Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Екзотиката на първа страницанови  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано30.11.08 22:41



С удоволствие споделям приятното тропически-топло настроение, което предизвикват у мен темите на първа страница в клуб "Градинарство". Дискутират се палми, кактуси, ананаси, бананови дървета, орхидеи, лимони и пр.

Аз съм начинаеща градинарка на мушкатено-доматено ниво и по тази причина се възхищавам на майсторите способни да предизвикат природата и да отгледат тропически растения в континентални условия!



Тема Тропическите растения само по моретата ли виреят?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано01.12.08 08:26




Както странната ирония:-))?
Предполагам, че като дойде пролет, хората ще се върнат към доматчетата и крастауците.

Редактирано от Kиpo на 01.12.08 08:28.



Тема Момиче младо...нови [re: Dolce De Leche]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано01.12.08 10:24



Аз съм начинаеща градинарка на мушкатено-доматено ниво и по тази причина се възхищавам на майсторите способни да предизвикат природата и да отгледат тропически растения в континентални условия!


Не ги гледай тия "екзотични" измишльотини. Крайно време е да започнем да се съобразяваме с човешката глупост като с фактор от световно значение.
Човек трябва да се стреми да създава устойчиви екосистеми, а не да се увлича по чуждоземските щуротии. Отглеждането на палми за района на София, Видин та дори и за Пловдив и Варна е безумие. Те ще загинат веднага след като човек спре да се грижи за тях. Това означава, че човешкият труд се превръща в прах хвърлен на вятъра. Преливане от пусто в празно.



Тема послушай мъдрия мъж долу... [re: Dolce De Leche]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано01.12.08 12:01



Безсмислени са и елхите(тук природозащитниците могат да те залеят с кухи и тъпи аргументи до края на света) :-)
Безсмислено е и тоалетни с течаща вода да строим само заради лишаването от удоволствието да усетим АРОМАТА...след като, ако спре водата, стават безполезни.



Тема Прав си пич.нови [re: Дekcтъp]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано01.12.08 18:53



Виждам, че много те е яд на природозащитниците. Напапкай се хубаво защото идва края на купона. Лапачката вече свършва и човек трябва да се самоограничава. А тоалетните с течаща вода... кво да ти кажа. .. - това си е екологично бедствие. Създават хиляди проблеми - смърдяща канализация, отровени подпочвени води, а те разнасят тиф, холера и спин. По-добре да се насадят в двора гъсти храсти и човек да кляка там. Цикълът се затваря напълно. Каквото дошло от градината - пак там отишло. Пък и някой ден като те заровят , внуците няма да има какво да почистват след тебе.





Тема Re: Тропическите растения само по моретата ли виреят?нови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано02.12.08 20:58



Ех, тази Y-хромозома не ви оставя на спокойствие!

Ще намерите начин да сборичкате и в лежерно-екзотична тема.



За протокола: Нямаше ирония.
Just my five cents.




Тема глупости!)нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано03.12.08 12:44



Как мога да споря с подобен, роден в погрешното време, комунист?)
Понеже са закъсняли с 60-70 години, такива "идеалисти" стават "природозащитници")
От ония идеалисти, най-опасните, с перчемите и вперените в Светлото Бъдеще горящи очи, за които хората имат значение само като абстрактна категория. Той е чуждо тяло в темата





Тема Re: глупости!)нови [re: Дekcтъp]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано03.12.08 18:23



Де го чукаш, де се пука.... В темата за тропически вкара тоалетни, в темата за тоалетни - комунисти. Не съм комунист, ама и да бях, не виждам къде му е мястото тука. Продължавай да си въобразяваш, че много "тежиш" във форум за цветарство. Няма нищо по-глупаво да се садят тропически растения в непривични за тях места и да се поддържат със стотици хиляди левове, събрани от данъци, особено в Б-я; няма нищо по-глупаво да се разхищава енергия за поддържането им зимата. Това не е като да си гледаш фикус в хола. И трябва да си много ограничен, за да не го схванеш. На всеки от нашите курорти палмите по улиците са му последния проблем. Това скоро ще стане ясно на всички инвеститори в този бизнес. А между другото чух за една пернишка мутра, че си вкарала подово отопление на целия двор, да няма сняг. Както виждаш човешките приумици, простотия и екстравагантност нямат предели. Ако това предизвиква в теб адмирации, ами имаш проблем някакъв.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.