Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Коледна звезда-как да я гледаме?  
Автор magiq (непознат )
Публикувано09.01.08 18:03



Моля ви кажете ми как се гледа Коледната звезда
Каква светлина обича,колко влага и т.н.
В момента си купих една направо червена(цъфнала),как да я гледам?



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано11.01.08 09:54



Ти направо повдигна болна за мен тема.


Подариха ми една миналата година, красота. Кътах я цяла година, по едно време и опаднаха листата, казват съхнела. Да, но си беше зелена. Септември изведнъж буйно се разлисти, втора младост караше. Викам се, брех, как не трябва да се отказвам от цветето.
И за Коледа, не цъффна, защото трябвало месец и нещо преди това да я държа по 12-16 часа на тъмно. Което аз не направих, защото много късно разбрах. Гледам си я нецъфнала.
Опитвам се да кажа, че специални грижи не съм полагала, не е много светло там, където стои, поливам я два-три пъти седмично.
Ето ти малко по-професионално инфо:

Основното е да се има предвид, че Коледната звезда развива листна маса през лятото, когато деня е дълъг, а зацъфтява през зимата, когато деня е къс.
Коледната звезда се тори с комплексен тор през лятото всяка седмица, за да се развие листната маса и на всеки 14 дни, докато цъфти, като торта трябва да съдържа повече калий, за да се подпомогне формирането на цветове.
Растението има нужда от достатъчно светлина и температури 17- 21 С през нощта и 20 - 24 С- през деня в зависимост от сорта. Ако тези температури се поддържат докато Коледната звезда цъфти, се развиват по едри прицветници (истинските цветове са дребни и невзрачни, но са заградени от ярки прицветници, които си наричат "цветове"), но растенията изнежват и стават нетрайни.
Растението се полива само с вода със стайна температура, тогава, когато усетите с пръсти, че почвата е засъхнала. В никакъв случай не бива да се преполива.
По време на коледните празници поливайте с малко вода, като държите почвата постоянно влажна. През лятото може да се пръска с вода.

Не ми пука!

Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: Ripple]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано11.01.08 18:46



Благодаря ти за информацията


Аз постоянно я местя,защото всеки път прочитам различни неща
Сега я сложих в по-студена стая,защото четох че обича от 17 да 20 градуса,не я поливам много,доно д а успея да я запазя



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано12.01.08 00:07







Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано12.01.08 00:24



Здравей magiq!

Без да искам изпратих предишното,за което моля да ме извиниш.Да си дойдем на темата.Аз имам три коледни звезди,огромни и красиви(червена,шарена и розава),гледам ги вече пета година.Тази обаче ги изтървах и те не успяха да цъфнат за Коледа,но знам,че след месец ще се радвам на цвят.Случвало ми се е и преди.Не им подсигурих достатъчно тъмнина за да цъфнат.Първата,т.е.червената моята майка ми я донесе от работата си.Смятах,че нищо няма да излезе,но...Тя беше загинала,само клечки стърчаха.Оставих я на балкона и започнах да поливам.На шега тръгнаха листенца.След около седмица пресадих,а след още една орязах.Нямаше и месец и това цвете полудя.Стана като храст.Красота.Сега ги гледам на южен прозорец,през седмица ги завъртам за да се развиват еднакво,поливам,когато пипна и почвата е суха.Към средата или края на април ще ги поорежа и ще ги оставя.Когато тръгнат да се развиват листата,слагам малко амониева силитра(десетина зрънца),не торя,не пряскам листата(направих го ведняж) и сякаш ги изгорих.Растят като луди.Ако искаш,когато ги режа да ти дам резци.Аз ги слагам във вода и наистина пускат огромни корени,но после ги давам на съседката,но тя все не успява да ги захване,а аз не съм и опитвала.Мога само да ги вкореня.Тази година ще опитам да захвана аз.Та така гледам аз мойте звезди.Смятам,че съм била полезна.УСПЕХ!!!



