Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да спася цветя от бели мушички?нови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано15.07.09 22:43



Бяха ми нападнали петуниите, напръсках ги със сапунен разтвор и ги уморих, ама не мухите, а петуниите.

Сега гледам, че и по африканските теменужки има, ама вече ме е страх да опитвам по същия начин. Няма ли някакъв друг?



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: Бepeзka!]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано15.07.09 23:33



Аз моите мушици ги уморих с цигарена вода.Но ти трябва пушач,да хвърля фасовете в бурканче с вода.Не пръскай теменужките по листата,а ги повдигни и напръскай почвата.Прецеди преди това течността.След два-три дена пак.



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички? [re: rade6ki]  
Автор cina2 ()
Публикувано16.07.09 13:56



Аз пък си правя разтвор от тютюна на една цигара и няколко капки веро - за 1 л. вода. Оставям да престои за една нощ, филтрирам и след това пръскам растенията, по 3-4 пъти на ден. При мен се появяват предимно листни въшки, даже наскоро и олеандрите ми бяха нападнали. Но и едни червени паячета уморих с това.
Африканските теменужки не понасят да са им влажни листата, та не знам дали пръскането ще им се отрази добре.



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: cina2]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано16.07.09 20:55



Може би съм прекалила с верото във водата първия път. Правих го съвсем на око, без да знам колко веро да сложа в шишето. Този път ще спазя твоята пропорция и ще добавя и цигара.
Иначе, и аз знам, че мъхестите листа не понасят пръскане.

Благодаря и на двете.



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: Бepeзka!]  
Автор cina2 ()
Публикувано16.07.09 21:46



Ако успееш по накакъв начин да се пребориш с вредителите върху теменужките - пиши. Интересуваме, защото съм заляла апартамента с тях и ако ги нападне нещо - идея нямам как да се оттърва.



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: cina2]  
Автор cina2 ()
Публикувано17.07.09 10:48



Извинете за допуснатата правописна грешка в предишния ми постинг.





Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: cina2]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано18.07.09 20:43



Относно правописните грешке би могла да си ги коригираш сама, стига след теб да няма ново мнение. Има такъв бутон "редактирай" . Като си пуснеш текста и след това четейки го откриеш грешка не е късно да го поправиш.
Относно белите мушищи искам да кажа, че това е един от най-упоритите вредители. Казват им още оранжерийна белокрилка. Преди няколко години и аз се пробвах с тютюнева вода да пръскам, но нямаше никакъв ефект и съм силно скептичен към този метод. Наскоро си купих препарат на Покон /pokon/ и съм доволен, малко е скъпичък обаче - 18 лева за половин литър.
Искам и аз да питам нещо. Един бонсай ябълка заболя от брашнеста мана. Знае ли някой начин за борба с тази мана в домашни условия.
Ето и на мен ми се наложи да редактирам.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Редактирано от 4onkin на 18.07.09 20:45.



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: 4onkin]  
Автор Шeмeтнa (блейка)
Публикувано20.07.09 10:05



За брашнеста мана и всякакви други гъбични заболявания е много ефикасен препарата Топсин, има го по всички агроаптеки, също и в Бриколаж. За белокрилки, и всяква друга пълзяща/летяща гад ползвам с успех Талстар, пак от агроаптека, в Бриколаж също е възможно да го има, но не съм сигурна.



Тема Re: Как да спася цветя от бели мушички?нови [re: Шeмeтнa]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано20.07.09 16:33



Благодаря за съвета. Ще проверя колко струва този Талстар. Но и ако и той е към 18 лв, няма да го взема.



Тема Да обясня за редактиранетонови [re: 4onkin]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано20.07.09 16:36



Мнение може да се редактира до 6 чАса след написването му. Това дали има или няма друго мнение след него е без значение.

Иначе си прав, че тези бели мушички са много упорити. Когато уморих петуниите от пръскане с вода и веро, пръсках и едно каланхое, което също имаше мушички. То не умря, мухичките изчезнаха, но само временно. Гледам, че отново са се появили гадините. Мисля да го изхвърля това цвете. То и без това половината го нарязах да си правя от него в домашни условия лекарство за вени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.