Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: magiq28]  
Автор Luchezara ()
Публикувано04.06.08 15:57



И моята цъфна. Но още не са се разтворили цветовете и не знам какъв е аромата. Така и не разбрах, защо се получи. Може би защото я поливах съвсем малко през зимата и сега изведнъж има доста и постоянна влага. Как мислиш, какво накара твоята да цъфне ?




Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: Luchezara]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано04.06.08 17:10



Декоративно-листните с възможност за цъфтеж го правят, когато зимата са били поставени на сравнително ниски температури и намалено поливане и подхранване, което е близо до състояние на покой, необходимо за залагане на цветоноси.

Крехкостта на кристала не е слабост, а елегантност.


Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: Eva B.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано04.06.08 17:46



До парното си презимува, но почти не го поливах.




Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: Luchezara]  
Автор magiq28 (непознат )
Публикувано04.06.08 19:11



Аз поливах на седмица до 10 дена веднъж ,не е била на студено и мен ме очуди ,че цъфна -да си призная незнаех ,че цъфти .Казаха ми ,че се чупело клончето с цвета ,когато прецъфти и от там се разклонявало , затова и реших да попитам тук , но някои го сметнаха като хвалба -явно !
Аромата е уникален , носи се в целия апартамент нещо между люляк и зюмбюл !



Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: magiq28]  
Автор yellow_green ()
Публикувано04.06.08 19:21



Много е хубаво че споделяш:) Аз нямам драцена и не знам как мирише, но вероятно е нещо много хубаво:)

На мен пък ми цъфна салвията - имам си два храста на балкона и единия ми цъфна:) Както и мащерката:) но тя вече ще прецъфти:)

Палачинката си има две страни



Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: yellow_green]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано04.06.08 21:25



Тази година салвията наистина е чудесна! Маточината също. Досега толкова добре май не са вървели. Като джунгла са!

Не съм сигурна обаче кога да ги обера.



Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: Kaлoмaин]  
Автор yellow_green ()
Публикувано05.06.08 00:09



Каква ти е салвията - чайче ли? защото може и да е широколистна:)

Ако ти е за чай листата трябва да ги береш сега - преди началото на цъфтежа, като са напъпили но не са цъфнали. Но на мен така ми хареса как цъфти чайчето, че направо не ми се бере:) но може да пообера малко листа, без да ги изрязвам:) Изкушавам се да ги оставя като цвете:)

Имам и две големи кашпи със земна ябълка - но те все още са на стрък, надявам се да цъфнат през есента - като малки слънчогледчета:)

Имам и маточина в сандъче, но остана само единия корен - пусна стрък и смятам да го отрежа по някое време, за да го стимулирам:)

И латинките са тръгнали да цъфтят:)

Палачинката си има две страни



Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: yellow_green]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано05.06.08 08:18



Чайче е. Добре, че имаме две големи туфи, защото и на мен много ми харесва как стои покрай пътеката - лилавото има много свежо излъчване. Ще обера само едната. А и преди няколко дена преди бурята така хубаво се смесиха ароматите на здравец, сантолина, рози и салвия (тя иначе не се усеша, ама бях скъсала няколко стръка за чай

), че просто ми се искаше да го затворя в буркани.
Маточината вече я имаме на това място от десетина години и сме си я оставили - късаме само когато потрябва, но съм решила тази година да изсуша.



Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: magiq28]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано05.06.08 10:49



Тези снимки са от моята драцена, която беше цъфнала преди няколко години.




Редактирано от 3aeka на 05.06.08 10:50.



Тема Re: Драцената ми цъфнанови [re: Kaлoмaин]  
Автор yellow_green ()
Публикувано05.06.08 12:08



Не й се притеснявай на маточината - като дойде време - изрежи стръковете, но не чак до дъното, през годината ще ти покарат още - можеш две реколти да си имаш за чай:) Ако те е страх - пробвай само с едната туфа, но няма проблеми:)

И аз много харесах аромата на чайчето - като го поливам мириише страхотно:) и затова не ми се ще да го бера:)

Палачинката си има две страни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.