Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 23.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: 4onkin]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано15.04.08 12:47



Виждал ли си Така?





Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано15.04.08 22:01



Ами това е оптична измама, но иначе не направих връзката.



Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: 4onkin]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано16.04.08 11:24



Не, говоря за едно конкретно цвете с това име, което миналата година видях в магазините. Не съм виждала по-странно нещо.

Черно е!

Редактирано от Kaлoмaин на 16.04.08 11:26.



Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано23.04.08 23:44



Ето го обещания люляк





Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: 4onkin]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано24.04.08 00:41



О, благодаря, много е красиво!


Не знам дали е най-подходящото храстовидно за бонсай, понеже прави тежки и големи цветове, но и аз определено ще си сложа едно в голяма саксия
А после ще си сложа и една керия, мисля, че с нейните ситни цветчета и готини листенца ще е много оригинална и на място като саксийно цвете мини бонсай.

А кой от вас заслужава вечен живот?

Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор 4onkin (новак)
Публикувано24.04.08 19:37



Какво е това керия? Не съм чувал за такова нещо. А люляка ще минат няколко години докато започне да цъфти, освен това цъвтежа продължава само 2-3 семици.........май.



Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: livewire]  
Автор Luchezara ()
Публикувано26.04.08 13:05



Майка ми зарови в градината един много голям леген (или подобен съд, трябва да я питам) и засади /съвсем нормални сортове/ лилии. Зимуват си и цъфтят в три цвята - бели, розови и червени.






Тема Re: Говори ми се за цветя ;)нови [re: Eva B.]  
Автор Luchezara ()
Публикувано26.04.08 15:50



Тази пролет за първи път успях да намеря и да си захвана пъстър (зелено-бял) филодендрон с изрязани листа. Много години го търсих, още е мъничък и сега пуска първото си листо.

Освен това пуснаха коренчета листенца от всички видове (цветове) кичеста сентполия. За първи път успявам да ги събера, да видим къде ще ги гледам като ги засадя.
Също си захванах (с клонче във вода) минирози (бяла, розова, червена, жълта и оранжена). Червената и жълтата вече ги засадих. Намерих си други разкошотийки, само не знам къде ще ги гледам.

Сред безценните находки са: къдрав бяло- зелен бръшлян, къдрав бяло-зелен фикус бенджамин, миниатюрна хоя, дафинов лист, три цвята (бяла, жълта и червена) бегония 'кавалер и дама', антуриум (жълтее от студа), кротон, бял хипоестес (имам си червен), шефлера, юка и някакви неизвестни - едно растение с много пухкави листа (сега ще цъфне, ще го видим); едно със сърцевидни малки листа на точици; едно, което май става нежно дръвче и така. Възстанових си тигровата бегония и блатната палма, които сега са в много малки саксийки.

От години ми е много мъчно за едно цвете - нещо като пълзяща минироза, бяла, почти без тръни, зимува навън, холандски сорт. Захващаше се по всяко време на годината, но бях болна една зима и когато се съвзех тя беше изсъхнала. Никъде не я намирам, а е прекрасно кичесто растение. Не знам някой дали е чувал за нея? Прекрасна е и много красоти могат да се направят с нея.




Тема флюбих сенови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (луничка)
Публикувано27.04.08 12:00



в един рододендрон


като в оная гатанка-мъничко, червеничко, царя от пътя отбива.

направо ме застопори това цвете, много красиво.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: флюбих сенови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.04.08 18:53



Аз отдавна съм влюбена в тях. Но не в "мъничко червеничко", а в "голям и бял".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.