Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имате ли опит с течни торовенови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано01.06.10 16:21



Как се ползва това чудо и как да не се употребява.
Аз полях едни домати с концентриран течен тор и май ги изгорих. На какво се дъжи този ефект. Изобщо темата е всичко за течните торове




Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: NikiFin]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано01.06.10 16:56



Май си прекалила с торта . Тя се разрежда , поне моята за цветята е една капачка на два литра вода . А капачката е горе долу една чаена лъжичка . А пръскаш ли ги със син камък ?



Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.06.10 00:13



о да, знам че съм прекалила. Експериментирах прекалено смело. Просто ми беше интересно ако някой може да ми обясни точно как торта унищожава растението.
А имаш ли идея от тия сухите торове по колко се слага.
Не пръскам с нищо. То няма и кво да пръскам вече

. Ама тук не съм чула някой да пръска със син камък. Трябва да питам свекърва ми дали знае нещо по въпроса, че следващата партида ако не я унищожа и нея случайно може и до пръскане да стигна




Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: NikiFin]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано02.06.10 00:19



Амониева селитра - една супена и половина лъжица с връх се разтваря в 20 литра вода . Полива се през 15 - 20 дни , но трябва да са ти станали стабилни корените вече иначе ша ги прегориш . Питах те за син камък , щото в неделя видях , че нашите си пръскаха доматите .



Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: NikiFin]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано02.06.10 09:23



На опаковката си има обозначение в какво съотношение с водата трябва да се разреди и с каква честота да се използва. В момента имам 3 различни вида течен тор, за орхидеи, био и един универсален - за терени, листни и цъфтящи. На всеки от тях си е написано по колко милиграма или обозначения на капачката в колко литра вода трябва да се разтвори и през колко дни да се използва. Напр. на универсалния за различните видове растения схемата не е една и съща. Така че преди употреба чети какво пише на опаковвката.



Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: Asia.]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.06.10 14:06



да, пише наистина, ама нали требе да се прочете.
А и аз все гледам да си пробвам на своя глава




Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: NikiFin]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано02.06.10 17:02



Вече направих първата салата с отгледаните на балкона доматчета. Растението беше саморасляк от есента и тази година реших да го оставя да си расте, а не като преди да го премахвам. Много сладки се случиха, без никакви торове и пестициди. Ето ги преди няколко дни:










Редактирано от Asia. на 02.06.10 17:04.



Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: Asia.]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано02.06.10 19:38



Ох, Asia,
миналата година една приятелка в София ми подари чери.Домъкнах го до Бургас, сложих го на западна тераса, то поливане, завързване, снимане на всеки етап. Голяма радост беше.Набрах първите доматки и не можах да ги предложа за ядене.Така си омекнаха в хладилника и ги изхвърлих. Каква беше тази слабост. Добре,че не отглеждам декари- ще умрем от глад





Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: Фиш]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано03.06.10 09:24



А защо не можа да ги предложиш за ядене . Та това са най - вкусните домати които познавам .



Тема Re: Имате ли опит с течни торовенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано03.06.10 10:47



Досвидяха ми се

Затова споделих това чувство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.