Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема цветя за балконанови  
Автор Megan (като истинската)
Публикувано27.02.01 12:10



Дайте ми съвет. Имам сравнително голям, и много слънчев балкон, на който искам да сложа някакви цветя, по възможност с цветове. Не зная обаче на какъв тип да се спра, и кое е най-подходящо. А също и откъде е най-добре да купя луковици или семена. Последният път определено не случих ((((



Тема Re: цветя за балконанови [re: Megan]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано27.02.01 14:04



А балконът остъклен ли е ? Защото при мене цветя виреят само до края на март. След това става като в сауна. Така че и аз бих се радвала, ако някой ми предложи подходящо цвете за тези условия.



Вярно е това, в което вярваш !

Тема Re: цветя за балконанови [re: nbb]  
Автор Megan (като истинската)
Публикувано27.02.01 15:11



Не, не е остъклен.

А по твоя въпрос....... как ти звучи лимоново дръвче? знам че обичат много слънчево и влажно......като твоята сауна )))))))



Тема Re: цветя за балкона [re: Megan]  
Автор TЪPTEЙ (БАШ ТЪРТЕЙ)
Публикувано28.02.01 09:00



Моята госпожа купува рози, но готови! От един разсадник. Става страхотно. Жълти, червени, сини. Ако искаш информация ще ти дам телефона й /на съпругата ми/.



Пич, но от кофтите!

Редактирано от TЪPTEЙ на 28.02.01 09:01.



Тема Re: цветя за балконанови [re: Megan]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано01.03.01 13:21



Много зависи какви цветя предпочиташ. На мене ми харесват кичести петунии, различни видове мушкато, латинка, астри. Всички те могат да виреят на слънце. За тях можеш да си купиш директно разсад от Женския пазар. А пък от 13 март мисля се открива изложба на цветята в НДК. Така че там би могла да направиш по-добър избор. Успех !

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Сеганови [re: Megan]  
Автор Jennifer (член)
Публикувано01.03.01 17:57



зависи и от изложението на терасата ти.
След като съм унищожила доста видове растания по различни причини достигнах до извода, че за озеленяване в нашите условия особено пък за открито са най-подходящи растенията, които отглеждат бабичките в градините си. Голям любител съм на екзотиката, но ... тук си е просто друга географска ширина.

Та на въпроса ти. Ако си с южно изложение можеш да си направиш чудесна градина от кълдъръмчета - в различни цветове са, имат плитки корени, можеш да ги засадиш в различни съдове и да се получи много красиво.

Иначе петунии, латинки (като ги пуснеш да се увиват и ги подрязваш, когато растат на различни нива стават много красиви), традиционните съкъзчета.

Отглеждала съм успешно най-прост слънчоглед, много настроение носи, но иска по-дълбок съд.

От по-екзотичните бугенвилия, разкошна е, но ще ти цъфне само ако е много горещо лятото и иска нон-стоп овлажняване, иначе започват да и капят листата.

Ще помисля за още и ще ти кажа в следващ постинг.

BTW имам книжка, озаглавена точно така - цветя за балкона. За различните сезони има различни неща, но е превод от немски и малко не е адекватна за нашите условия. Все пак, ще ти помогне.


***



Тема Re: цветя за балконанови [re: Megan]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 19:47












Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.