Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема бонсайнови  
Автор Megan (като истинската)
Публикувано27.02.01 12:07



Купих си бонсай. Прекрасен, настина страхотен. Широколистен, висок около 30 см, оформен чудесно.
Проблемите обаче са няколко. В началото вървеше чудесно. Единственият проблем беше, че не знаех как се подрязва (и сега не знам - приемам съвети), така че карах на шесто чувство и общо взето даваше резултати.
Само че го преместихме в друга къща. Не зная заради това ли, смяната в температурата и влажността, новата къща, или факта, че гаджето ми не го обича толкова, колкото аз )))), но той започна да съхне. Падат му листенцата, дори съвсем мълките, и е заприличал на опоскан. Имам чувството,че ще умре. И не знам какво да направя за да го спася.
Моля, някой да помогне!





Тема Re: бонсайнови [re: Megan]  
Автор Cy (пристрастен)
Публикувано28.02.01 10:09



май никой не е много наясно, за да ти помогне

А ти от колко време го имаш? Питам, защото ми е интересно дали бонсаите се държат като нормалните дървета- есенно време да им падат листата и напролет да се разлистват нови?



Тема Re: бонсайнови [re: Megan]  
АвторMlHO (Нерегистриран)
Публикувано28.02.01 17:01



Здравей,

Окапването на листата може да се получи по много причини изсъхване, загниване на корените може и да е нормално-зависи от вида на дървото.
Пресаждан ли е бонсая? Повечето дървета се пресаждат на 2-3 някои и на 1 година, пак зависи от вида и състоянието на дъвото. При пресаждане се изрязват до 1/2 от корените и най-добре използвай готова пръст за бонсай.
За подрязването на короната идеи много зависи за какво го правиш.
Ако ти се занимава потъси си книгата "БОНСАЙ" на Зигфрид Колер.

Чао за сега и Успех.

MIHO@abv.bg



Тема Re: бонсайнови [re: Megan]  
Автор larry_i (непознат)
Публикувано28.02.01 20:01



Бонсай обича много светлина ! Сложи го на светло миасто в стаята !!!
Поливай го обилно 1 път седмично !
Има специален подхранващ препарат за Бонсай, които се нарча POKON !
Струва ефтино и върху него пише как се дозира !
Ако дръвчето е останало без листя - не се притеснявай ! Това не значи, че е загинало. След малко повече грижи ще изкара отново листя и ще стане хубаво ! Въстановиявали сме много зле изглеждащи Бонсаи.
УСПЕХ !!!



Тема В тази книжка, коятонови [re: Megan]  
Автор Jennifer (член)
Публикувано01.03.01 17:47



ти препоръчват има и как да се подрязва правилно. Ще ти послужи и за отглеждане на небонсаи.

***



Тема благодаря на всичкинови [re: Jennifer]  
Автор Megan (като истинската)
Публикувано07.03.01 13:34



за съветитеееееее ))))))))




Тема Re: бонсайнови [re: Megan]  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 21:31



Sloji go na svetlo miasto pulveriziraj go vseki den i go polivaj redovno
Podriazvaj go na 5-6 listo i imaj v predvid, che e shirokolisten i e normalno da smenia listata si
Izriazvaj vs.suhi chasti ot klonkite mu-postepenno, dokato stignesh do jiva nishka, koiato e zelena
Ako imash nujda ot pomosht-obadi mi se na tel.048994443



Тема Re: бонсайнови [re: Megan]  
Авторintriganta (Нерегистриран)
Публикувано01.04.01 14:45



Колегата с най-правилния съвет да го почерпиш.Наистина е най-добре да си купиш книгата за Бонсай от площад Славейков,като идваш от към Раковска я продават на първата сергия до весникарската бутка от ляво,там има само ботаническа литература и аз си я купих от там.Прочети я внимателно пише важни неща за одглеждането на бонсай.И аз така започнах като теб,но не губи кураж.Успех!



Тема Re: бонсайнови [re: Megan]  
Автор VlALUMlNOSA (непознат )
Публикувано14.04.01 11:32



Zdravei!
Mnogo se radvam, che niakoi predi men e otvoril temata Bonsai !
Tova e moiata nova strast. Vupreki che sum strashno zelena v arta...
Poradi gornia fakt ne se chuvstvam sigurna da davam suveti, no zashto ne proverish v Neta - tam e pulno s materiali. Az lichno si izteglih edno strahotno rukovodstvo za nachinaeshti - kazva se BONSAI PRIMER. Dostupen e ot vsiaka po-goliama tursachka. Napisano e lakonichno i razbiraemo, s mnogo kartinki - super e. Ne znam obache dali shte ti svurshi rabota...Smutno si spomniam che imashe item po vuprosa s opadvaneto na listata, no ne sum se zadulbochavala mnogo, tui kato az sum na drug etap - suzdavam si sama bonsai. Ne iskam da te plasha, no mai pisheshe che osven ako listopadut ne e estestven i prez suotvetnia sezon /esen?/, durvoto ima seriozen problem i moje da umre.
Ako ne se spraviash sama po-dobre go dai na profesionalni gradinari da go zakrepiat. Seshtam se za edni takiva, koito daje po vremeto, kogato gi posetih, imaha edin Bonsai ostaven pri tiah sus sushtata tzel.
Uspeh!



Тема Re: бонсайнови [re: Cy]  
Автор VlALUMlNOSA (непознат )
Публикувано14.04.01 11:34



Da - durjat se kato obiknovenite durveta, stiga da sa ot suotvetnia vid durvo. Ne vsichki durveta sa shirokolistni i ne vsichki proizlizat ot umerenite shirini, kudeto ima esen i zima.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.