Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Банани  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано15.04.12 15:27



Отварям годишната бананова тема.
Днес засадих повечето предвидени за засаждане в земята банани.

- единствените, както се оказа, наследници на Юлския боец, убит подло в гръб от Февруари.




, 17 литра на квадрат, едва е намокрил на 15-ина см почвата. Отдолу е сухо.




(Musa Cheesmanii)

-
Ориноко-Чезмън-Ориноко Другата седмица ще поизравня изчистя мястото около басеина. Идеята е да го обграждат от 3 страни.


Муса Формозана, Енсете Маурелии, Бутията. Мъчат се, ама да видим.
Имам още един много кичест и красив Формозана с десетина листа, още не съм решил де да го бодна. Иначе половин дузина по-малки, които зимуваха тук, на леки наднулеви т-ри, ще пресадя в по-големи саксии само, поне на първо време, те са само по 20-30 см.



Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор jumbles ()
Публикувано16.04.12 12:26



абе Кирилей, гледам че си почнал ги изваждаш навън и да ги бучкаш направо в земята
та завъдих си най-после моята си слабост Musa basjoo, ама има няма половин месец от наместването му у дома и съответно в нов съд
едвам сега си изкарва първото ново листо от как е при мен
мога ли го бучна сега и аз направо навън, малко ми притеснено щото не знам до колко е укрепнал пък и един такъв рахитичен и бръмбазе ми изглежда, като ги гледам твоите какви са ...
м?

______



Тема Re: Банани [re: jumbles]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано16.04.12 16:27



Ако си в София - не. След средата на май. Ако си в Южна България, в низина, може да действаш. По принцип и аз трябваше в началото на май месец, но понеже съм убеден, че няма да имам повече минимуми до края на емсеца горе под 8-9 градуса, се задействах.
Купи и препарат срещу акари и инсекти от някоя какичка в цветарски магазин и пръскай през 2-3 дни, докато е на закрито, по това време ги морят яко.
БТВ, моя Басджо на открито вече е тръгнал от земята - около 3 седмици след миналогодишния старт, явно заради студа. Имам и един почти двуметров в работна саксия, който изкарва вече втори лист, ама забравих да го снимам. Още не съм решил къде да го засадя. Някъде около басеина ще е, ама не знам къде точно.



Редактирано от Kuро на 16.04.12 16:29.



Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор jumbles ()
Публикувано17.04.12 07:59



във Варна съм, ще поизчакам значи още малко
пък за пръскането ... абе, някак хич не съм му любител, няма си го тровя щото нещо може би би могло, но пък ще си имам едно на ум и ще го наблюдавам по-внимателно
та едно голямо и истинско - Благодаря!
aйде ... много здраве на твоите бананчовци и хубав ден!



______



Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.06.12 12:00



Ориноковците вече вадят по едно листо за 6 дни.

на 6-ти т.м.





Смятам да го оставя, защото тези два Ориноко в градината са точно от първата за сезона (м.г.) издънка. От следващите 6-7 до октомври май само една е оцеляла.
Много лесно и "свободно" се "дънят" (пускат издънки ), но за разлика от Дуорф Кавендиша(най-разпространения малък стаен банан), вкореняването на издънките е ИСТИНСКА мъка. Но пък си заслужава. Следете само какво чудовище ще стане за 3 месеца.

Юлският Боец. В негова чест двамата му сина са кръстени Убиецът на Февруари и Летният Отмъстител :))))
На снимката (бебето - Jully Worrior JR

Редактирано от Киро на 12.06.12 12:15.



Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано16.06.12 11:50



.



Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано26.06.12 09:56





: копието вече е напълно развито листо, а в пазвата се подава следващото.
. Уважавам мушкатца и хризантемки, орхидейки, глицинийки и прочее, но ТОВА горе са моите растения

На заден план се вижда Cheesmanii, който буквално в последната седмица дръпна много рязко и излиза на второ място след него. Торих пак с качествен комбиниран изкуствен тор, а следващата седмица е наред да се вкопае и полее с едни хубави угнили джибри + кокоши лайнца :))

Cheesmanii има и друг тип 'чар": неговите листа са по друг начин "компактни", и ъгълът им спрямо стъблото е по-малък, някак по-насочени към небето. Има и една екзитична восъчност по стеблото и листата. Жалко, че Хелън'с хибрида и Бирманския Син са назад с растежа, но се надявам и те да стигнат "архитектурен" вид до края на лятото.
Формозаните са хубави, но си личи приликата им с Басьоо - не са така внушителни като гореизброените. Все пак, ще видим доколко са зимоустойчиви като ризома през следващата зима. Ще кача още снимки, ако остане време следобед.



Тема 23-24.06 тропически репортаж: [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.06.12 15:52



Сслед гореща седмица, с много високи дневни температури и нощи, близки до тропичните или направо тропични( с Т не падаща под 20 градуса), ето актуалното състояние на екзотиките:

(банана) югозападно от къщата. Излишно е да казвам, че тия ще си правят компания зимата - тая Формозана ще изпита зимоустойчивостта на вида си, за която се предполага, ч е сравнима( с една идея по-слаба ) от тази на Басьоо



/2годишен ОГ ветеран/

, дърпа здраво и е на път да настигне сегашния фаворит
Ориноко1

- с тия яркообразни листа е много красива по особен начин.



на -23 през февруари - с 6-7 нови листа от началото на сезона

- избутва значително по-далеч от псевдостеблото си малките "банана-нещастници" (little banana-suckers) според гугл транслейт
Басьоо-вци

И накрая, не че е за хвалене("все още", надявам се), в саксии Хелън'с хибрид и Томпсонии/или Бирмански Син - ще се определи, като пораснат, загубил съм им маркерчетата с надписите, Хелън е ясен, той е наследил червените петна по листата си от едната родителска форма - Муса Сиккименсис. Засадих ги до басеинчето в земята и сложих "на системи" с нон-стоп поливане, да ги видим тоя уикенд в какво състояние ще са.



Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано04.07.12 12:59



Днес си поръчах един електронен воден клапан( до 3 пъти на ден до 120 минути може да се отвори, както и в определени дни от седмицата), за да реша проблема с поливането, когато ме няма, особено на бананите, в тия жеги.





Тема Re: Банани [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано10.07.12 09:41



(до събота ще стигне 220-230 см) и се надявам до края на месеца да доближи миналогодишната най-голяма височина на баща си, към 330 см., постигната в края на септември.








Редактирано от Киро на 10.07.12 09:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.