Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Откривам сезона!нови  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано15.03.09 00:45



Лалетата ми се показаха.





Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано15.03.09 20:51



При мен от седмица насам всичко се е раззеленило. За мойте бонсай пролета дойде.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор cina2 ()
Публикувано19.03.09 22:18



Ето какво цъфти на балкона в момента:








първото лале, другите скоро ще цъфнат.




Тема Re: Откривам сезона!нови [re: cina2]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано24.03.09 17:01



Разкошни са ти цветенцата. Браво на теб!
Моят опит с холандските лалета не беше никак успешен. От 6 луковици, остана само една последна, която още не се е скапала. Виж на какво приличат:







Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Бepeзka!]  
Автор cina2 ()
Публикувано25.03.09 16:27



Благодаря! Защо не ги извадиш на открито? Може би трябва да намалиш водата. Здравото лале е хубаво.
Като цъфнат и другите "китки", ще сложа и тяхни снимки.





Тема Re: Откривам сезона!нови [re: cina2]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано28.03.09 16:49



Красота!!!


Признавам си, че ти завиждам и се опитвам да е благородно.
Имаш много симпатични саксии на прозореца. Ти ли ги изрисува така колоритно? Създават много приятно настроение!
Моите лалета не са мръднали от деня, в който пуснах темата, заради студеното време. Дано оцелеят утре, защото прогнозата е за сняг.Уф!



Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Бepeзka!]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано28.03.09 17:11



Струва ми се, че саксията/съда (или както там се казва), в която са луковиците е малка за шест от тях. Нямат достатъчно пръст, за да се "нахранят". Конкурират се и оцелява най-силното и лакомо растение. Не съм почитателка на металните саксии. Красиви са, но цветята не могат да дишат добре в тях. Аз бих прехвърлика всяка луковица в отделна керамична саксия. Възможно е да е останала искрица живот в някоя от останалите пет.





Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано29.03.09 16:11



Този съд е оригиналният. Луковиците се продаваха заедно със съдчето и с малко пръст.
Иначе си права за това, че може да е останал някакъв живот в тях. Това изсъхналото лале (според сина2 е преполято, но аз подозирам, че е изсъхнало) го изрязах и гледам, че луковичката пуска ново зелено стръкче.



Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Бepeзka!]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано29.03.09 18:14



Чудесно е, че има искрици на живот. Дай им шанс! Разсади ги, за да не се борят помежду си. Холанските лалета, когато са истински, са много държеливи и жизнени. Желая ти успех! Заслужава си!





Тема Re: Откривам сезона!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор cina2 ()
Публикувано30.03.09 22:12



Благодаря и на теб за комплиментите! За саксиите - позна, аз ги боядисах, за по-шарено.
Като цъфнат твоите лалета, непременно да покажеш снимки. Дотогава от моите няма да има и следа

.
Ето още малко от тях, преди лилиумите изцяло да са ги "погълнали":






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.