Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво е Фейхоанови  
Автор chimitoo (равнинен лъч)
Публикувано16.04.10 09:25



Привет!!! Може ли някой да ми каже: Фейхоа /йодно дърво/ и Хинапа, едно и също дърво ли са????? Предварително благодаря!!!:::)))





Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: chimitoo]  
Автор nababa (непознат)
Публикувано16.04.10 13:12



Не са едно и също дърво. Едното е Feijoa sellowiana, отглежда се от разни любители на екзотиката в топлите части на страната. Хинапа е Ziziphus jujuba - хурма, хинап, жожоба. Дърво, често отглеждано у нас в Южна България с плодове подобни на фурми.



Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: nababa]  
Автор chimitoo (равнинен лъч)
Публикувано16.04.10 15:09



Благодаря!!! Попитах, защото днес ми донесоха Хинап /утре ще го засадя/ От литературата, която прочетох добих известна представа, какви грижи изисква/защото нямам опит/, но ще продължавам да се ровя. Колкото за Фейхоа-нямам представа нито как изглежда, нито дали е подходящо да се отглежда в Пловдивско - например. Мой явно заблудени познати ме уверяваха, че е едно и също дърво. С радост приемам съвети за отглеждането на фиданка Хинап.





Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: chimitoo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано16.04.10 19:43



Не знам какви грижи се изискват за хинапа, но плодовете му наистина са вкусни. Като се посбръчкат наистина са сладки като фурми. Знам, че виреят по градини в Старозагорско, но открих, че ги има и на 20 километра от Бургас. Доколкото разбрах от приятелите ми в Стара Загора, тяхното си расте и дава плодове без да има някакви претенции.



Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.04.10 23:22



И двете растат из Пловдив, даже има една кръчмичка точно над тунела - в самата кръчма расте хинап.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: chimitoo]  
Автор chimitoo (равнинен лъч)
Публикувано23.04.10 15:13



Привет!!! Хинапа, (който засадих в събота) засега изглежда и се развива добре. Ако някой има опит, ще се радвам да го сподели... Иска ми се да знам, дали се нуждае от наторяване и с какво е най-добре, от поливане и колко често??? Благодаря-предварително!!!:::))))





Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: chimitoo]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано23.04.10 16:13



Ние в двора си имаме два хинапа - от години нито са торене, нито поливани извън това, което им е пускал Дядо Боже, и няма никакви проблеми - дават си плодове. Единственото по-различно нещо за него е, че се развива - цъфти и вързва доста по-късно от нашите си овощни дръвчета, така че ако до май-юни месец още си няма листа, да не помислиш, че е умряло :-)
Страхотно вкусни плодове са хинапите, аз лично ги предпочитам преди да омекнат - тогава са малко по-стипчиви на вкус, а не така сладки, като фурмите.
А, и расте много, ама много бавно :-(

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: seymour_stz]  
Автор 3aeka ((бившия Заек))
Публикувано23.04.10 16:43



Аз от каде мога да си закупя хинап . За София става въпрос .



Тема Re: Какво е Фейхоа [re: seymour_stz]  
Автор chimitoo (равнинен лъч)
Публикувано23.04.10 16:45



Благодаря Ви, seymour_stz, обнадеждихте ме.Приятен ден!!!:::)))





Тема Re: Какво е Фейхоанови [re: 3aeka]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано25.04.10 11:27



За съжаление нямам никаква представа :-(
Миналата година опитах да го отгледам като фурма - от костилки, ама нищо не се получи - засадих 5-6, но ни една не излезе :-(

Спрете земята - искам да сляза!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.