Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 15.06.24 
Автомобили
   >> Ford
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фиеста 1.6 Д  
Автор WiBiB (непознат)
Публикувано02.01.02 14:41



Здравейте, всички

Значи имам следният проблем - блокира ми единия преден амортисьор.
Предлагат ми за 260 лв. да ми ги сменят и двата предни с амортисьори "Gabriel" , които били газови.
Та въпросът ми е:
Скъпо ли е 120 лв. на бройка за тази марка и каква е разликата между газовите и маслените амортисьори.

Колата е Форд Фиеста 1.6 Д, 87 г.

Благодаря предварително на всички!



Тема Re: Фиеста 1.6 Днови [re: WiBiB]  
Автор sosad (странник)
Публикувано03.01.02 10:26



Хм доколкото разбирам искаш да кажеш че твоите в момента са газови и единият е блокирал, или? Това наистина понякога се случва при газовите. . .Защото обикновено маслените "изпускат" и се вижда омасляване.
Разликата е че в едните "работната" среда е газ а в другите масло, газовите още ги наричаха "двойно действащи", защото работят активно и при свиване и при разпъване. При използване на газови окачването става по "твърдо". Трябва да ги смениш и двата, тук обаче възниква въпросът какви са задните ти амортисьори? Предполагам че и те са газови, затова според мен е най-добре да смениш предните отново с газови. . .Ако не съм разбрал правилно -извинявай, аз предпочитам газовите освен това твоят дизел е по тежичък от бензиновите дигатели. Успех!

Редактирано от sosad на 03.01.02 10:33.



Тема Re: Фиеста 1.6 Днови [re: sosad]  
Автор WiBiB (непознат)
Публикувано03.01.02 21:40



Благодаря за отговора sosad. Вече ги смених и двата предни, т.е. смениха ми ги. Само не мога да разбера новите газови ли са или маслени. Майсторите казват, че са газови ама на кутиите никъде не пише или аз просто не мога да разбера какво точно е написано.
Така, че проблема е разрешен.



Тема Re: Фиеста 1.6 Днови [re: WiBiB]  
Автор sosad (странник)
Публикувано04.01.02 10:05



Ами остава да ти пожелая безаварийно каране из родните пътища осеяни с дупки.....



Тема Re: Фиеста 1.6 Днови [re: sosad]  
Автор WiBiB (непознат)
Публикувано07.01.02 23:04



Смениха ми значи амортисьорите.

Е единия изкара цели 3 (дни).
Толкова за 120 лв. броя. Би трябвало да са в гаранция - 6 мес. Утре ще ходя да видя дали ще го сменят.



Тема Re: Фиеста 1.6 Днови [re: WiBiB]  
Автор sosad (странник)
Публикувано08.01.02 09:58



Seriozno? Браво на тези майстори, е това вече е "връх на сладоледа" . . . .А ти сигурен ли си че са ги сменили, и то с нови?

Редактирано от sosad на 08.01.02 09:59.



Тема Re: Фиеста 1.6 Днови [re: sosad]  
Автор WiBiB (непознат)
Публикувано08.01.02 17:37



Да бе сменени са!

Видях новите и кутиите им. Даже ми върнаха старите.
Днес трябва да го сменят ама да видим.
Ще пиша




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.