Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Банани!нови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано16.02.09 11:55



Миналата седмица получих от чужбина 3 семки от хималайски банан. Растял в Хималаите до 2000 метра надм. височина и ставал много за нашите условия, с известни уговорки. Семките приличаха 1:1 на полускъпоценните камъчета от тия продаващи се напоследък в обилни количества герданчета, само дето са черни.
Технологията, описана на пакетчетата е: леко изпиляване на семенцата тук-там, 36 часа в гореща вода(разбира се, потопих ги само в 40-градусова, не исках да рискувам), после- засаждане в саксийки. Уж щели да покълнат между 4 седмици и 4 месеца. Малко обезкуражаващо бе, че и след водната баня си останаха твърди като камъчета, но... Ще изчакаме и ще видим.



Редактирано от Kиpo на 16.02.09 11:56.



Тема Re: Банани!нови [re: Kиpo]  
Автор 4onkin (минаващ)
Публикувано17.02.09 15:39



Колко са големи тези семчици? Колкото лещено зърно? Много ми е интересно в природата как поникват. Сигурно първо по някой сипей се търкалят докато се поостъжат и след това падат в геотермален извор, от където пък гейзер ги изстрелва и засажда в околноста



Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.

Тема точно колкото гореупоменатитенови [re: 4onkin]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.02.09 22:03



полубезформени мъниста. По-големи са от леща, да речем колкото боб-пешак или по-дребен обикновен боб, но без да имат тая форма.
Колкото до твоето предположение, признавам, че е оригинално. Лично аз предположих, че технологията в засаждането замества, да речем, едно изяждане на целия банан от маймунка и...ъъъ..с извинение, че ме мързи да търся евфемизъм, последващото изсиране на подготвените от стомашните и сокове семки


По обясними причини оригиналната технология не е съвсем практична...



Тема Re: точно колкото гореупоменатите [re: Kиpo]  
Автор gusterbo ()
Публикувано23.02.09 14:38



Хей, откъде ги намери тези? Как искам и аз да добарам отнякъде... След колко време горе-долу биха имали цвят, плод и евентуално семе?

--------------------------------------------------------

Не ми слагай "бан"...



Тема изпратиха ми гинови [re: gusterbo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.02.09 22:23




Стискай им палци да поникнат, поне 1 от трите.
После правели много издънки, тъй че имаш от мен, стига да им хвана тамазлъка!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.