Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бабин зъбнови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.05.08 10:10



Как да се саморазправя с това ужасно, отвратително и проклето нещо??
Вече трета година не мога да ходя бос из двора заради него, пак са покълнали в момента, трябва да заделя няколко часа за ръчното му почистване, преди да цъфне, а стори ли го, връзва ония ужасни плодчета-трънчета, дето пукат велогума за седмица!





Тема Хербицид базиран на пропана се ползва,нови [re: Kиpo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано20.05.08 10:32



но ще избие и други растения покрай бурените. Виж в аграрните аптеки.

Ето статия:

, мисля че нямаш проблеми с езика. Има и някакъв паразит, който изяжда семената от "бабицата", която трибулуса ползва за размножаване. Но там не мога да се сетя от къде ще го вземеш.

Иначе ако ги изкорениш, и ги донесеш в един чувал, ще те черпя бутилка гроздова. прави се много полезен свръхгорчив чай от тях.



Тема гроздова?нови [re: martyr]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.05.08 10:52



Миналата година беше моментът, може отпуска да си взема, ама тая година няма да го оставя така.
А миналото лято ме нямаше за две седмици и имаше няколко(от тях са семената) огромни растения-с големина по десетина квадрата(без да преувеличавам!) ВСЯКО(!) със стотици сложни семенца с големината на лешник. като го хвана от корена, централната част и го изкореня, се получава нещо с маса 2-3 кила. Колкото и да внимаваш да не изтръскаш семената, няма как да стане. И сега са стотици-тъкмо са покълнали, другата седмица ще се опитам да им устроя геноцид. Пробвах с 2,4Д-не става. По-точно -става, но за 2 седмици, за колкото действа този хербицид успяват да цъфнат, вържат и узреят. С тотален не смея, за да не повредя нещо наоколо.



Тема запазват кълняемост 20 години????нови [re: martyr]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.05.08 11:02



Ебах му мамата!


Нищо. Ще воювам!)))



Тема пропана, мисля [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.05.08 11:05



има предвид изпичане на почвата с пропан(-бутан)ова горелка. Не става. Пробвал съм с други плевели. Имам хубава, остро насочена горелка, но високата температура остава само в най-повърхностните части на почвата, трябва да изгубиш сума ти време, по-лесно е да отскубваш ръчно гадните растения. Само като им видя мазните жълти цветчета и ми настръхва козината.


Всъщност това растение е едно от доказателствата за несъществуеването на Бог.



Тема Re: Бабин зъбнови [re: Kиpo]  
Автор yellow_green ()
Публикувано20.05.08 17:14



Къде точно се намира в градината ти този плевел? На поляна? в обработваемата площ? Около други растения? Питам, защото можеш да изпробваш и други методи:) Знам че не си по екоземеделието, но мулчиране може и да ти помогне:)

Палачинката си има две страни



Тема Re: Бабин зъбнови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.05.08 17:22



хич не е плевел това, а изключително полезно /богато на спиростанолови сапонини/ растение, от което се прави добре познатият на половин България Трибестан.





Тема до и в една леха с расови доматинови [re: yellow_green]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано21.05.08 10:51



и в единия ъгъл на млада ливадка с трева


Да, затова раунд-ъп-а е опасен вариант, както и 2,4Д.
Последния се справи отлично миналата година, решавайки в моя полза един 10-годишен спор с коприва и тревист бъз)
Обаче по някакъв начин(въпреки, че съм убеден, че бях адски внимателен), част от него е попаднала на една прелестна млада лозичка и сега завалийката не прилича на лоза, като извънземно растение е. Листата и са точно според описанията в книгите-нишковидни, опитва се да се превърне в житно растение, за да оцелее)) Чудя се дали ще успее да го стори, тъкмо ще имам възможността да придобия практически опит в наблюдение и лечение на пораженията от този фамозен хербицид върху Лозата Винодайна
Пардон, отклоних се. Мисълта ми бе, че тия два хербицида остават като КРАЕН вариант.



Тема добренови [re: Last Roman]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано21.05.08 10:54



Лично ще се изтъпаня в който форум поискаш и ще обявя, че не мога да вдигам самолета, макар, че не е вярно


Но преди това искам да играеш бос ръченица на мястото, пълно със семенца на това...обичано от теб растение. 3 минути са достатъчни.



Тема Re: добренови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.05.08 11:12



аре нема нужда.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.