Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Банани  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано15.04.12 15:27



Отварям годишната бананова тема.
Днес засадих повечето предвидени за засаждане в земята банани.

- единствените, както се оказа, наследници на Юлския боец, убит подло в гръб от Февруари.




, 17 литра на квадрат, едва е намокрил на 15-ина см почвата. Отдолу е сухо.




(Musa Cheesmanii)

-
Ориноко-Чезмън-Ориноко Другата седмица ще поизравня изчистя мястото около басеина. Идеята е да го обграждат от 3 страни.


Муса Формозана, Енсете Маурелии, Бутията. Мъчат се, ама да видим.
Имам още един много кичест и красив Формозана с десетина листа, още не съм решил де да го бодна. Иначе половин дузина по-малки, които зимуваха тук, на леки наднулеви т-ри, ще пресадя в по-големи саксии само, поне на първо време, те са само по 20-30 см.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор jumbles ()
Публикувано16.04.12 12:26



абе Кирилей, гледам че си почнал ги изваждаш навън и да ги бучкаш направо в земята
та завъдих си най-после моята си слабост Musa basjoo, ама има няма половин месец от наместването му у дома и съответно в нов съд
едвам сега си изкарва първото ново листо от как е при мен
мога ли го бучна сега и аз направо навън, малко ми притеснено щото не знам до колко е укрепнал пък и един такъв рахитичен и бръмбазе ми изглежда, като ги гледам твоите какви са ...
м?

______



Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано16.04.12 16:27



Ако си в София - не. След средата на май. Ако си в Южна България, в низина, може да действаш. По принцип и аз трябваше в началото на май месец, но понеже съм убеден, че няма да имам повече минимуми до края на емсеца горе под 8-9 градуса, се задействах.
Купи и препарат срещу акари и инсекти от някоя какичка в цветарски магазин и пръскай през 2-3 дни, докато е на закрито, по това време ги морят яко.
БТВ, моя Басджо на открито вече е тръгнал от земята - около 3 седмици след миналогодишния старт, явно заради студа. Имам и един почти двуметров в работна саксия, който изкарва вече втори лист, ама забравих да го снимам. Още не съм решил къде да го засадя. Някъде около басеина ще е, ама не знам къде точно.



Редактирано от Kuро на 16.04.12 16:29.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор jumbles ()
Публикувано17.04.12 07:59



във Варна съм, ще поизчакам значи още малко
пък за пръскането ... абе, някак хич не съм му любител, няма си го тровя щото нещо може би би могло, но пък ще си имам едно на ум и ще го наблюдавам по-внимателно
та едно голямо и истинско - Благодаря!
aйде ... много здраве на твоите бананчовци и хубав ден!



______



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано12.06.12 12:00



Ориноковците вече вадят по едно листо за 6 дни.

на 6-ти т.м.





Смятам да го оставя, защото тези два Ориноко в градината са точно от първата за сезона (м.г.) издънка. От следващите 6-7 до октомври май само една е оцеляла.
Много лесно и "свободно" се "дънят" (пускат издънки ), но за разлика от Дуорф Кавендиша(най-разпространения малък стаен банан), вкореняването на издънките е ИСТИНСКА мъка. Но пък си заслужава. Следете само какво чудовище ще стане за 3 месеца.

Юлският Боец. В негова чест двамата му сина са кръстени Убиецът на Февруари и Летният Отмъстител :))))
На снимката (бебето - Jully Worrior JR

Редактирано от Киро на 12.06.12 12:15.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано16.06.12 11:50



.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано26.06.12 09:56





: копието вече е напълно развито листо, а в пазвата се подава следващото.
. Уважавам мушкатца и хризантемки, орхидейки, глицинийки и прочее, но ТОВА горе са моите растения

На заден план се вижда Cheesmanii, който буквално в последната седмица дръпна много рязко и излиза на второ място след него. Торих пак с качествен комбиниран изкуствен тор, а следващата седмица е наред да се вкопае и полее с едни хубави угнили джибри + кокоши лайнца :))

Cheesmanii има и друг тип 'чар": неговите листа са по друг начин "компактни", и ъгълът им спрямо стъблото е по-малък, някак по-насочени към небето. Има и една екзитична восъчност по стеблото и листата. Жалко, че Хелън'с хибрида и Бирманския Син са назад с растежа, но се надявам и те да стигнат "архитектурен" вид до края на лятото.
Формозаните са хубави, но си личи приликата им с Басьоо - не са така внушителни като гореизброените. Все пак, ще видим доколко са зимоустойчиви като ризома през следващата зима. Ще кача още снимки, ако остане време следобед.



