Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 26.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Експерт по розите!!!!нови  
Автор ushco (Texturator)
Публикувано13.11.08 14:10



Подариха ми страхотен букет от кремави рози на 22.10 и до миналата седмица те изпоувяхнаха една по една, но една от тях остана свежа до миналата седмица. Сутринта видях, че и нейния цвят е увяхнал, но по стъблото й са тръгнали нови листенца и даже ново разклонение с листенца по него

Като погледнах отдолу има и коренчета, но много тънки и мъгливи!!!!
Моля ви, кажете ми как да постъпя с нея, че да си я засадя, защото розата е страхотна, а и повода беше прекрасен и някак много ми се иска да си я имам тази роза!!!
Цвета е клюмнал и в основата е почернял, но си седи все още - не смея да го отрежа... изобщо не смея нищо да направя за да не разваля работата

Why nobody has a dick made out of chocolate which ejaculates money

Тема Re: Експерт по розите!!!! [re: ushco]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.08 15:25



зарежи ги тея глупости, по-добре си отгледай тая роза - хем приятна, хем полезна.




Queen's only


Тема Романе, пак ли си се надрусалнови [re: Last Roman]  
Автор mainata_vi_dir (минаващ)
Публикувано13.11.08 19:28



Спри се бе човек. Ама какви ги говоря - то като го хване някой, няма отърване. То не беше салвия, то не бяха гъби, то не беше трева. Сега и хавайски рози....Само не пробвай с мескалин, щото ще те убие . Той не е за тебе.



Тема Re: Романе, пак ли си се надрусалнови [re: mainata_vi_dir]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.08 20:34



споко, аз съм наясно с последствията.



Queen's only


Тема Re: Романе, пак ли си се надрусалнови [re: Last Roman]  
Автор savi_9O (член)
Публикувано15.11.08 15:30



Според мен вземи и отрежи увяхналия цвят съчерното и като си пусне повечко хубави корени я засади в хубава почва. Първо може в саксия докъто тръгне да расте.
А докъто е във водата мисля че има такива разтвори които подхранват водата за по добър растеж на корена!
Успех!!!



Тема Re: Романе, пак ли си се надрусалнови [re: savi_9O]  
Автор ushco (Texturator)
Публикувано17.11.08 13:58



Мерси много


Още днес ще купя такъв разтвор!!!

Why nobody has a dick made out of chocolate which ejaculates money

Тема Re: Експерт по розите!!!!нови [re: ushco]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.11.08 20:51



Според мен спокойно можеш да отрежеш цвета, дори е задължително и се прави винаги, когато искаш да захванеш роза, защото поддържането на цвета много изтощава самото стръкче. Отрежи цвета, така че да поощриш листенцата, които са тръгнали. И смятам, че трябва да я оставиш още малко във вода корените да станат поне малко по-силни (но тук трябва да се изкажат по-големи експерти) и тогава да я засадиш. Майка ми ( а тя е агроном) смята, че щом има здрав корен, ще се захване при засаждане.

(Разбира се, трябва да се засади в саксия и на пролет като укрепне може да я засадиш навън. Ако сега я изнесеш навън просто ще измръзне и няма да се захване.)



<P

Редактирано от Luchezara на 17.11.08 20:55.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.