Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 01.07.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Fiesta '98 как е?нови  
Автор TK3C ()
Публикувано15.04.02 09:29



Предлагат ми такава фиеста 99а година 80к км 1.3 60 коня без екстри за 4500
Колата е със сервизна книжка не е блъскана няма проблеми. Познавам този, който я е карал досега.
Блазни ме новичка кола, вътре още мирише на ново. Харесва ми как стои на пътя, ниска е и седалките са ниско, не е като Шкода Фабиа - полу-вен. Въпреки че двигателя е слаб за скоростни изпълнение, на мен ми е достатъчен, за това купе.
Надявам се и да не и се налагат скоро ремонти (все пак сравнително нова е). Но пък от друга страна малките коли не се славят с голяма издръжливост, особено фиестите, а и частите им чувам не са много евтини.
Та реших да ви попитам вас сигурно имате повече впечатления, знаете ги фордовете, и частите им. А и цените.
Също забелязвам разхода и не е достатъчно нисък, колкото (поне аз) очаквам от малка кола, не е като на Тико. Възможно ли е да и се сложи газ, има ли усложнения, все пак е MultiPoint Injection.

Мерси предварително.
P.S. Купето е от преди фейс-лифта, със тъжните очи, произведена е края на 98а



Тема Re: Fiesta '98 как е?нови [re: TK3C]  
Авторtson (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 11:17



chakai malko, fiesta 99 godina, za 4500 (lewa?)...
ili wzemai bez da pitash ili kazwai kyde e towa

az naskoro se ubedih, che golemite dwigateli goriat po-malko, moia ford e 1,4i i gori okolo 6, a na priatelkata mi e 1,6i i smykwa pod 5 na 100! pri gore-dolu ednakwo karane. Marar, che pri 1,6i ima niakakyw dopylnitelen agregat pod kapaka, koito e swyrzan posredstwum trybichki s tsilindrite, ne znam kakwo e ne razbiram ot monoinjektsii, moje ot tam da idwa ikonomiata

forda ne e kola za izhwyrliane, wypreki, che chesto se sreshta protiwnoto mnenie! A sym chel srawnenie mejdu eskort i felitsia, to e naprawo smeshno, forda spira po-byrzo, gori po-malko, po-malko mu se iznoswat gumite, ima po-malko wyzdushno syprotiwlenie, a i skoro niakoi beshe pisal tuk za poslednite rezultati za kachestwoto na 3-godishnite awtomobili w Germania - na -wo miasto e Fokus, na edno ot poslednite - niakoia skoda, ne pomnia koia tochno.
No wse pak tia neshta ne sa absoliutna garantsia, syy sigurnost obache e garantsia kolata da e kolkoto se moje po-nowa!



Тема Re: Fiesta '98 как е?нови [re: tson]  
Автор TK3C ()
Публикувано15.04.02 11:27



To ako не беше това, нямаше да се интересувам изобщо.
Да лева е, фиестата всъщност е произведена 98а но се кара от 99а, но пък само в БГ, при това 80к км не е малко за БГ.
От друга страна е ремонтирана редовно и при най-малкият проблем, във Мото Пфое.
Колата е служебна и се продава на служителите със намаление.
Не е блъскана само одирана но оправяна според мен качествено. Както казах вътре мирише още на ново, няма и 1 дефект колкото и да я гледах, има 1 еърбег. Карах я и се държи много стабилно въпреки че understeer-ва сериозно. Но пък аз съм свикнал на коли със задно и това ми прави впечатление. Вози много по-твърдо, отколкото очаквах от кола без спортни амбиции.
Но пък от друга страна е с малък, но лаком двигател, самото купе също е малко, въпреки че ми е достатъчно, няма ABS....
Ама май си заслужава парите. Особено ако и аз я карам 3 години, после да и взема и 3000 (толкова май вървят фиести на 6 години сега), смятам че е изгодно. Дали?



Тема Re: Fiesta '98 как е?нови [re: TK3C]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано15.04.02 12:24



Стига се чуди ами я вземай преди да те е изпреварил някой от колегите.Пък ако нещо не ти е по вкуса след това, обявявай я за продажба-подобна кола под 8000 лв. просто не можеш и да намериш на пазара.



