Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Каква е тази болест по розичката?нови  
Автор cristooo-204458 (непознат )
Публикувано12.05.11 19:16



Здравейте. Дано някой успее да ми отговори.
Имаме в къщи една декоративна стайна роза - подарих я за 8-ми март на приятелката ми. Почна добре да се развива и много й се радвахме, но преди 2 седмици почна да боледува

. По края на клончетата й, там където са младите листенца, почна да се появява нещо като прах... В началото си мислехме, че нещо съм я напрашил и я поизмих с пулверизатора, но вече съм сигурен, че е не е прах. "Напрашените" листенца и клончета не се развиват, а пъпките на цветчетата не се отварят и почват да вехнат неотворени.
Прилагам снимки:



Знаете ли каква е тази болест? Как се лекува? От къде се купуват лековете? Има ли шанс розичката?



Тема Re: Каква е тази болест по розичката?нови [re: cristooo-204458]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано12.05.11 21:15



На мен от това чудо ми умряха три розички и вече съм се отказала да ги гледам.

Поне мисля, че е то - бели прашинки, които след време се превърнаха в някаква много финна паяжина. Каза ми, че било акари. Така и не успях да ги премахна. Едната почти я спасих, като я отрязах - както се режат розите навън, за да презимуват. Тръгна, цъфна, и пак я нападнаха.

Редактирано от Kaлoмaин на 12.05.11 21:17.



Тема В агроаптекатанови [re: cristooo-204458]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.05.11 10:45



с листенце и питаш. Ако(както е най-вероятно) са акарчета, дават ти препарат, който трябва да е акарицид(повечето или голяма част от "обикновените" инсектициди не вършат работа, но има предостатъчно ефективни акарициди, а и комбинирани инсекто-акарициди. Аз оттървах банана март месец с Талстар, както и розите през април от листни въшки - пак с него.
Действай, виж какви хубави розички, няма да оствяш някакви недоеволюирали членестоноги боклуци да ти ги унищожат!

(на туй вегетарианците му викат "видовизъм")

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Здравей :)нови [re: cristooo-204458]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано13.05.11 20:55



Това е често срещана болест при рози, бегонии, ягоди, дори и при моркови.





Това е вид гъбички прясно мляко би трябвало да помогне. ( не се майтапя ) ( Важен е натриумфосфата, така може дори да се предпази растението, така че напръскай и близките растения наоколо)

Разреди 1:9 прясномляко с вода.

Успех.



Тема Re: Здравей :) [re: Deern]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано14.05.11 16:37



с БИ-58 няма ли да стане?



Тема Re: Здравей :)нови [re: savi_9O]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано14.05.11 20:38



Сега гледах в един форум за това Би-58. На един форумник са му го препоръчали от източна Германия и пише че било срещу насекоми (листни въшки и т.н.). Този препарат е опасен за животни и за други насекоми - като пчели например. Или кратко казано - домашно биологично оръжие. Да се ползва в много краен случай!

В този случай в темата става дума за гъбички, а не жа насекоми.



Тема Re: Каква е тази болест по розичката?нови [re: cristooo-204458]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.05.11 21:31



Още веднъж настоятелно препоръчвам: с листенце в аптеката! Всичко друго са дрънканици в стил "бггуглмама".

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Тема Re: Каква е тази болест по розичката?нови [re: Kиpo]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано15.05.11 10:53



(аз съм cristooo с розичката - бях си забравил паролата на старият ми акаунт тук)

А къде да намеря в София агро аптека??? В провинцията със сигурно има и в най-малките градчета, ама тук в София има само МОЛ-ове, хипермаркети и т.н.



Аз се порових в нета, и на мен това ми прилича на Брашнеста мана. А, сега като гледам, това Powdery mildew май е точно английският термин за брашнеста мана. В разни сайтове, за борба с тази болест дават разни препарати, като ТОПАЗ на Синджента...



Тема Re: Каква е тази болест по розичката?нови [re: cristooo-204458]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано15.05.11 12:00



Вкъщи почити винаги ползваме би-58 и почити винаги помага. Особено на голямата роза когато пролетно време я нападат листни въшки. И моята декоративна роза така и побеляват листата от акари предполагам и съм я изкарал навън, пръсках я с едно друго уж за акари но не помогна, но сега като се прибера ще я напръскам с би-58 защото преди нямаше.



Тема Re: Каква е тази болест по розичката?нови [re: Eнтycиacт]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.05.11 14:05



Ako e taka - Топаз върши работа.
агроаптеки има до Женкия Пазар(има и други) - от двете страни на църквата. Попитай на 2-3 места. Мини и презз едно магазинче за семена - идвайки от Лъвов мост, след църквата на може би 30-40 метра(не пурвото на ъгъла на пресечката - там са някакви мангали-продавачи и малоумници, а едно по-малко, 2-3 магазина след това. Там има една лелка-пенсионерка, тя е агроном и Е В ЧАС. Попитай я. Може за благодарност да вземеш някое пакетче семена


Тя ме нави преди 2 години да пробвам Сърцето на Албенга - домати и не съжалявам.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.