Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 12.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема КАКТУСИ сезон 2007 / 2  
Автор non_anonМодератор (непознат )
Публикувано19.10.07 10:15



DIR има проблем и не мога да закача "КАКТУСИ сезон 2007" в закованата тема.
Съжалявам.



Тема Zeolitнови [re: non_anon]  
Автор clement ()
Публикувано28.10.07 10:26



tasi firma za zeolit moje li da izprati do Varna ili se kupuva na mqsto ?

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано28.10.07 17:48



Здрасти Клеман.

Преди две години помолих мой колега от Кърджали да провери дали фирмата работи защото зеолита изчезна от магазините. Оказа че че в България няма търсене и за това фирмата е спряла да пакетира зеолит в малки опаковки. Пакетират го в контейнери по един тон. За сега няма фирма в България която да го купува и предлага след това на пазара в малки опаковки. Основния клиент на фирмата от Кърджали е немска фирма. Тя произвежда от зеолита котешки тоалетни. Предлагат го и за любители цветари, но в Германия а там цените не са за българи.
Ако искаш можеш да отидеш до Кърджали и да си купиш зеолит, но едва ли фирмата ще ти изпрати до Варна. Тя не е ориентирана за работа с малки клиенти. За това трябва да купиш най-малко един тон. Освен зеолит фирмата произвежда и няколко вида перлит. Предлагат перлит специално предназначен за производство на зеленчуци в оранжерийни условия. Този перлит е обогатен с брашно от зеолит, с изкуствени торове и натрошени дървени въглища. Освен за зеленчуци перлита може да се използва и за други растения.
Зеолита се добива край едно село на име Бели пласт. То е на десетина километра от Кърджали. Ако отидеш можеш да си събереш колкото искаш. Там се намира най-голямото находище на зеолит в света. На практика залежите са неизчерпаеми. Само че зеолита ще е на големи камъни. Ще трябва след това ти да си го надробиш и пресееш. Според мен не си стува труда. Зеолита не е скъп.Скъп ще е транспорта до Варна. Ако се съберете няколко любители и си го разделите ще ви излезе по евтино.
Според мен най-добре ще е да пишеш едно писмо до фирмата и да попиташ дали не могат да направят нещо за теб. Имат сайт - http://www.bentonite-bg.com/bg/index.html . На този сайт има имейл за контакт.

Това е което аз знам. Успех.



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано28.10.07 22:21



zdrasti :)

tova pravih dneska , izpratih email na tqh i druga firma



4akam da imam otgovore Utre , ili drug den , ako nqmam , Shte obqdq tam.
ako trabva da kupuvam na ton ne snam kak shte pravq zavisi kolko shte struva :D

kogato imam otgovor , shte pisha pak tuk da vi kasvam .

ne moga da rasbiram zashto tolkova e trudno v bg da se namerq neshtata , tolkova sym sviknal na namerq vsi4ko na borso v Francq :D

mnogo ti Blagodaria Scleri za seveti i obysnenie :)

nqdqvam 4e skoro shte imam 1 ton Zeolit vkyshti :D viobshte ne snam kak teji zeolit , dali e kato perlit ili pqsyk.

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано29.10.07 07:43



Зеолита е доста по-тежък от перлита. Един чувал перлит тежи около десетина килограма, а един чувал зеолит ще тежи сигурно сто . Все пак зеолита е като камък. По-мек от другите, но все пак камък.



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано29.10.07 12:08



Ami , daite da se obadya i az , kakto znaete , bashtata na Maya she kupuva po-golyamo koli4estvo , koito jelae moje da se vkljuchi. Clement mi dade web adres , na koito i ma i telefon na predstavitelstvoto v Sofiq ( v Sofiq ima vbsi4ko , nali Clement ;-)))))))) ! ) , ta she prou4a vuprosa i she se obadya ako e izgodno.
Ina4e , sapo4nah da seya semenata , struva mi se 4e kalnyaemostta ne e dobra no ima vreme , strah me e da ne e prekaleno vlajno e seyanachetata da se zapekat...
Ina4e mi ponikna Austrocactua patagonicus ( Willy Smith seeds ) i Neowerdermannia worverkii ( pak Willy Smith seeds ) , az imam Neowerdermanii , no rasteniyata mi sa Boliviiski i Peruanci , tova e ot nova Argentinska populacia , eto i snimki n a rasteniyata v estestvenata im sreda :

http://www.cactusargentina.com/Fotos/Austrocactus/Auspat01.htm

http://www.cactusargentina.com/Fotos/Neowerdermannia/NeoVorToq01.htm

Dobrodushen Oven


Тема Re: Zeolitнови [re: sulcofan]  
Автор clement ()
Публикувано29.10.07 12:21



Govorih s Maia , snoshti , tq mi kasa 4e byshta mu shte vsema 3 ton

, i syshto mi kasa 4e trabva s kolata da otide do tam . mnogo e dale4 za men , i ne me se da hodq tam .pak tai ve4er shte pisha za tqh email .
za semi , seah predi 3 dni nqkolko vida , ve4e izkarat Navajoa Peeblesianus v.fickeisenii , ot okolo 10 semi , vidqh okolo polovinka da pusnat korene. i sa tesi koito rejih kojata .pak tasi ve4er shte reja drug polovinka .

pozdrave .