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: andiwas]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано16.01.08 19:02



Благодаря ти информацията и искам да ти кажа че благородно ти завиждам,защото коледната е много красиво цвете,а аз все не мога да и създам условия.А за амониевата силитра да ти кажа преди време си наторих цветята и всички умряха,макар че съм слагала по няколко зръца.Иначе другите цветя много добре ми се развиват.
Коледната ми звезда е малка,тези които пускат за коледа по цветарските магазини,само едно връхче и в основата още едно ,което е съвсем малко.
В момента съм я сложила на южен прозорец,но искам да те попитам дали за нея е добре в стая ,която пускаме печка за отопление,не е чак толкова топло но все пак като чета че обичат хладно,незнам...
Кога точно я вадиш на балкона?
Кога я орязваш?
Как осигуряваш тъмнината от която се нуждае за да цъфне,колко часа на тъмно и колко на светло?
Предварително ти благодаря за отговора,щом имаш три коледни звезди значи си специалист и можи да ми помогнеш,а аз наистина имам желание да я запазя
Благодаря и ще се радвам да ми пишеш пак





Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано17.01.08 13:17



Здравей

!През април (средата) изнасяш на балкона,но не на слънце.Най-добре е изток,но ако нямаш такъв и си юг,сложи я м/у цветя за да не я грее пряко слънцето и я пресади ъ по-голяма саксийка.Към средата,може и края на май я режи смело,да ти останат3,4 пъпчици и я остави.Поливай нормално и исе радвай.Успех!!! Ако има проблем,като изрежа моите ще ти пратя да опиташ да вкорениш и захванеш.Аз съм от Сф.По отношение на амониевата силитра-слагам всяка година пролетта по 2,3 до 4 гранулки(зависи от големината),в земята и си поливам нормално.Мои познати го правят същото и нямат проблем. А и още нещо,ако имаш теменужки,в саксииката слагаи зарита по 1 таблетка противозачатачна.толкова цвят пускат,че цяла зима им се радвам и сега продължават да пъпят.Смятам,че съм била полезна



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: andiwas]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано18.01.08 13:45



Благодаря ти за съветите,наистина са полезни


Ще направя всичко за което ми писа и дано се радвам на цветовете й
Аз съм от Пловдив и може би няма как да ми изпратеш резници,но нищо ще се постарая да я запазя
На северна тераса става ли?
Благодаря ти още веднъж




Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано19.01.08 10:10



Ти си ентусиастка.


Мога да ти подаря моята Коледна Звезда, много ме е яд на нея.
Зеленее като райграс и няма червен никакъв цвят.


Не ми пука!

Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано21.01.08 17:05



Дано успееш!Става и на северна,но да има достатъчно светлина!Ако има проблем,питай!!!



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: andiwas]  
Автор magiq (непознат )
Публикувано21.01.08 18:02



Благодаря за отговора


Незнам дали ще успеязащото й останаха само дребните червени листа,но смятам че на пролет ще писне от стъблото
Поздрави



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор andiwas (непознат )
Публикувано23.01.08 11:41



Намали малко поливането.Така беше и мойта от майка ми.Само пръчки стояха,а после като я подкастрих...ела я виж,гора.Жалко,че не успявам са кача снимка,за да я видиш.Никога не съм и предполагала,че ще стане толкова хубава.Тя направо си беше за боклука





Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: magiq]  
Автор ludamama (непознат )
Публикувано24.11.09 16:25



Здравеите.Миналата година ми подариха цъфнала коледна звезда.Тази година все още няма никакви листя.Това означава ли, че е мъртва?Ако не е така какво да направя за да я "съживя",и да и поникнат листя?Благодаря за помоща предварително!





Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: andiwas]  
Автор savi_9O (ентусиаст)
Публикувано26.11.09 11:32



И аз тука от няколко дни се сдобих с коледна звезда и незнаех как се гледа, добре че сте отворили тема в клуба.
Дано и аз да се справя с мойта!



Тема Re: Коледна звезда-как да я гледаме?нови [re: savi_9O]  
Автор chimitoo (непознат)
Публикувано28.11.09 16:24



Ах, тази коледна звезда!Гледам я от миналата година, никакви специални грижи не съм полагала досега-просто е на южен прозорец.Сега в момента е много жива и зелена, дори забелязах малки листенца, като връхчета и съвсем леко/само някакъкви мм. обагряне в червено/.Моля Ви, кажете това означава ли, че ще има цвят за Коледа и ако имате препоръка, предварително Ви благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.