Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 20.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Тема Гинко билоба и дафинов лист  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано26.04.08 13:26



Трябва ли да са на пряка слънчева светлина , на открит или закрит балкон , ? Кога мога да ги пресадя на село ? на по 2-3г са .

Препоръчайте ми някое непретенциозно стайно растрение за южна и северна стая





Тема Re: Гинко билоба и дафинов листнови [re: alkor1]  
Автор livewire (Annabelle)
Публикувано29.04.08 16:32



За гинкото - не зная точно, би трябвало да може.
Дафиновият лист - според мен - може да расте навън само в южните райони. Не съм много сигурна, че ще оцелее през тежки и студени зими. Може би е вариант да му се направи нещо като мини - парник, с който да се покрива.

За южна стая има хиляди варианти и няма да описвам, за северна ти препоръчвам -

, , , и други.



Тема Re: Гинко билоба и дафинов листнови [re: alkor1]  
Автор мъpko (приятел маг)
Публикувано12.06.08 23:50



Здравей
Споделям опит. Имам дафинов лист от 6 години и е на открито. Зимата обаче го затрупвам с поне метър в диаметър със зеблени чували тези от захарта. Първитеу години измръзваше до земята и напролет отначало израства. За едно лято расте около 1 30. С годините себлото заякна и сега не мръзне толкова. Е, по тънките клонки не издържат...Но края на тази зима просто не повярвах на очите си. Нямаше почти нищо измръзнало. Цялата улица бере от него за свинското...)))) Става въпрос за Северозападна България...Лом А зимата тук е студена. Имам и нар От него брах само веднъж. Имаше 15 плода и то големи, но много често измръзва. Имам и киви и то не издържа. Измръзва до зумята и напролет отново... Но не се отчайвам Пробвам различни варианти. Просто хоби са ми цитрусите. Та за дафина не се притеснявай...)))
М

А, за светлината... дафинът е на средата на двор но близко до къща. Та му прави заслон през зимата....



Тема Re: Гинко билоба и дафинов листнови [re: alkor1]  
Автор EДEЛBAЙC/мъж/ ()
Публикувано16.06.08 14:00



допълвам към отговорите за северна стая- папрати, хлорофитум.

за Гинкото / понеже няма отговор /, ако го гледаш от семеначе и е малко, го гледай вкъщи, имал съм малко и е зимувало под снега на тераса в Северна България. Иначе не може да се каже след колко години може да се засади на открито, относително е, но ако е изкарало 1-2 зими на терасата ти, не виждам проблем да го местиш.
Лавровото ми /дафина/ е на южна тераса на пряка слънчева светлина, като веднъж месечно слагам към субстрата от утайката от кафе машината.
Старая се кафето да не е марково, за да не се хареса прекалено много на дафината

и да иска по-често.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.