Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Клематис в саксия?нови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано09.03.10 17:47



Много ми харесва това цвете. Но нямам градина. Ако го посадя в саксия на балкона дали ще расте?
За това става въпрос:





Тема Re: Клематис в саксия?нови [re: Бepeзka!]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано09.03.10 21:39



Четох за клематиса.Трябва ти скара на стената на балкона , да го насадиш в сандъче и да го пуснеш да пълзи по скарата . Но не гарантирам за гадинките които ша се звъдят покрай него .





Тема Re: Клематис в саксия?нови [re: Бepeзka!]  
Автор nababa (непознат)
Публикувано10.03.10 10:36



Moже в саксия, но с уголемяване на рстението, ще трябва да увеличаваш и размера на саксията - постепенно, докато стане поне 10-15 л например. Тогава можеш да имаш хубаво и пищно растение. Саксията трябва да има защита от прегряване лятото и да не преполиваш, защото клематисите страдат от гъбни болести, които поразяват първо корена, а оттам и цялото растение. Разбира се и решетка да се увива - т.нар. трейажи. Мисля, че съм виждала в Бриколаж такива.



Тема Re: Клематис в саксия?нови [re: Бepeзka!]  
Автор Шeмeтнa (блейка)
Публикувано11.03.10 18:42



Да ще расте, миналата година и аз си засадих в саксия. Но наистина трябва някаква опора да му осигуриш, защото е лиана, също и достатъчно голяма саксия. Иска много слънце но не трябва да му пече корените, сиреч хубаво е да има някаква защита на саксията, примерно някакво друго растение в основата.



Тема Re: Клематис в саксия?нови [re: Бepeзka!]  
Автор groznata_beti (karmen)
Публикувано04.06.10 03:10



Ако балкона е открит има опастност зимата да измръзне. Трябва да се прибира, когато температурите падат под 5 градуса. Когато е закопан в земята не мръзне, но в саксия замръзва при по-ниски температури

"По-умния винаги отстъпва" -
Това обяснява господството на глупостта в света."



Тема Re: Клематис в саксия?нови [re: groznata_beti]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано16.06.10 21:11



И аз това исках да кажа, че на течения и вятър замръзва в сандъче на балкона. По-добре е в дървено сандъче, дървото е изолатор все пак, и растението да се увива с материя против измръзване.



Тема Клематис в саксия? [re: Бepeзka!]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 23:25












Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.