Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 04.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак за мойта Sierraнови  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 09:41



Както казах по-рано - смених дисковете и накладките на спирачките с нови...
да АМА сега като спирам, ако чукна рязко педала и го отпусна, волана се зклаща - предимно наляво. Ако натисна плавно педала дори докрай, колата си спира без да помръдне. Освен това в завой (обикновено ляв) се усеща придърпване или поскоро нещо като пулсиране във волана докато го завъртам. Като гледах ходовата част, видя ми се че всичко е здраво - с изключение на гумените втулки на носачите в които има малко луфт.
Въпросът ми е, дали е възможно това (за заклащането на волана) да е от по-ранното задействане на някоя от спирачките или е по-скоро от луфтове в окачването?

HELP Please!!!



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: GG]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано15.04.02 15:43



Proveri li manshonite na spirachnite cilindurcheta?
Moje nqkoe cilindurche da se dviji trudno i
tova da e prichinata.



Тема Re: Пак за мойта Sierra [re: Дизeлджия]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 18:25



Уж ги раздвижвах, смазвах всичко, ама мак ще ги проверя...



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: GG]  
Автор MAP ()
Публикувано16.04.02 01:00



Дърпането наляво при по-рязко натискане на спирачка със сигурност означава че буталото на десния спирачен апарат се движи по-трудно.
За пулсирането на волана при завои... имаш ли хидравличен усилвател? Имах нещо подобно когато бях със сравнително "дебело" хидр.масло. Като го смених с някакъв Shell HD - червено и "тънко" този ефект изчезна.
За тампоните на носачите - по принцип те позволяват малко "клатене" на колелото напред-назад. Това е едно от нещата които правят окачването на Сиерата така "мазно" и минаването през дупките толкова тихо и някакси меко и "гумено". Тези тампони са си слабо място, но ако не чуваш тракане - нищо им няма!

If I was...just some more clever, I would find how stupid I am. As well as You!


Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: GG]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано16.04.02 09:25



Kato svalish koleloto, zavirash edna ploska otverka m/u diska i nakladkata i izbutvash cilindurcheto,
gore-dolu po usilieto moje da precenish dali
ednoto se dviji trudno.

Ne znam kolko si karal sled smqnata na diskovete i nakladkite, moje oshte da ne sa se namestili.



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: MAP]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 11:06



Имах хидравлика (поне така мисля, откакто смених рейката) и я карам с хидравлично масло Donax TA - пак от Шел. Така или иначе ще я сменям отново, заедно с хид. помпа, така че ще налея по-тънко масло. Това Shell HD дето го казваш специално за хидравлики ли е? Защото Donax TA го дават за такива работи...



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: Дизeлджия]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 11:10



Последният път (котато сменях дисковете, около 200 км. от тогава) падна голямо напъване докато прибера цилиндрите отпред. Но не съм си играл да ги раздвижвам напред-назад. Разглобявах само задните - явно "мързела не мори а мъчи"



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: GG]  
Автор MAP ()
Публикувано16.04.02 13:30



Абе май наистина беше Donax дори сега се замислям дали не беше и ТА.
Ще проверя защото 1 шише с около половин литър ми остана в сиерата а сега я кара брат ми.
Това което използваш червено ли е?
Междудругото, моята сиера беше 2.3Д'84г. Не е изключено хидр. помпите да са различни за разните двигатели или години. Не мисля че искат различни масла но може да се държат по различен начин.

Бях имал проблеми със семерингата размер 19/33/7. Бях сложил някаква TR и налягането я избутваше от гнездото и. Разглобявал съм помпата 3 пъти! Ако проблема ти е подобен и се интересуваш, ще ти кажа как го реших.

If I was...just some more clever, I would find how stupid I am. As well as You!

Редактирано от MAP на 16.04.02 13:36.



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: MAP]  
АвторGG (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 14:10



Моята е 2.0i Ghia / 87 г. - седан. До колкото си спомням, маслото в хидравликата (Donax TA) е по-скоро синкаво или кафеникаво, но не е червено.
Червено е диференциалното масло (...ако ми е останало такова...)

Проблема е, че и с хидравлика е както и без.
На място се усеща разликата но в движение съвсем слабо - ако загася двигателя, волана не става по-тежък. А преди ставаше....ама аз съм си виновен че слушам арабите.



Тема Re: Пак за мойта Sierraнови [re: GG]  
Автор MAP ()
Публикувано16.04.02 16:23



И моето диференциално масло беше червено. Явно то е оригиналното и според мен е добре да не се пипа освен ако не си загубил част от него и след уплътняване да го смениш изцяло.
За хидравликата на волана... какво облекчение очакваш да усетиш в движение? В движение дори волан на Лада се върти горе-долу прилично.
Трябва да усетиш разлика при загасен и работещ двигател но на място.

If I was...just some more clever, I would find how stupid I am. As well as You!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.