Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Дайте съвет за Драцената ми.нови  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано31.05.09 12:02



Имам драцена малко по висока от мен около 1,80. И двата и клона на върховете съхнат и листата почерняват. И там от където падат листата точно на самия връх също е черно. Не знам на какво се дължи това.
Помагайте със съвети - благодаря ви предварително!



Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано13.06.09 23:06



Ехо... защо не давате съмети за драцената.

Сега като я загледах стъблото и се е цепнало на 2,3 места и от там се е показала зелена пъпкъ, може би ще избие от там а върха ще си чернее и изсъхва.



Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: savi_9O]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано14.06.09 00:31



Дай повече инфо за драцената. Например на колко са години е и от колко години ти я гледаш. Аз имам две драцени, при мен са от две години, купешки са, но са маки - 50-60 см. високи и засега се развиват горе долу добре. Кажи в каква саксия е засадена, пластмасова или керамична, колко е голяма тази саксия, в каква пръст. Ториш ли я . Как я поливаш. На сянка ли я държиш или на слънце?

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: savi_9O]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано14.06.09 00:49



Няколко съвета изсмукани от пръстите. Щом като е 180 см висока, то саксията и да бъде 7 литра най-малко, най-добре 10-12. Почвата - универсален торф. Много хубав дренаж, два или три пръста камъчета. Дръж я в най-отдалечения от прозореца ъгъл на стаята, в смисъл далеч от светлината. Полива се редовно, докато не се съвземе никакво торене. Незнам дали да не я отрежеш от новите пъпки нагоре, просто на мен не ми се е случвало досега.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Редактирано от 4onkin на 14.06.09 00:50.



Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: 4onkin]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано14.06.09 18:32



Благодаря за инфото, спазил съм всички изисквания. Засега мисля да не я режа пък като опадат всичките листа над новоизкаралите пъпки тогава може да го отрежа. Ама много интересно как се е спукало стъблото и от там са се показали пъпки.

Драцената е на 8 - 10 години някъде!

Редактирано от savi_9O на 14.06.09 18:32.



Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: savi_9O]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано14.06.09 22:10



Що не пуснеш снимка . Нещо и на мен почна да ми става интересно. 8-10 години казваш, ама ти откага я гледаш. И дали е купешка. Питам защото явно нещо условията и са се променили към по-лошо и тя боледува.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: 4onkin]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано14.06.09 23:53



Ще я снимам утре! Купешка е. Миналата зима и по миналата зима прекара в механата ми на студено защото нямаше място къде да я приберем и върховете и все измръзваха но на лято тръгваха и листата и падаха зимата. Ще и намирам място вече! Мисля че ще се оправи.



Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: savi_9O]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано16.06.09 11:50



Ето и снимките







Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: savi_9O]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано16.06.09 23:59



Аха, да. Пъпките са пробили. Може би ако беше моя щях да я отрежа над пъпките и да ги оставя те да дадат начало на нови клонки. По този начин ще дадеш сили на пъпките, а може и да спреш гнилостния процес ако изобщо има такъв. Мойте и двете драцени в един момент са били отрязани от производителя и са развили клони. Като гледам листата, които според мен изглеждат добре, си спомням, че и на мойте в началото цветът им беше такъв - контрастен, резеда с червен кант. Сега вече разлика почти няма. Листата са тъмно зелени и канта почти не се вижда.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: Дайте съвет за Драцената ми.нови [re: 4onkin]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано17.06.09 01:05



Ами незнам дали да го отреша но новите пъпки от ден на ден се забелязва че растат. Може би няма гнилостни процеси, но клона няма връх там стои една черна дупка и листата около него жълтеят и падат бавно. Незная какво да направя.

Според мен докъто пъпките изкарат нови листенца да държа и другите за да може клона да ниша или... незнам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.