ж един плет. Няма изкривено или пък надраскано (до ламарина), но просто лака върху металика е ожулен. Та и въпроса ми - с такъм пастел може ли да се оправи таз неприятност?

Orion '91 1,4 CFI


Тема Re: Металик <> пастанови [re: Disc]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 02:04



За драскотини - плитки - шлаиф паста - малко по скапа и се нанасиа само над сраскотината преди пастиране - премахва тънак слои боя/лак. Има разлика за металик и за солиден цвят. Трябва да е топло за пастиране.

Успех




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.