Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ще си имам бебе-Албициянови  
Автор Kupo ((the same))
Публикувано02.07.08 10:11



Не знам дали така се казва това дърво, но комшията го има от няколко години и най-сетне през тази година успя да засади от семки десетина бебета. Като едно ми е наречено.
Има буен растеж и много красива коралоподобна корона. Трябва да се подрязва, доколкото знам, защото клоните му са много крехки и се чупят зиме от вятър и сняг.
След две седмици ще направя снимка, ако не се сещате или това не е истинското му име. Много е готино.





Тема Re: Ще си имам бебе-Албициянови [re: Kupo]  
Автор Лил ()
Публикувано03.07.08 00:31



Така се казва. Но трудно се захваща. Стискам палци :)





Тема да, това енови [re: Лил]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано03.07.08 09:42



Странното е, че от 3 години се мъчат да го завъдят от семенца, и не успяват.
А тая година около самото дърво са поникнали от семенца поне десетина малки такива))))



нотхинг елсе маттерс

Тема Re: Ще си имам бебе-Албициянови [re: Kupo]  
Автор e тe тaka (и защо)
Публикувано14.07.08 22:02



Това е Мимоза
Албицията цъфти много по различно и няма нишщо общо със снимката



Тема щом казваш...нови [re: e тe тaka]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано15.07.08 22:27



но срамежлива-определено не е!





Тема Re: Ще си имам бебе-Албициянови [re: e тe тaka]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано16.07.08 08:42



Мимоза друг път. Ето за мимозата, тя не може да преживее зимата навън.



А ето и албицията



Тема донесох си го в Сф да си го гледам до пролеттанови [re: Лил]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано21.07.08 11:12



много е мизерно, горкото, има си само 3 сложни листенца и в колата снощи си ги събра на снопчета-летвички!:-)))
Надявам се днес да се разпери. Много трябва да внимавам с клетото семеначе, да не завехне, ама да не го и пре-поливам.





Тема има си ново листонови [re: Лил]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано28.07.08 08:55



от петък- с 4 сложни дяла. Предните две имаха само по 2:-))
До него в саксията имаше 2 босилека. Комшийката ги била засадила заради някакви мушички, дето взели да се вясват. Мушиците вече ги няма, но босилекът взе голяма преднина и го пресадих в друга саксия.
Сега до него има едно малко босилече, ще го махна и него. Убедих се обаче емпирично, че това растение кефи:-)
Това дърво е много красиво, ако и от практическа, извън плоскостта на естетиката, гледна точка, съвършено безполезно. Удивява ме начинът, по който вечер си свива листата на дълги назъбени лентички, като животно!:-)



Тема Re: има си ново листонови [re: Дekcтъp]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано28.07.08 09:15



Ама тази информация за босилека е много полезна. Дали може да разкара и акарите от едно каланхое?

Що се отнася до семеначето - направо провокираш да се пробвам и аз - една приятелка ми обеща да събере семенца от нейната албиция.



Тема направо ми тегли една майна, ако довечера ненови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.07.08 10:02



направя снимка и не ти я пусна утре. Спираше ме това, че не съм я преместил-комшпийката ми я даде в една грозна кофичка от кисело мляко.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.