Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стайна розанови  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано04.11.08 10:04



Здравейте цветари , градинари.
Купих си стайна роза от онези мъничките.Имаше си цвят ,беше весела.Но незнанието съсипва всичко.Взех да я пресаждам.е пресадих я.Тя изведнъж взе да оклюмва.Орядах я.Съсипах ли я ?Да я чакам да се съвземе след тази интервенция , или да си купя нова и не я да съсипя.Кажете как се гледат тия прекрасти създания ?Четох ,но нищо не направих,факта е налице.





Тема Re: Стайна розанови [re: e тe тaka]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано04.11.08 15:46



Колкото розички съм купила толкова съм унищожила . Така , че дерзай .



Тема Няма Стайни розинови [re: e тe тaka]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано04.11.08 19:34



Всички рози са външни растения.
Холандската стока е отгледана само за продан. Това са боклуци. Продължавайте да си ги купувате. Убивате българските производители и подхранвате холандската икономика.



Тема Re: Няма Стайни розинови [re: mainata_vi_dir]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано06.11.08 10:06



ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ хубава работа , ама бълкарска.Кажи тогава откъде да си купя наша си от наши производители.Купувам това което има на пазара.
А що се отнася до това да си купувам и да дерзая,грехота е към съществото.Виждала съм отгледани такива рози , нищо че са холандски и още какви ли не.явно има чалъм.То доколкото знам ,огромна част от продаваните саксийни ,а защо не и отрязани цветя са все внос.
ДАЙ АДРЕС НА ПРОИЗВОДИТЕЛ БЪЛГАРСКИ.



Тема Re: Няма Стайни розинови [re: e тe тaka]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано06.11.08 20:23



Като съм писал, че няма стайни рози, значи съм искал да кажа че розата трябва да се отглежда на открито. Само тогава можеш да разчиташ на успех. Влажността на въздуха в холандската оранжерия е над 70%. Влажността в стая у нас в София е ок.12%. При това положение, първото , което ще направи розичката е да си хвърли листата. Следващото е да се зарази с въшки и акари, а те носят и вирусите. И третото, което ще му се случи на съществото е, че ще остане без хранителни вещества в почвата (т.е. торфа). Подаването на хранителни вещества в торфа е разчетено само с точност до продажбата. От там нататъка да му мисли клиента.
Значи просто засади розата навън в градината, полей я, и не й бери гайлето. Това е най-доброто, което можеш да направиш за нея.

Почти всички български производители на цветя са отглеждали и/или отглеждат все още такива рози. Бедата е, че българските пазари не са това, което са холандските. Едно е да захранваш с цветя пазарите на цяла Европа, друго е да разчиташ някоя пенсионерка да се бръкне да си купи някое цвете. Липсата на пазар и безмитния внос на евтини цветя убиват производството.
Аз самият съм производител, но вече ми омръзна да се състезавам с холандските капитали наливани в тяхното цветопроизводство.



Тема Re: Няма Стайни розинови [re: mainata_vi_dir]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано07.11.08 13:24



Добре ,аз съм готова да си купя от теб като производител!
толкова неща има да учи неспециалиста за цветята,че много често те горките стават жертви на некомпетентността *сложна дума*на любитела

Това значи ли че тези малки хибридни рози ,от Холандия могат да се засадят на вън ?
Аз съм засадила доста рози от българси производители на открито,но интереса ми е към малките красавициТова значи ли,че щом може да я сложим на вън ,то може от голямата българска роза която се отглежда у нас да си засадим в саксия?



Тема Re: Няма Стайни розинови [re: e тe тaka]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано07.11.08 20:09



Можеш , ако саксията е голяма /дълбока /. Аз имах малка френска розичка която не бях доуморила съвсем и я занесох на майка ми в градината и тя там се оправи .



Тема Малките красавицинови [re: e тe тaka]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано08.11.08 22:18



са напълно студоустойчиви у нас.
Розите стоят най-добре в розариум. Това е специализиран кът в градината предназначен само да показва красотата на розите. Не в алпинеум, не с цветя, които ги конкурират. Може също да се направи бордюр от тях, може да се поразкраси някой архитектурен елемент - я беседка, я арка, я някоя фасада. Само че, не ги мъчете цариците на цветята в саксии. В саксии се сади само когато няма двор, няма почва, а всичко е бетон.
За мини рози ми се обади пролетта.



Тема Re: Малките красавицинови [re: mainata_vi_dir]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано10.11.08 16:37



Непременно ще ти пиша пролеттаЗа другото съм съгласнаПо този посочен от тебначин и засажзам и аз



Тема Re: Стайна розанови [re: e тe тaka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.11.08 22:08



Аз напоследък ги гледам доста добре. Но забелязах, че ако ги пресадиш във време различно от пролет или есен - загиват. Затова спазвам стриктно сезоните.
Иначе може да се размножава през пролетта само като натопиш клонче във вода (отрязваш цвета да не изсмуксва силите на клончето). И с корени ми е стояла във вода цяло лято или цяла зима, докато дойде сезона за засаждане. Нищо й няма. Ако й опадат листата пак се възстановява. Изобщо хубави и държеливи растения, само трябва да се спазват сезоните за пресаждане и да се пръска редовно против вредители и мана. Аз използвам един разреден течен тор, от който оздравява и живва страшно. :) Та така, успех, дано се съживи твоята розичка. Аз преди седмица засадих клонче, което беше престояло във вода цяло лято и сега следам, че пуска листенца. Та дай му шанс, това са рядко издържливи растения. Или ще умре изведнъж или ще се съживи съвсем. Ако стъблото е свежо и зелено обикновено многократно покарват нови листенца.







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.