Тема Re: Fiesta '98 как е? [re: TK3C]  
Авторtson (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 14:14



ha, izgodno li e?
w momenta za 3000-4000 mojesh da si kupish eskort, kadet 90-92 godina, towa sa koli, koito sa minali 10-te godini i problemite malko po malko zapochwat. Hubawoto pri teb e, che znaesh, che niama nikakyw problem s tazi kola, imash nabliudenia. Oswen towa kato stawa duma za (pochti) nowa kola wyobshte ne wajat "umnite" izkazwania na bylgarskia shofior koia marka e po-hubawa, koito pochiwat na zadylbochenite nabliudenia nad 15 godishni troshki. Ne znam zashto se chudish, dori da ia wzemesh i prodadesh wednaga shte wzemesh niakolko hiliadi, oswen ako ne si obwyrzan s dogowor da ne ia prodawash, wzemai smelo!



Тема Re: Fiesta '98 как е?нови [re: sewi]  
Автор TK3C ()
Публикувано15.04.02 15:05



Не че не ми е по вкуса, дори напротив. По друго не ми е :)) Но ако се напъна може да я взема.

Първият път като ме возиха в нея дори не ми се качваше на предната седалка.
Но останах много приятно изненадан, като за моят размер е точно, вътре е приятно оформлението, тиха, добре вози, въпреки че очаквах да е много по-меко. Че и дърпа, предостатъчно като за мен. Има и хубаво радио и парното духа топло след 200 метра, и то в най-големия студ тази зима.

ОК мерси на всички за мнението. Надуших далаверка тук, ще се втурвам!
:))



Тема BTW.нови [re: sewi]  
Автор TK3C ()
Публикувано15.04.02 15:14



Защо са толкова скъпи?
8 000 за кола без АБС, серво, без електрическо нищо, люк и т.н.
Със смешен двигател 1.3 дето едвам хваща 60 коня и е малка и почти няма багажник.
Като скоро гледах много обяви за Audi 90 quattro вярно на 12-13 години но със много повече екстри и място и тяга и сигурност.
А и сигурно има повече ресурс останал в аудито, и по-малко проблеми ще създава.
Поне аз така си мисля, сега не искам да разпалвам спор Ауди/Форд, същото е и със Опел, със може би всяка друга марка.
Толкова ли е важно, че колата е по-нова ?!?
Ама сигурно, след като и аз БайГаньо с Москвича на ТКЗСто към новичкото съм се насочил
:))



Тема Re: BTW.нови [re: TK3C]  
Авторtson (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 16:48



wiarwai - goliamo predimstwo e da e nowa - ne ryjdiaswa, moje da ti se powredi edno neshto, dokato na starata kola - bukwalno moje da te zasipe s problemi i da ti se dohodi pesh. Stara moje bi si struwa niakoi klasen mertsedes, no da si paralia da go poddyrjash.
Tehnikata se prawi taka, che da izdyrji edi-kolko si godini i edi kolko si kilometri, ot tam natatyk na twoia otgowornost, na zapad srednostatisticheska kola nad 10 godini si e edin bokluk i nishto drugo. Audito ne mu wijdam istoriata, che niakoi da se fuka, che kara staro audi. Naskoro izliazoha dobri modeli pri tiah, kakto wijdam dosta se wturnaha da karat tazi marka, ne iskam da kwalifitsiram, no chesto mi prawiat wpechatlenie arogantni shiofiori na audi (predi biaha s bmw-ta)
Az lichno predpochitam nowia ford pred staroto audi, niama kwo da sporim, jalko che niamam dyrto audi, inache shtiah da ti predloja trampa.



Тема Re: Fiesta '98 как е?нови [re: TK3C]  
АвторGoro (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 18:32



I az sam ZA. Zvuchi mnogo dobre za tia pari i godini, a pak i novata kola si e nova. Taia igra s markite i az mnogo ne ia razbiram. Saglasen sam che ako si kupuvash 10 god. kola ili po- stara hubavo e da e ot VW nagore. Inache, lichno na men ne mi se plashta za marka.
Principno hodovata chast na Ford-ovete e slaba i skapa za remont (niamam vpechatlenie ot 98g., a ot malko po-stari koli). Ta sled 80h km. v BG dobre ia pregledai. Ako e nared, vzimai, ne se chudi.



Тема Re: BTW.нови [re: TK3C]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано16.04.02 07:30



Ами скъпи са щото са 4(четири) годишни, километражите им са все още девствени, и по незнайна логика малолитражките се котират добре в Б-я и в отделни случаи държат цени по-високи от среден клас .Което означава че и при препродажба ще си на далавера.Абе с две думи-скачай смело.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.