Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лавърнови  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано21.05.12 12:28



Сдобих се с 5 дръвчета, които смятам да засадя в саксийки на първо време, без едно, което ще засадя от южната страна на къщата


Листенцата миришат стррахотно, като се стрият леко:)



Тема Re: Лавърнови [re: Киро]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано21.05.12 18:44



Това е т. нар. дафинов лист. Тукашните студенти при дипломирането си носят венец от лаврови клони, а не онези глупави квадратни шапки с пискюл.





Тема Re: Лавърнови [re: Asia.]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано22.05.12 08:35



Именно, де)
Дори смятам да разбия половин квадрат бетон до къщата от южната страна и да пробвам в ОГ точно там.



Тема Re: Лавърнови [re: Киро]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано23.05.12 08:24



Киро съмнително е да
издържи зимата там на север !!!

Привет !!!





Тема Re: Лавърнови [re: bigg_red]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано23.05.12 10:11



На полето - не)
До къщата - предстои да разберем.




издържаха тая твърде гнусна зима без защита.



Тема Re: Лавърнови [re: Киро]  
Автор cinclus (непознат )
Публикувано29.05.12 22:00



Не си чупи бетона. Обещавам пълен провал.



Тема Re: Лавър [re: cinclus]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.05.12 22:22



Вече го направих. Провалът ще е налице/или не, напролет.
А ако имаш по-конкретни доводи, с голям интерес, удоволствие и желание за нови знания ще го изслушам(прочета).


Но аз вярвам само на опита си и рациото - затова и не вярвам, че "при нарастваща луна растенията се прихващат по-добре" или в дедо ти Господ - примерно.



Тема Re: Лавърнови [re: cinclus]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано30.05.12 13:38



Ако звуча излишно остро, не ми е било цел и моля да бъда извинен.
Но наистина леко се ядосвам, като някой каже: "Няма да стане" или от рода на "абе тоя не е наред с акъла, кфи палми у наше село!". И така - две години. И дори след този нищожен срок, вече започват да спират и да надничат през оградата: "Откъде ги намираш тия палми? Зимата не ги прибираш? Наистина?" - същите тъпоглавци, изразяващи съмнение в здравия ми разум. А цялостна зимна защита дори на 9-зонова палма като Вашингтония ФФ излиза не повече от няколко кутии цигари. А аз не пуша.


Да не говорим за Басьо и Трахикарпус.



Тема Re: Лавърнови [re: Киро]  
Автор cinclus (непознат )
Публикувано01.06.12 23:43



Личен опит- още преди 30 години, когато нямаше поредица от такива студени зими, особено по Черноморието, пред очите ми загина разкошно възрастно 3-метрово растение, което растеше в средата на един двор, на доста закътано място. Тази зима отново загина дафиново дръвче посадено на абсолютен завет. В Поморие са загинали почти всички големи растения и в момента стърчат само сухите им клони. Между палми и дафиново дръвче не трябва да са прави паралел. Много е деликатен въпросът с влажната почва през зимата. Все пак ти пожелавам успех.



Тема Re: Лавърнови [re: cinclus]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано02.06.12 10:00



Ще го опеем и ще затворим цимента


Иначе, по сведения на достоверни хора с опит, минус 12 (+-) е дедлайна :)
Сравним с тоя на маслината, но последната няма способността на Лавровото дърво да се възстановява след обезлистване. Аз съм убеден, че там -12 няма да види или ще вижда много рядко. Времето ще покаже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.