Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Д Р А Ц Е Н Анови  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано25.10.10 09:24



Имам драцена , която достигна 2.40 м. височина . При стандарт на панелен апартамент 2.60 м. не и остава много за да стигне тавана . Искам да я продам / подаря на някой ресторант или училище с височина на помещенията над 3 метра . Ако някой се интересува да ми пише на лични .http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:zREU7h-30m8VJM:http://greenlineservices.net/wp-content/uploads/2009/11/planta_dracena_fragrans.jpg&t=1


Това не е моята драцена , но прикачих снимка , за да се знае от кой вид е .

Редактирано от бaбa 3aйka на 25.10.10 09:26.



Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано14.11.10 18:35



За колко години стана толкова висока?



Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано14.11.10 21:26



Аз гледам една драцена вече 4 години и не е минала 60 см.

Какво правиш за твоята?



Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: Dolce De Leche]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано15.11.10 16:27



Близо 16-17 години я имам.





Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: Гинec]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано15.11.10 16:31



Поливам я редовно , торя си я с тор за драцени , през 3-4 години и сменям саксията с по-голяма , едън път вече цъфтя , до сега 4 пъти съм рязала и раздавала , хванали са се предните 3 раздавания , последния път рязах от нея преди 2 седмици щото никой не се обади , че я иска , сега за коледа пак ша режа за подарък да я отмалявам , че беше опряла тавана .





Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.11.10 20:36



Май съм я изтормозила в малка саксия.

Ще я пресадя, ама напролет. Сега не е време.



Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано24.11.10 04:34



Аз имам 3 "бебета' на 2 години в една саксия. До сега са порастнали около 30 см. Всяко си гони неговата посока на света.

Има ли някакъв трик да се вързват, управляват или както там се казва, за да растат право нагоре?



Тема Re: Д Р А Ц Е Н Анови [re: Dolce De Leche]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано24.11.10 08:57



Не. Всяко си расте на където си иска .





Тема Заааайкееенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано25.11.10 02:28



Аз съм само градинарка-любителка, но не съм убедена, че драцена висока 2.40м е расла "на където си иска " без помощта на допълнително вертикално 'напътствие'.





Тема Re: Заааайкееенови [re: Dolce De Leche]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано25.11.10 09:23



Ма чедо , аз когато я купих , беше само едно трупче , и 3 пъпки , които показваха , че някога трябва да станат листа . А когато я пресадих , видях , че и корени няма . За цялото това удоволствие платих 15 лева . За времето си това бяха много пари . Но знам от тези на които съм рязала , че вече прихваната по този начин , не изглежда , като купената от трупче . Моята когато я взех от начало беше като на раета / една бяла , една резедава ивица / , а сега вече е с масленозелени листа . Огромна е и на височина и на диаметър .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.