Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо мушкатите минови  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано16.08.08 09:23



спряха да цъфтят?
- дали защото е много горещо или защото преди месец ги преместих на терасата?



Тема Re: Защо мушкатите минови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор flida (член)
Публикувано19.08.08 08:50



От горещината е.През есента ще се съживят.От няколко години наблюдавам това явление-април,май,юни цъфтят,след това тук там някой цвят,септември започват наново до сняг.



Тема Re: Защо мушкатите минови [re: flida]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.08.08 15:18



моите са на източна тераса (напича ги яко до към 12 часа) и си цъфтят много обилно цяло лято ... подхранвам си ги редовно.






Тема Re: Защо мушкатите минови [re: angel_sin]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано19.08.08 18:00



Моите са на южната тераса, но са на шарена сянка от една лоза. И аз ги торя с течна тор за цъфтящи цветя, но от както ги преместих - растат само на височина и не цъфтят вече. На есен (септември, октомври) мисля да им отчупя върховете и като пуснат корени да ги засадя, а старите - да ги изхвърлям.
Трябваше по-рано да ги изнеса - може би през май, ... а имаше и нещо такова - цветята през времето на цъфтежа да не се местят?



Тема Re: Защо мушкатите минови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано19.08.08 19:02



по принцип има нещо такова, но и аз не се съобразявам с това. Е, друг е въпросът до колко новото място ще е по-различно от старото.
А на колко години са ти мушкатата ? Възможно е да цъфтят по-рядко, ако са стари, но пък на баба ми ... сигурно 6-7 годишни и като ги тори цъфтят като луди цяло лято.






Тема Re: Защо мушкатите минови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор bombaibm (непознат)
Публикувано21.08.08 00:48



Ако ги изхвърляш може ли да ги хвърлиш към мен...

луд умора нема, само се поти.....


Тема Re: Защо мушкатите минови [re: angel_sin]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано21.08.08 08:31



На северната тераса (остъклена) бяха до края на юни, само след обяд до залез ги грееше слънцето и си цъфтяха. Не са стари - 3годишни са. На южната тераса (неостъклена) в началото ги сложих да ги грее слънцето директно, но на следващия ден оклюмаха и ги преместих на шарена сянка. Сигурно е комплексна причината, но следващата година ще ги извадя на терасата в началото на май.



Тема Re: Защо мушкатите минови [re: bombaibm]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано21.08.08 08:46



С удоволствие ще ти ги подаря, ... само кажи по какъв начин да ти ги изпратя - по автобус става ли, ... аз съм на 330км от Сф? Понеже са вече по 1м високи, ще ти изпратя от 3бр до 5бр с корените, с височина 0,5м - ще ги сложа в кашон с перфорация, а корените ще ги увия в мокри кърпички. Ако имаш друга идея - кажи.



Тема Re: Защо мушкатите минови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор nove (любителка)
Публикувано21.08.08 12:43



моля ви да ми отговорите - кога и как се подновяват старите мушката и как презимяват - спомням си, че баба ми ги сваляше в мазата, но поливаше ли ги...? нямам спомен





Тема Re: Защо мушкатите минови [re: nove]  
Автор flida (член)
Публикувано21.08.08 12:52



През октомври отчупваш подходящи чепки и ги засаждаш.Първите дни държиш на тъмно и поливаш ,но без да преоводняваш.Това е за размножаване.
Старите мушката ноември се внасят в хладна стая,може да бъде тъмна,може и до прозорец.Много правят както казваш за баба ти-в мазето,без да поливаш,края на април,началото на май ги изнасяш.
Най-важното е-през зимата на хладно,рядко поливане,ако са в стая,ако са на стълбищна площадка като правят много или мазе-без поливане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.