Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Време енови  
Автор ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛEДA (с цвят лила)
Публикувано24.03.11 13:52



Последните метеорологични данни сочат че събота е нашият ден.Казвайте кой какво ще сее.Да вадим ли саксийте навън или да изчакаме?Моя милост смята да засее гладиолите, гергините,латинките.Ще местя кивитата на друго място.Може и да сгреша но съм го решила.От 3 години ги гледам плод не съм видяла,но съм търпелива.Вашите планове какви са? Приемам забележки всякакви



Тема Re: Време енови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано03.04.11 20:53



Понеже нямам градинка, мога само за балконските цветя да споделя. Днес посадих каскадни петунии в две висящи саксии саксии. Дори монтирахме кукички, на които да ги закачим. Ама ме е страх да ги извадя на балкона.
Имам и олеандър на една годинка. Също се чудя дали вече е време да го вадя.

Пък ти като ти цъфнат всичките красоти в градинката, снимай ги да ги видим и ние.

П.П. Спазваш ли изискванията за пола на кивитата? Чувала съм, че има мъжки и женски. Извинявай, ако смяташ, че задавам глупав въпрос.



Тема Re: Време енови [re: ЧEPEШKATA HA CЛAДOЛE]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.04.11 23:04



една саксия. Много саксиИ.

Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Тема Re: Време енови [re: Бepeзka!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.04.11 23:05



Налага се да го спазва, ако иска да яде кивита. Кивитата са нормални, двуполови, като нас. Не някакви противни хермафродити като 99 на сто от зелените си бартчеди.



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Време енови [re: Бepeзka!]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано04.04.11 12:37



Можеш да извадиш олеандъра на балкона, нищо няма да му стане. Проверено издържа на студ около -5 гр. На моите им се появиха пъпки, около 3 годишни са вече.
А петуниите защо те е страх да извадиш? При мен са във формата на съвсем дребен разсад все още. Сях семена. В момента на балкона цъфтят лалета, седум, азалия. Все още не са прецъфтяли цикламите. Скоро ще цъфнат пролетната кампанула и каланхоетата. Нарцисите и зюмбюлите минаха по реда си. Латинките отдавна се появиха, лилиумите и хибискусите напредват. Тази година за първи път ми цъфнаха 2 кокичета /само/. Трета зима откакто имам луковиците и чак тази зима се престрашиха. А от купените минзухари миналата година - само едно цветче се появи, останалото е листа.

П.П. Многократно съм качвала снимки от "снимка.бг", но сега не успях.

Редактирано от Asia. на 04.04.11 12:38.



Тема Re: Време е [re: Asia.]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано04.04.11 19:14



А петуниите защо те е страх да извадиш?
За да не измръзнат. Купих хубав разсад, не много дребен. Но още не съм видяла никъде навън петунии. Всъщност днес вече окачих саксиите, не ме свъртя.

Сега сигурно ще си ги прибера за през нощта за всеки случай.

Толкова хубаво описваш балкона си, че няма как да не те помоля да опиташ пак да сложиш снимка. Или поне да дадеш линк към албума си в снимка.бг.



Тема Re: Време енови [re: Бepeзka!]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано04.04.11 21:58



В отговор на:

Толкова хубаво описваш балкона си, че няма как да не те помоля да опиташ пак да сложиш снимка.



Благодаря! Как да не опита човек отново.

Не се получава само снимка, отказва да копира.
Всъщност исках да покажа кокичетата, те са в ето този стар албум в началото. Тук са азалията, зюмбюлите и новите лалета на фона на седума. Старите, едни жълти, съм ги показвала вече тук:


Най-много съм доволна от лимончето, то ми е от есента:


Пролетната кампанула е много красива когато е цялата в цвят. Ето тук снимка от миналата година:




Тема Re: Време енови [re: Asia.]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано06.04.11 19:31



Благодаря за снимките. Много ми беше интересно да ги разгледам. А на теб браво за старанието.
И аз ще си снимам балкончето като го подредя, че сега е доста студено и си прибрах всичко.



Тема Re: Време енови [re: Asia.]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано07.04.11 14:10



АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!
Аз съм без думи!
Евала!



Тема Re: Време енови [re: Бepeзka!]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано08.04.11 14:18



Благодаря! Тъкмо щях да попитам за твои снимки, пък то било студено. А тук от няколко седмици е много топло, дори за утре прогнозите са за 29 гр.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.