Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Градински снимки  
Автор c@t ()
Публикувано11.07.14 17:48



Аз съм от хората, на които малко или много им се налага да са градинари, тъй като към къщата имаме градина. Но пък може тук да се намерят идеи, за които сам човек не би се сетил



Малко снимки от преди малко, всъщност исках да снимам жабата под масата










Тема Re: Градински снимкинови [re: c@t]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано11.07.14 19:58



Жабата не ми харесва, ама къпините - много. Завиждам...





Тема Re: Градински снимкинови [re: Asia.]  
Автор c@t ()
Публикувано12.07.14 14:09



Какво й е на жабата? Така мило ме гледаше

Ние имаме много жаби, тази е млада. Веднъж като махах шумата с дерето, намерих една голяма жаба. Помислих че съм й наранила гърба, но дерето за шума явно е сертифицирано от природопазители

Къпините ги ям само аз, френското грозде и касиса и цариградското грозде - също. Дъщеря ми никога не ги е опитвала и не иска да ги опита.
А къпините са култивирани, нямат тръни и стават много големи и сладки. Дори първите, не много узрели не са кисели, но още не са и сладки.
По стечение на обстоятелствата научих как се режат - само двугодишни стебла дават плодове (трябваше да махаме къпините от стената заради майстори и бояджии)



Тема Re: Градински снимкинови [re: c@t]  
Автор cyrus-93580Администратор ( )
Публикувано12.07.14 22:53



Жабата е жестока!:))
Суперсимпатична. И гледа много лошо!:))))
Аз много ги уважавам, откакто видях на живо преди няколко години(загледах една на село) какво огромно количество гнусни насекоми прилапа за половин час. Много, много полезни животинки!

Не понравилось кино, Наступили вы в говно…
Знает каждый демократ - Это Путин виноват!


Тема Re: Градински снимкинови [re: c@t]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано14.07.14 16:52



Нищо и няма на жабата, само дето не ми харесва. Където има много жаби, няма комари. При нас си имаме много комари.
Френско грозде и касис не е ли едно и също? Миналата година опитах касис и от онова бодливото грозде, което ти наричаш цариградско за първи път. Малко са кисели, ама стават. Много бързо изтръпват зъбите от тях. В "Икея" имаше сладко от бодливо грозде, може още да го има, много ми беше харесало.



Тема Re: Градински снимкинови [re: Asia.]  
Автор c@t ()
Публикувано14.07.14 23:36



Хм пращам снимки, защото и аз не съм специалист, но поне да се разберем







Нашите нямат бодли, но като бях малка дядо ми имаше касис в градината и неговия май имаше бодли, не си спомням много добре, може и да греша.

Нашите жаби трябва да ядат повече, нямаме комари, обаче имаме повече насекоми отколкото когато живеехме нормално в квартал, а не в парк





Тема А цариградското грозденови [re: Asia.]  
Автор c@t ()
Публикувано14.07.14 23:39



е съвсем друго, то има бодли.
Нашето е червено, но има и зелено.





Тема Re: Градински снимкинови [re: c@t]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано14.07.14 23:45



Опитвала съм от това червеното, а също и като на другата снимка, ама бяло. Както и да се наричат. Къпините ми харесват повече.



Тема Re: Градински снимкинови [re: cyrus-93580]  
Автор c@t ()
Публикувано14.07.14 23:54



Maй ядат и червеи, не съм много сигурна.



Вчера видях една под бора, докато валя, беше светкавично бърза, даве помислих че е полевка (дива мишка) Миналата година май имахме, не съм ги виждала, но правят тунели в райграса, не в почвата, а в самата трева, която беше наай-много 10 см.
Имахме и къртици, но след няколко месеца всички животни избягаха. Мисля че съседите ги изгониха в парка, там винаги има къртичи дупки.

На мен една баба ми каза като ходя на фризьор да взема малко коса и да я сложа на отворите на дупките. Къртиците помирисвали косата и бягали.
Аз помислих че вместо да слагам косми по поляната, може да подейства малко игра на футбол или спане в палатки, което мислим да правим в събота. (едната палатка е 4х4м, със 8 деца ще бъде весело)



Тема Re: Градински снимкинови [re: Asia.]  
Автор c@t ()
Публикувано14.07.14 23:56



Аз бях много скептична относно бялото, а то се оказа най-вкусно


Червеното е кисело, а касиса мирише много интензивно, става само за сладка или желета, сокове, но не и пресен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.