Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 11.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Говори ми се за цветя ;)  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано02.04.08 15:11



Някой да се похвали с нещо?



Чакайте да се оплача аз - имам една циклама, която отдавна трябваше да е прецъфтяла, но тази година ужасно се бави, а мястото й ми трябва и не знам как да я побутна да заспи най-накрая

Mignonne, allons voir si la rose qui ce matin avoit desclose....

Тема 2 алтернативинови [re: Eva B.]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано02.04.08 16:45



на скъпите спрейчета, за почитателите на котките и цветятата под един покрив.

Моята черна дивачка похапва всички растения с жилави листа. Така е устроена горката. Има нужда да яде трева, за да може да отхрачва козината, която поглъща (абе направо си драйфа, но това е тема за друг разговор).

Решението е редовно да и се сади жито в сандъче, но има едни преходни периоди, докато едното сандъче още никне а другото е опасено, в които пак напада Драцени, Водни палми, лимонена трева, по-ниските листове на мушкатото, магданоза, копъра и де-що и падне.

Та, вариант 1:

Изстискват се лимони, размесват се с вода, прецеждат се и в пулверизатора. Пръскат се ниските листа, които котките достигат. Котката не обича миризмата на лимон и известно време заобикаля маркираната територия. Ефекта е около седмица. За беда, някой листа изсветляват или наптраво пожълтяват и съхнат от лимона.

Вариант 2:

Сваряват се 10-тина счукани люти чушки във около литър вода. Същата процедура. Котката рядко повтаря грешката да гризне някое листо, което е толкова люто. Ефекта трае доста време, докато демончето не забрави, че там е било люто ... или някак не успее да усети, че вече не е люто.


Ако знаете по-добри - споделете





Тема Re: 2 алтернативинови [re: martyr]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано02.04.08 16:51



аз за щастие нямам такива проблеми ... и 3-мата не проявяват особен интерес към цветята, само към хибискуса от време на време .... Но въпреки това си имат сандъче с тревичка, обичат да си похапват от там. При нас имаше проблем с големите саксии - една от девойките си умира да влезе вътре и да рови, рови, хвърля, рови ..... Опитвах да слагам портокалови кори, камъчета, миди, какви ли не глупости и накрая се принудих да затворя всички големи саксии в стаята за гости








Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор livewire (жена)
Публикувано02.04.08 16:59



а на мен ми се сеят цветя. Искам да се стопли вече



Тема Re: 2 алтернативинови [re: martyr]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано02.04.08 17:04



Това ми звучи много сложно

Да не говорим, че ми се струва и жестоко
Моята котана си има трева за котки и дори не се интересува от саксиите. Преди нея имах котарак обаче, който също беше луд по хибискусите. Явно има нещо в това растение, което привлича особено силно. Помня, че бях сложила един розов от резник под буркан, беше се хванал след доста време чакане и упорство, и когато го махнах проклетото добиче го опаса до една суха клонка....

Иначе една приятелка има проблем с нейния котарак и една саксия, ако не се лъжа я беше обиколила с разпилян черен пипер.

Mignonne, allons voir si la rose qui ce matin avoit desclose....

Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: livewire]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано02.04.08 17:06



За разсад или от разсад



Mignonne, allons voir si la rose qui ce matin avoit desclose....

Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор ah (medinilla)
Публикувано02.04.08 17:22



Да се оплача и аз. Оказа се, че кливията пак е цъфнала в листата... Преместих я на по-светло, дано да изкара нормален цвят.





Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор livewire (жена)
Публикувано02.04.08 17:27



и двете. Вече съм посяла разсада на невена, циния, тагестес, калдаръмче, целозията, кученцата. Чакам още малко да се стопли, че да метна астрите, далиите, латинката. Тази година ще имам и водна лилия



Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: ah]  
Автор Eva B. (рус-алка)
Публикувано02.04.08 17:30



Аааа, кливията мрази да бъде местена! Или поне, постарай се посоката й спрямо светлината да е същата като преди, иначе не само, че няма да пусне нов цвят, но може да загуби и този.
А и по принцип тя цъфти само веднъж!

Mignonne, allons voir si la rose qui ce matin avoit desclose....


Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор livewire (жена)
Публикувано02.04.08 17:35



Ето с това ми зе занимава:





Защото това взе да преминава





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.