Тема 23-24.06 тропически репортаж:нови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.06.12 15:52



Сслед гореща седмица, с много високи дневни температури и нощи, близки до тропичните или направо тропични( с Т не падаща под 20 градуса), ето актуалното състояние на екзотиките:

(банана) югозападно от къщата. Излишно е да казвам, че тия ще си правят компания зимата - тая Формозана ще изпита зимоустойчивостта на вида си, за която се предполага, ч е сравнима( с една идея по-слаба ) от тази на Басьоо



/2годишен ОГ ветеран/

, дърпа здраво и е на път да настигне сегашния фаворит
Ориноко1

- с тия яркообразни листа е много красива по особен начин.



на -23 през февруари - с 6-7 нови листа от началото на сезона

- избутва значително по-далеч от псевдостеблото си малките "банана-нещастници" (little banana-suckers) според гугл транслейт
Басьоо-вци

И накрая, не че е за хвалене("все още", надявам се), в саксии Хелън'с хибрид и Томпсонии/или Бирмански Син - ще се определи, като пораснат, загубил съм им маркерчетата с надписите, Хелън е ясен, той е наследил червените петна по листата си от едната родителска форма - Муса Сиккименсис. Засадих ги до басеинчето в земята и сложих "на системи" с нон-стоп поливане, да ги видим тоя уикенд в какво състояние ще са.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано04.07.12 12:59



Днес си поръчах един електронен воден клапан( до 3 пъти на ден до 120 минути може да се отвори, както и в определени дни от седмицата), за да реша проблема с поливането, когато ме няма, особено на бананите, в тия жеги.





Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано10.07.12 09:41



(до събота ще стигне 220-230 см) и се надявам до края на месеца да доближи миналогодишната най-голяма височина на баща си, към 330 см., постигната в края на септември.








Редактирано от Киро на 10.07.12 09:47.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано17.07.12 15:37



Средата на лятото и време за сравнение:
миналогодишният Ориноко(Юлският Боец):

- малко под 3 метра

(Убиецът на Февруари), почти 2 месеца по-рано 220-230 см
Половината метър разлика е НИЩО, особено предвид по-лошия старт на Убиеца, както и хактът, че деляха обща ризома с братчето си(Юлският отмъстител) и по-неблагоприятният светлинен режим през втората половина на май месец. Наднормените юни и юли до тук обаче, както и вече двете седмици ежедневна автоматична поливка, компенсираха с излишък изоставането и направо ми е бедна фантазията колко ще стане до края на септември тазгодишният лидер. За сравнение: - за месец и 10 дена е УТРОИЛ височината си, а за масата - не знам, вероятно е с порядък повече, ризомата(подземната част) е огромна, в срв. с преди месец).

Редактирано от Киро на 17.07.12 15:42.



Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано17.07.12 18:07



Пълна лудница.





Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.07.12 11:47



Кирилей, не ще ми пуска бебета ... банана де, кога го правят това ... да му се не види, ще изтърва лятото



Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор Яшар БююкянътАдминистратор ( )
Публикувано18.07.12 12:15



Разхождай се по-често по оскъдно бельо около него. Ако не помогне, няма да навреди, освен на семейния живот на комшиите


Моят има много, тая неделя ще махам(вкоренявам в саксийки) част от тях, досега отлагах заради жегата.



