Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 28.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема палмичкинови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано06.11.08 08:42




Дали ще се получи? По-точно, смятам да опитам, въпросът е откъде мога да намеря семки и/или малки от тоя вид. В софийската Ботаническа дали има?



Тема Re: палмичкинови [re: Kиpo]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано06.11.08 20:12



семена нямаме








Тема Re: палмичкинови [re: Kиpo]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано06.11.08 20:29



За района на Пловдив могат да оцелеят само трахикарпусите (Trachicarpus fortunei). За София - забрави за палми. Не го слушай Кирчо Донов. Семена от трахикарпус , както и готови палми - търси в Лесотехническия университет в София. Мисля, че не са им високи цените.



Тема mersiнови [re: mainata_vi_dir]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано07.11.08 12:09



Готова палмичка си намерих, чакам я, но мисля да засадя и няколко от семки
Е не, не става дума за София, разбира се

Редактирано от Kиpo на 07.11.08 12:10.



Тема Re: mersiнови [re: Kиpo]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано07.11.08 19:45



Здравейте



Палми на открито има и в София.
Същите са като тия от снимките горе от линка.
Сега ще ти кажа адреса даже.
Банишора градинката до блок 40 .
Обаче не е така просто.
Трите палми зимно време ги завиват с
нещо си(фолио или наелон) пускат едни
тръби вътре да грее инак дори завити
ще измръзнат.!!!

Не е евтино удоволствие по принцип.
На въпроса ми колко му струва удоволствието
на човека, които ги е засадил, отговора беше :
8 000 лева !!!

Привет!!!!



Тема сдобих се с една!)))нови [re: mainata_vi_dir]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано10.11.08 09:44



3-годишна, към 30 см, има леко омърлушен вид, част от листенцата и са с подсъхнали краища, а саксийката ми се вижда малка.
Да я пресадя ли сега в по-голяма саксия?
Какъв е режимът на поливане, давайте съвети.



Тема Re: сдобих се с една!)))нови [re: Kиpo]  
Автор guster_bo ()
Публикувано10.11.08 15:52



И аз се сдобих с две 1-годишни през декември 2007, прекараха зимата на закрито, и късно тази пролет ги засадих на открито в градината. Ще зимуват навън вече, но ще ги оградя и ще ги покрия със сухи листа, поне така ми казаха за първите 2-3 зими...

Киро, разбрах че си от Видин, аз също

, а палмите ги посадих в с.Синаговци.



Тема синаговци руулз!!нови [re: guster_bo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.11.08 10:33



Когато преди години играех на Цивилизацията, винаги кръщавах столицата и първата си колония с това име!)


Колко пораснаха през лятото?
Значи, доколкото разбрах, това ще им бъде първа зима?



Тема Re: синаговци руулз!!нови [re: Kиpo]  
Автор guster_bo ()
Публикувано11.11.08 16:42



Ми поразлистиха се малко, имат повече листа. Едната де, другата май кучето я беше поомачкало веднъж, но е добре, само че е по-опърпана малко... Ше се оправи. Поливах ги през лятото с течен тор веднъж на две седмици, както ми препоръчаха.

Иначе това ще им е първата зима на открито, преди малко се обадих на баба ми да ги зашуми малко край стъблото за да не им измръзнат корените че застудя, пък аз като си ида ще ги дозакрия. Човекът който ми ги даде има посадени в София и в някво село също край София и ми каза да ги посадя направо да видим как ще живеят тук до Видин. Каза да ги закривам първите 2-3 зими докато са малки и докато заякнат и пуснат хубави корени и стъбло, защото най-вече корените са застрашени от измръзване щото са най-малко издръжливи на минусови температури. Та се надявам да нямат проблеми. Твоята как е? Мислиш ли да я садиш на открито? Нали е трахикарпус?



Тема такава е, данови [re: guster_bo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.11.08 22:18



мисля, но напролет.
Прогнозата ми за тая зима е, че няма да има силни студове, ако бе засадена сега, бих я оставил. Но за догодина-зависи.
Мисля да засадя заедно с нея и една финикова. За нея ще положа по-специални грижи и ще я оставя на открито като стане поне метър. Ще видим)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.