Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема КАКТУСИ сезон 2007 / 2нови  
Автор non_anonМодератор (непознат )
Публикувано19.10.07 10:15



DIR има проблем и не мога да закача "КАКТУСИ сезон 2007" в закованата тема.
Съжалявам.



Тема Zeolitнови [re: non_anon]  
Автор clement ()
Публикувано28.10.07 10:26



tasi firma za zeolit moje li da izprati do Varna ili se kupuva na mqsto ?

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано28.10.07 17:48



Здрасти Клеман.

Преди две години помолих мой колега от Кърджали да провери дали фирмата работи защото зеолита изчезна от магазините. Оказа че че в България няма търсене и за това фирмата е спряла да пакетира зеолит в малки опаковки. Пакетират го в контейнери по един тон. За сега няма фирма в България която да го купува и предлага след това на пазара в малки опаковки. Основния клиент на фирмата от Кърджали е немска фирма. Тя произвежда от зеолита котешки тоалетни. Предлагат го и за любители цветари, но в Германия а там цените не са за българи.
Ако искаш можеш да отидеш до Кърджали и да си купиш зеолит, но едва ли фирмата ще ти изпрати до Варна. Тя не е ориентирана за работа с малки клиенти. За това трябва да купиш най-малко един тон. Освен зеолит фирмата произвежда и няколко вида перлит. Предлагат перлит специално предназначен за производство на зеленчуци в оранжерийни условия. Този перлит е обогатен с брашно от зеолит, с изкуствени торове и натрошени дървени въглища. Освен за зеленчуци перлита може да се използва и за други растения.
Зеолита се добива край едно село на име Бели пласт. То е на десетина километра от Кърджали. Ако отидеш можеш да си събереш колкото искаш. Там се намира най-голямото находище на зеолит в света. На практика залежите са неизчерпаеми. Само че зеолита ще е на големи камъни. Ще трябва след това ти да си го надробиш и пресееш. Според мен не си стува труда. Зеолита не е скъп.Скъп ще е транспорта до Варна. Ако се съберете няколко любители и си го разделите ще ви излезе по евтино.
Според мен най-добре ще е да пишеш едно писмо до фирмата и да попиташ дали не могат да направят нещо за теб. Имат сайт - http://www.bentonite-bg.com/bg/index.html . На този сайт има имейл за контакт.

Това е което аз знам. Успех.



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано28.10.07 22:21



zdrasti :)

tova pravih dneska , izpratih email na tqh i druga firma



4akam da imam otgovore Utre , ili drug den , ako nqmam , Shte obqdq tam.
ako trabva da kupuvam na ton ne snam kak shte pravq zavisi kolko shte struva :D

kogato imam otgovor , shte pisha pak tuk da vi kasvam .

ne moga da rasbiram zashto tolkova e trudno v bg da se namerq neshtata , tolkova sym sviknal na namerq vsi4ko na borso v Francq :D

mnogo ti Blagodaria Scleri za seveti i obysnenie :)

nqdqvam 4e skoro shte imam 1 ton Zeolit vkyshti :D viobshte ne snam kak teji zeolit , dali e kato perlit ili pqsyk.

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано29.10.07 07:43



Зеолита е доста по-тежък от перлита. Един чувал перлит тежи около десетина килограма, а един чувал зеолит ще тежи сигурно сто . Все пак зеолита е като камък. По-мек от другите, но все пак камък.



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано29.10.07 12:08



Ami , daite da se obadya i az , kakto znaete , bashtata na Maya she kupuva po-golyamo koli4estvo , koito jelae moje da se vkljuchi. Clement mi dade web adres , na koito i ma i telefon na predstavitelstvoto v Sofiq ( v Sofiq ima vbsi4ko , nali Clement ;-)))))))) ! ) , ta she prou4a vuprosa i she se obadya ako e izgodno.
Ina4e , sapo4nah da seya semenata , struva mi se 4e kalnyaemostta ne e dobra no ima vreme , strah me e da ne e prekaleno vlajno e seyanachetata da se zapekat...
Ina4e mi ponikna Austrocactua patagonicus ( Willy Smith seeds ) i Neowerdermannia worverkii ( pak Willy Smith seeds ) , az imam Neowerdermanii , no rasteniyata mi sa Boliviiski i Peruanci , tova e ot nova Argentinska populacia , eto i snimki n a rasteniyata v estestvenata im sreda :

http://www.cactusargentina.com/Fotos/Austrocactus/Auspat01.htm

http://www.cactusargentina.com/Fotos/Neowerdermannia/NeoVorToq01.htm

Dobrodushen Oven


Тема Re: Zeolitнови [re: sulcofan]  
Автор clement ()
Публикувано29.10.07 12:21



Govorih s Maia , snoshti , tq mi kasa 4e byshta mu shte vsema 3 ton

, i syshto mi kasa 4e trabva s kolata da otide do tam . mnogo e dale4 za men , i ne me se da hodq tam .pak tai ve4er shte pisha za tqh email .
za semi , seah predi 3 dni nqkolko vida , ve4e izkarat Navajoa Peeblesianus v.fickeisenii , ot okolo 10 semi , vidqh okolo polovinka da pusnat korene. i sa tesi koito rejih kojata .pak tasi ve4er shte reja drug polovinka .

pozdrave .


ISKAM ZEOLITTTTTTTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор PAGANEO (непознат )
Публикувано05.11.07 20:58



Здравейте, дами и пичове! Сигурно съм ви липсвал!:))))
Днес в хубавия дъждец прибрах последните бодили във вилата и... се отдавам на тихи домашни радости, каквато е писането тук:)))
Това лято от дивотии и глупусти не можах нито на вас, нито на любимците си да отделя подобаващото време....резултатът - 1/3 от колекцията се "изцингуливи"....но, живот и здраве, напролет ще ги изпека до премала и тогава ще има снимки за ах и ох!:)))) Приготвил съм малко чудеса на чудесата.... но обичам да ги показвам вече цъфнали!
BTW... ще има детки в промишлени количества...който му се занимава с вкореняване - добре дошъл!
И понеже малко съм се поотдалечил от това хоби, и малко са се пообъркали или поизгубили табелките....КЛЕМАН, каня те напролет с идентификационни задачи!:))))



Тема Dobre dushli ot novo :Dнови [re: PAGANEO]  
Автор clement ()
Публикувано05.11.07 21:51



Ahhhhhhhhhhh Paganeo is back !!!!! :D

Radvam te da te vidq tuk ot novo :Di siguren sym 4e na prolet shte imash kudesni kaktusi , samo nqdqvam 4e ne si zagubil nito edin minalata seson.

4akame na prolet da vidime snimkite ot tvoiti bodlivi da tsyfnat :D ili na jivo :P

sega po4ivash malko , i pak pishesh tuk :D zashtoto kogato maia nqma , nishtu ne se pishe :D

ps: shtom pytuvash mnogo , ako otivash do Kyrdjeli , da me kupish 300 kg Zeolit



Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано08.11.07 14:15



Moje da se porucha i po-malko kolichestvo direktno ot zavoda. Bashta mi se obadi. Samo triabva da se obadish predvaritelno i da im kajesh koga shte otidesh da si go vzemesh. Goleminata e 1-5. Bashta mi mai shte hodi na prolet s kamiona...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.