Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 22.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Що за простотии стават в тая държава ???нови  
Автор Dragonheart (малко познат)
Публикувано20.09.02 15:27



Не знам докъде повече може да стигне простотията на чиновничеството в БГ-то... и дали изобщо има накъде повече да пада? Става дума за регистрацията на автомобилите в КАТ. Не знам точно от колко време някаква частна фирма е успяла да се намърда и да извършва експертните оценки на автомобилите (за данните които се вписват в талона). За какво става дума все пак.
Първо - нямате шанс да направите нещо, докато компютрите на КАТ не се свържат с тези на фирмата. КАТ започват работа от 08:30, и по това време вече има мноооого хора на опашка. Обаче на господата от фирмата ТехноТест (или нещо такова беше) им се работи чак от 09:30, или горе-долу там някъде. И тази традиция е забелязана от много хора - дори от КАТ си го признават. Но както и да е - това не е най-големия проблем.
Второ - хич не ми е ясно кой и откъде е инсталирал базата данни на тази фирма, защото има някакви адски несъответствия. И за да не говоря само така, веднага давам два примера. Първия е за Ford Sierra '88 - комби. На табелката с данните на автомобила, поставена от производителя, е написано, че колата с пълен резервоар и принадлежности тежи 1350кг. Хубаво, обаче от гореспоменатата фирма смятат че автомобила трябвало да тежи 2350кг... при положение че един микробус от класата на Tranzit примерно тежи 1900кг. Втория пример е за Saab 9000 - според "достоверната" база данни тази кола тежи неимоверните 9135кг !!! Което за мене си е пълноправен ТИР примерно... Сметнете сега какъв данък трябва да се плаща за нея - напомням само че за всеки започнат тон даваме по 10лв...
Това както и да е, но какво ще коства на потърпевшия да се поправи грешката ? Трябвало да се извърши нова експертна оценка (естествено от същата фирма...), което коства "само" 36.50лв... След това, ако няма друга "малка" грешка, следва да се сменят документите на автомобила, което само по себе си също не е безплатно.
И какво излиза ? Че някой страшно ни дои - или с нереален данък, или с нереални такси за поправка на собствените им грешки. Чудя се защо ако аз примерно посоча някакви неверни данни в декларацията, съм подсъдим, а ако това сторят те, не само че не носят отговорност, ами трябва да им се плати, за да си поправят грешките ??? И до кога ще продължава това ?




Тема Ami taka e, kato...нови [re: Dragonheart]  
АвторErman (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 11:52



...kato na horata vse im se iska sami da se opravyat s problemite si. Ya se oburni kum edin advokat i da vidim dali nyama da si opravyat bazata danni. az navremeto imah dosta problemi s tiya idioti, no vednuj otidoh pri tyah sus sudebno reshenie i byaha mnogo lyubezni



Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Dragonheart]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано22.09.02 10:54



Съд до дупка. За съжаление, компенсацията ще е само морална.

Я вышел им наперерез!


Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Dragonheart]  
Автор Shloser™ (DJ Змей)
Публикувано03.10.02 23:21



tova za SAAB-a e pulna prostotiq, oba4e samo 6te ti kaja 4e Sierra '90 hatchback e 1750kg prazna, vidql sum s o4ite si kato q premeriha na tehni4eskite pregledi

Drive to go!
Превод: Карай да върви!


Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Shloser™]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано04.10.02 10:34



Da, tochno 1750 kila e, samo che pitai sobstvenika kvo mu pishe v talona na obshto teglo? 2500 kila!!!!!!
Tva pravi 1750 + 5 choveka *100 kila + 250 kila bagaj.

A, tova s bazata danni na KAT e umishlena dalavera. Kato si plashtah danuka sluchaino mqrnah che kolata mi e proizvedena 2000g po tqhnata baza, tva pravi 30lv gornica, shtoto barakata e 198x.



Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Дизeлджия]  
Авторrumen (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 01:30



shte spodelja edna sluchka , a izvodite shte ostavja na vas:
imam okolo 7-8 akta ot kat za 6 meseca za gluposti - kolani , skorost , dori za tova che karam s iztekal akt i t.n.
chengetata razbirat dosta izbiratelno zakona , zashtoto kogato tjabva da te globjat sa strashni pedanti , no kogato ti trjabvat za da te zashtitjat talkuvat dosta kompromisno zakona.
vednaj me udari edin pijanica i izbjaga - vidjah kolata i nomera i ja namerih blizo do mestoproizshestvieto sled 10-15 minutno obikaljane. estestveno shofjora beshe izbjagal , no kolata beshe dostatachno dokazatelstvo , a pak imah i svidetel.
otidih do kat za da povikam dejuren i da napravim neobhodimoto v tozi sluchaj:
sled 30 minutno vajkane v koridorite na kat si misleh che v sgradata njam jiva dusha , no dochuh dalechno harkane i kato stignah do iztochnika go sabudih i mu objasnih sluchiloto se.
zavedoh go na mestoproizshestvieto , posle pri vinovnata kola i vikam:
- eto ti kolata , eto ti nomera , daj da namerim sobstvenika za da go probvame za alkohol , da napishem dokumentite!
a chegeto , oshte ne sabudil se , kaza:
- kade da go tarsim v 22.00 sabota vecher , a pak i bez da imam vinovnika ne moga da ti napisha protokol , shte me namerish v ponedelnik v barcheto na kat i shte reshim kakvo da pravim ?!
trjabvaha mi 5 minuti da osmislja kakvo mi kaza , sled koeto se opitah da povtorja tova koeto mu kazah vednaj , no tova ne promeni osobeno namerenieto na chengeto da si prodalji drjamkata tam otkadeto go vzeh - v dejurnata staja v kat.

p.s. pitam kak e vazmojno chegetata da sa strogi kato pishat globi za gluposti , a kogato stava vapros za seriozni narushenija da si zatvarjat ochite ? na drugija den , sas sobstveni metodi , namerih sobstvenika na kolata kojato me beshe udariala i ne se iznenadah ot vanshnija mu vid - absoluten pijanica! ot blizki na vinovnika razbrah che ne mu e za prav pat. razbira se che v ponedelnik go zavedoh v kat za da popalnim dokumentite , no veche beshe trezven.
ami ako ne beshe udaril men , a chovek ili koj znae kakvo oshte? zashto kat ne globjavat takiva kato tozi , a se chepkat za bakshish ot normalnite hora?
mejdu drugoto , az pari na chenge ne sam daval i nikoga njama i da dam , ako shte i 100 akta da mi napishe.
akta moje da se objalva , i v povecheto sluchai pechelish!
ne davajte rushveti , samo taka shte gi ottuchim da iskat i da vzemat da si varshat rabotata!



Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Dragonheart]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:35



Brato, az imah podoben problem - kolata fabri4no e s dwigatel Cologne - V6, 2000 kub., 90 k.s.
Gadovete mi gi vyrtqha tiq nomera - s tegloto, s mochnostta...
Oba4e otidoh v serviza na MotoPhoe( v Stara Zagora), horata otvoriha edna knijka - ima q taq modifikaciq, napisaha edna belejka s podpis i pe4at i si4ko e OK.
V dany4noto me gledaha v o4ite i za 1/2 4as svyrchih dramata deto ina4e se to4eche ot avgust.
Dano ti e ot polza....



Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Lary]  
АвторVes (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 00:51



Ei larry ti ot Stara Zagora li si?



Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ??? [re: Ves]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 08:41



Ot Kazanlak



Тема Re: Що за простотии стават в тая държава ???нови [re: Lary]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано06.12.02 11:57



Здрасти Lary
И аз съм от Казанлък и аз съм с Форд
ех какво съвпадение, барман дай едно по случая ;)

Ex.TK3C (aлa-AПK)



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.