Тема Re: Бананинови [re: Яшар Бююкянът]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.07.12 13:00



да бе ...
кой го знае тоз банан ква егоистична бананена кучка на противозачатъчни е, мамка му и на късмета дето го изпрасках





Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор Яшар БююкянътАдминистратор ( )
Публикувано18.07.12 13:32



Kolko е висок?
Моят преди 3 години, като го засадих на открито, даде издънки още към юни. Първите 2 или 3 отделих август-началото на септември. Зимата не оцеля НИТО ЕДНА(не бяха се вкоренили добре явно и не пожелаха да го направят, като кучета).
Миналата зима опитах само с едно и то тръгна, сега, докато е все още топло, ще проредя дузината, махайки поне 3-4, защото наистина са много нагъсто. Мисля, че в топлото време имат по-голям шанс за вкореняване.
Все пак, от трите вида банани, с които съм правил това до последната зима, най-лесно се вкоренява супердуорф Кавендиш (обикновените широкоразпространени стайни малки банани), следван от Басьоо(твоя) и на-трудно - величественият инак Дуорф Ориноко(тоя от снимките).
Това лято ще видя как се справят и някои други видове и ще докладвам надлежно тук.
За твоя случай: няма причина един банан, ако е в добри условия лятото, да не расте добре и да не пусне издънки, освен ако не е Енсете, които принципно не пускат издънки.

Редактирано от Яшар Бююкянът на 18.07.12 13:34.



Тема Re: Бананинови [re: Яшар Бююкянът]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.07.12 13:58



да ти кажа не посмях го бучна навън, реших първо пусне издънка и тогава
та в съд навън е и е някъде към метър с разкошни листа, пследните почнаха да излизат накипрени тук таме с нежновати червени нишки
и така ... чакам си бебета, че това голямато да го пусна да расте на воля вън, но време не остана ... кога ще се вкорени как трябва


п.п и трябва да си е Басьо, надлежно беше изписано на опаковката му, какви мухи ми пускаш сега и ти



Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор Яшар БююкянътАдминистратор ( )
Публикувано18.07.12 14:45



Дай снимка, червените нишки не се връзват с Басджото :)
Не твоя, на банана.



Тема Re: Бананинови [re: Яшар Бююкянът]  
Автор jumbles ()
Публикувано18.07.12 16:21



тоя ше е някой шантав Басьо, кво пък ... се нещо трябва е лепнал от мен





Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано20.07.12 12:14



Абе яко слънце може би му трябва... това са догадки, де:)) Не съм отглеждала таквоз нещо.



Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано20.07.12 12:47



Освен специално селектираните миниатюрни сортове(както

), всичко друго е изтезание за това величествено дете на лятото и слънцето. ОК, с още поне едно изключение - безиздънковите Енсете, които някак се спогаждат със саксии(но малко по-големи, все пак!).
АКО имаш къде, трябвало е навън. Доказано издържа зимата, предполагам без проблем дори в София, но тук за всеки случай бих мулчирал здраво с поне 30 см. Дори да е било излишно като защита от измръзване, при ВСИЧКИ случаи ще тръгне по-рано напролет - моите тая година заради проклетия Февруари тръгнаха почти месец по-късно от миналата година с една нормална зима.
Мисля, че е вече късно, обаче. На твое място бих го пресадил в една идея по-голям съд, ако се налага и едва догодина в началото на май/последните дни на април - в земята. Ако не го умориш до тогава.

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Бананинови [re: Son de Nuit]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.07.12 18:38



на по-убийствен пек от колкото е в момента ... не виждам накъде ... грее го вън от как се покаже слънцето, та чак докато залезе

между другото ... много очарователно и безпроблемно растение, що не си завъдиш едно:)



Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.07.12 18:44



този път, май ще те послушам ... Благодаря ти

това с молчуренето само дето не ми е много ясно, ма като му дойде времето пак ще питам сигурно



Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано20.07.12 18:51



Може, да

Като се обзаведа с градина.



Тема Re: Бананинови [re: Son de Nuit]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.07.12 19:17



не бе, що и в по-голям съд си щуреят, той Киро страстно влюбен, та се забравя, не му се връзвай много





Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор Son de Nuit ()
Публикувано20.07.12 19:47



Нееееее

Всяко си иска своето Може да е крайно, ма водна лилия няма ти вирее без вода Така. Реално най- крупният ми "проект" беше поляна с минзухар, и то не моя, и то не цвета, който исках, и то без да си копая сама. Мой, мой, колко да мой. Виж, банан бих си отгледала за себе си.



Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор jumbles ()
Публикувано29.07.12 06:27



мамка му, мамка мууууууу .... лудата кучка ми уморила бананааа Кирилей ти си виновен с таз твойта уста



Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.07.12 17:19



Без съмнение!)



Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.07.12 21:34




Макар временно, защото онзи му води с растежното копие и още утре ще си върне преднината, обаче наистина съм сащисан - преди седмица имаше половин метър аванс. Вероятно думата си казва травмата от отделянето на голяма част от ризомата с двете издънки(. Тия на Чезмъна са хилави - явно е егоист и им дава само трохи за разлика от избуяващите за дни издънки на Ориноко!), а е възможно и друго обяснение: да се е възползвал от високата влага и не много отслабнала жега(това да му е любимо време).
Следващите 1-2 седмици ще покажат.
Дано издънките му са по-витални от тия на Ориноко, защото искам да експериментирам и зимна студоустойчивост на покой, което няма как д астане сега, тъй като имам само едно растение от тоя вид.
"малкия" .


Това е малкия Ориноко. Запишете си: Бананите, поне ТОЗИ вид обожава торенето с птича тор, успоредно с изкуствена такава с микроелементи. Последните 2-3 листа са някакви несъразмерно по-големи от предните - вижда се едно пречупено от тежестта си(и ветровете тази седмица по шкваловите линии на гръмотевичните бури). Същевременно копието, както виждате, е изключително впечатляваща гледка, на височина е почти колкото големия си брат, но все пак му помагат и 15-ината см денивелация в негова полза. Не знам как не съм се запалил десетина години по-рано по тези растения, за мен няма друго такова чудо, което да "работи" и в нашите летни условия - парчета тропик у нас, но истински, не някакви цветчета и глицинийки по 5 см в саксийка. ТОВА е флагман на растителното царство - имайте предвид, ч ее засаден преди година и 3-4 седмици и е престоял на нашето ниско слънце и почти минусови температури 2-3 месеца.

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!

Редактирано от Киро на 29.07.12 21:49.



Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.07.12 21:38



(Убиецът на Февруари - да не се чудите защо следващият февруари ще е травестит с почти мартенски температури - този банан ще отмъсти за баща си)

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Най-добрият ще перне трите метра с някоенови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано31.07.12 11:28



следващите 1 или 2 копия - до 10-15 август:



Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано31.07.12 11:30



Много ми е любопитно(това е мой признат грях!) как е успяла?)

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано14.08.12 16:43









Това, което ми идва през последния месец за тоя вид Муса е "Строен". За Ориноко, без съмнение, думата е "Могъщ".
(дървената летва е 2 м)

И двата флагмана на семейството (Муса) ще доближат 4 метра до Октомври. Зависи от слънчевите дни и времето през септември.
За илюстрация, . За по-малко от две седмици розетката му(мястото, където се разклоняват последните листа) се е издигнала с над 50 см и вече човек го гледа много отдолу. Не направих хубава снимка, защото се сетих привечер, ще постна такава тази събота.

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!

Редактирано от Киро на 14.08.12 16:45.



Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано10.09.12 13:43



Тая седмица, особено ако времето не позволи продължаване на гроздобера - моделите имат рядко срещано разногласие по въпроса, ще пристъпя към ужасната касапница, която съм планирал за единия банан Ориноко. Става дума за разделянето му на 6 или 7 издънки по начин, запазващ част от ризомата към всяка от тях, така че растежната точка да не се отклони в основата, тръгвайки от "кота нула", а да остане и продължи да расте самата издънка като растение.
С две номерът напролет стана(снимките по-горе), но доколко това е възможно с радиално нарязване на толкова парчета(6 или 7) - предстои да разберем.

Ако джеисан стеитам играеше филмат штеше да е шес плюс а, сега четири муе много.


Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано23.09.12 22:48



Днес разфасовах малкия от двата големи банана. Голямото стебло(да се чете псевдостебло) дадох на кокошките, ужасна гледка, но нямаше как...
Ризомата("грудката, картофът") в основата нацепих радиално на 5, впоследствие 6-7 резена, всяко към отделна издънка - от 20-ина до 150 см почти и засадих в отделни 15 и 30 литрови съдове с дренаж и чист торф. Целта ми е да получа поне 5-6 растения от тоя вид за догодина, а доколко ще съм успял - ще докладвам в следващите седмици.
Утре ще опитам да намеря време да кача и снимките(гледката е покъртителна, страшна касапница). За капак останах пак без права лопата - счупи се.



Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор jumbles ()
Публикувано24.09.12 09:45



а моят взе, че оцеля при все зверското ръбъне и изкормване от кучката ... домиля ми да го изхвърля след нападението, зарових остатъците и си го поливах и той взе че изкара отново ... удивително растение, има волята за живот, като на троскота ... респект



Тема най-голямата издънканови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано24.09.12 17:29



Редактирано от Киро на 24.09.12 17:30.



Тема най-малкатанови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано24.09.12 17:31







Тема останалитенови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано24.09.12 17:33







Тема скапаната лопата се счупи в чудовищетонови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано24.09.12 17:35







Тема големият Ориноко+cheesmaniiнови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано24.09.12 17:37







Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 11:42



Но не го оставяй навън тази зима. Макар да мисля, че ще е много мека, ако не се случи така, може да не я преживее толквоа немощен.





Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 16:25



Голяма касапница наистина. Дано ти се хванат всичките издънки и да станат големи бананища.





Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 17:16



Стигат ми да се хванат поне 4. Нямам основания да смятам, че няма да с е хванат, но да видим.

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ


Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 17:26



Стискам палци! Следя твоята бананова епопея с интерес и завист. Нямам двор да си правя експерименти, пък и живея в Балкана. Тук зимите са сериозни.



Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 17:52



Нищо, всяко едно от местата(ни) си има своите преимущества и недостатъци.
При мен лятото на моменти става непоносимо даже за моите критерии : )
Басьоо-бананите(доказано зимоустойчивите) например тая година са много зле като растеж - жегата и сухият въздух вече им дойде в повече. Както и на още 2 вида. Е, вярно, палмите нямат нищо против, както и Ориноко още 2 вида.
Ще ги видя в неделя, днес накарах по телефона комшийката да ги полее(тия, разделените), че на село юлските температури продължават.

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ


Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 18:04



Преди седмица скърбих за ранната есен, а се оказа, че лятото се завърна с пълна сила. На 6ти септември ми подариха саксийна хризантема. Изсъхнаха цветове и пъпки. Ще я орежа на 5 сантима от почвата. Дано цъфне другата есен.



Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 18:07




:))))))

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 18:08



Помниш ли когато беше пуснал линк към фирма разсадник и ние с баба зайка си поръчахме маслини? Моята маслинка е в голяма саксия на балкона и има вече клони по 80 см. Мислиш ли, че трябва да ги поокастря, че да пуснат нови разклонения?



Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 18:08



На мен тъщата непрекъснато ми подарява някакви цветя(дворни) които се чудя къде да дяна - всичко е свързано с вода, по-точно липсата и(освен от водопровода) - Пейо(водния инкасатор на село) ми се радва като на малко дете всеки път като ме види, сещай се защо.



СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 18:10



Нищо. Лопата ще си купиш нова. Не е кахър. Важни са бананчетата.





Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 18:11



Щото му изпълняваш плана с кубиците.



Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 18:11



Ще питам Киро и ще ти кажа.
Моята се спомина успешно от сушата(факт!) след като презимува без поражения(завита).
Прима виста, мисля умозрително, че трябва да я поокастриш, но в никой случай не мога да дам съвет - в конкретнта материя съм лаик.
Аз догодина напролет ще си поръчам 2-3, няма да се откажа.

СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ


Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано27.09.12 18:13



Ммъда. Обаче напролет го чака неприятна изненада - копая кладенец. Вече ми е приоритет номер едно.



СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 18:15



Има 6 клона в короната и 4 близо до саксията. Тия до саксията ще ги махна без угризения, ама за горните се двуумя.



Тема Re: най-голямата издънканови [re: Киро]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано27.09.12 18:17



Нали и на кладенците щели да слагат водомери? Или е стара палавра.



Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор jumbles ()
Публикувано29.09.12 09:21



добре



Тема Гунар от Подножието, кацнал на големия банан : ))нови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано03.10.12 09:37





СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема ощенови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано03.10.12 09:38





СЕЛИАНИ ПРОСТИ СТИГА СТЕ ПЛИУЛИ ОСТАВЕТЕ БОИКО ДА РАБОТИ ЩЕ ДОИДЕ ОНИА ПЕДАЛ ИЩЕ ВИДИТЕ ТАПАЗИ

Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.13 11:31



Подновявам темата.
Вече 3 седмици в земята в двора са ми 10 банана -
Басджо, Ориноко, Цхеесмании, Енсете и Енсете Маурелии(червен).
Имам и снимки, разбира се, на тоя етап не са атрактивни, но са стартови, за сравнение с това, което ще бъдат тия изумително бързорастящи растения след седмици и месеци до края на сезона.



ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.

Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.13 11:45



Студоустойчивостта, равна на тая на Басджо е МИТ при Формозана. Затова, изкарвам от асортимента си тоя вид, още повече, ч ене си заслужава, в сравнение с Хелън, Ориноко и Цхеесмании.

ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.


Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.13 11:58



Повечето се хванаха и вече са в ОГ(земята). За съжаление, най-голямата изгни, но все едно - въпрос на около седмица за наваксване от двете следващи по-малки.

ти кои самсунг с флаш ползваш бе другарио,виждали сте вие ифон и галахъ 4 ама на картинка.


Тема Тазгодишната бананова група:нови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано23.05.13 09:39



От Б1 до Б5 :)) Най-отдолу е червеният Енсете, с вече 3 нови листа за месец. Голяма преднина в срв с други години, обикновено изглеждат така едва втората половина на Юни. Пепсито, 2 литра, е за сравнение:













лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано01.06.13 12:40



Оказва се, че съм намерил добро мястоза Енсете-то.
След 20 май - мощна акселерация и по 1 ново листо за 5 дни.

Състояние на 21 май:





Днес, преди няколко минути:



До есента, ако не му мине котка път ще стане ебаси турбозвяра:)

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано20.06.13 12:30



Едната ми Велутина(розов банан) цъфти:





Някои от другите ми банани, Хелън Хибрид и червеният див Енсете:






Кофата до Енсетето е 30-литрова, висока 40 см.

лековерните правят спокойно грехове на душата и гледат Първо към хляба и салама!

Тема Re: Бананинови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано29.06.13 23:09





варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано31.07.13 12:18





варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: Бананинови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано09.09.13 13:01





варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема ... :))))нови [re: Киро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано09.09.13 13:02





варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Личната ми бананова гора:нови [re: Kuро]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано09.09.13 13:04





варнензъ няма да оставът градъ на комунисти и турзъ като северна българя и курдгалъ

Тема Re: Личната ми бананова гора:нови [re: Киро]  
Автор Ravir ()
Публикувано15.09.13 15:05



Пълна лудница втори път.




Много кръшни, браво.



Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:26











Тема Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:27











Тема Re:най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:27











Тема R e: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:28











Тема най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:29











Тема Re: най - голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:29











Тема *Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:30











Тема **Re: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 20:30











Тема Re: Бананинови [re: Son de Nuit]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:40











Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:41













Тема Re:Банани ...нови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:42











Тема *Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:42











Тема **Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:43











Тема Re: Банани *нови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:43











Тема Re: Банани**нови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:44











Тема Re: Банани*****нови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:45











Тема Re: Банани******нови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:45











Тема R e : Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:46











Тема Re: Банани.....нови [re: Son de Nuit]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:46











Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:47



*







Тема Re: * Бананинови [re: Son de Nuit]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:48











Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:48





















Тема Re: Бананинови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:49








*




Тема Re: Банани *нови [re: jumbles]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:50











Тема *Re*: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:50











Тема Re: *най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:51











Тема Re: най-голямата издънка***нови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:52











Тема Re**: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:53











Тема R e : най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:53













Тема Re:* най - голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:54











Тема R e: най-голямата издънканови [re: Гинec]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:55















Тема ***Re: Личната ми бананова гора:нови [re: Ravir]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано19.01.21 22:56












Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.