ISKAM ZEOLITTTTTTTTTTTTTTTT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор PAGANEO (непознат )
Публикувано05.11.07 20:58



Здравейте, дами и пичове! Сигурно съм ви липсвал!:))))
Днес в хубавия дъждец прибрах последните бодили във вилата и... се отдавам на тихи домашни радости, каквато е писането тук:)))
Това лято от дивотии и глупусти не можах нито на вас, нито на любимците си да отделя подобаващото време....резултатът - 1/3 от колекцията се "изцингуливи"....но, живот и здраве, напролет ще ги изпека до премала и тогава ще има снимки за ах и ох!:)))) Приготвил съм малко чудеса на чудесата.... но обичам да ги показвам вече цъфнали!
BTW... ще има детки в промишлени количества...който му се занимава с вкореняване - добре дошъл!
И понеже малко съм се поотдалечил от това хоби, и малко са се пообъркали или поизгубили табелките....КЛЕМАН, каня те напролет с идентификационни задачи!:))))



Тема Dobre dushli ot novo :Dнови [re: PAGANEO]  
Автор clement ()
Публикувано05.11.07 21:51



Ahhhhhhhhhhh Paganeo is back !!!!! :D

Radvam te da te vidq tuk ot novo :Di siguren sym 4e na prolet shte imash kudesni kaktusi , samo nqdqvam 4e ne si zagubil nito edin minalata seson.

4akame na prolet da vidime snimkite ot tvoiti bodlivi da tsyfnat :D ili na jivo :P

sega po4ivash malko , i pak pishesh tuk :D zashtoto kogato maia nqma , nishtu ne se pishe :D

ps: shtom pytuvash mnogo , ako otivash do Kyrdjeli , da me kupish 300 kg Zeolit



Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано08.11.07 14:15



Moje da se porucha i po-malko kolichestvo direktno ot zavoda. Bashta mi se obadi. Samo triabva da se obadish predvaritelno i da im kajesh koga shte otidesh da si go vzemesh. Goleminata e 1-5. Bashta mi mai shte hodi na prolet s kamiona...



Тема Re: Zeolitнови [re: PAGANEO]  
Автор maiahr ()
Публикувано08.11.07 14:17



Ei dobre doshul. Kak si? I nai-veche kak sa i kude sa kaktusite?Kude gi premesti?



Тема Re: Zeolitнови [re: maiahr]  
Автор clement ()
Публикувано08.11.07 15:49



zdrasti ,

heh , ne moga da otivam do tam za 200 kg zeolit mnogo e dale4e . Ako byshta ti se zagubi po pytq , i pristigna v Varna , shte mu krade nqlolko lopati zeolit :D

Clement




Тема Re: Zeolitнови [re: clement]  
Автор PAGANEO (непознат )
Публикувано08.11.07 16:19





Привет, Клеман и Мая! Градски, възхищавам се от напредъка ти с българския! Сериозно.... защото не познавам друга националност, която толкова трудно да усвоява нашия език, като твоята!:)))))
Преместих оранжерията на моята вила....малко трудничко се стига до нея по едни траверси, но пък ги прибрах в самата вила за зимен съм само за малко повече от един ден!:)))))
Точно заради това местене адски се забавих с изнасянето им, и даже / срам ме е да си призная!/ в август още изнасях! От там дойдоха и загубите....хубавото е, че загинаха предимно подложки, а от самите присадени кактуси затрих само десетина. Другите с малко хирургия сега са на нови подложки и определено се чувстват доволни там!:))))
Да, напролет...от миналогодишния Духналик имам някои рядкости....ще се радвам да ви ги покажа големи като кайсийки...а може би и с цвят!:)))) Само живот и здраве да има!



Тема Re: Zeolitнови [re: PAGANEO]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано08.11.07 20:25



Здрасти PAGANEO .

Добре завърнал се. Ти и Мая се покрихте някъде. Другите няколко по-добри кактусисти които се обаждаха от време на време също се загубиха. Това определено се отрази на тоя форум. Има още два цветарски форума, но този беше най-добрия. Само в него човек можеше да получи компетентен съвет когато има нужда. За това ми е особено приятно че се завърна. Надявам се и Мая да започне да се обажда по-често.
Това лято на мен ми цъфна един Ferocactus acanthodes v. eastwoodiae. Похвалих се в другия форум и какво от това. Там няма / не искам да обиждам участниците / кой да оцени тоя факт. Ето за това ми липсваше, а и имам няколко нови трънчета които се надявах ти да определиш.
Още веднъж добре завърнал се. Дано да е за по- дълго.



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор asensy ()
Публикувано09.11.07 17:02



Някой няма ли да се похвали с нови придобивки през сезона?



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор PAGANEO (непознат )
Публикувано10.11.07 10:54



Здрасти, Склери!:)))
Нормално, приятел....ферокактусите са нещо, което малцина сме виждали цъфнало, аз лично акантодес цъфнал съм виждал само на снимка! Поздравления! Предполагам е поне 10-12 годишен? Знаеш...има 3-4 вида, които цъфтят след 7-8 годинки, останалите обикновено са работа за десетилетия. А и... много от колекционерите имат по 3-4, но така и не са сигурни във видовото им определяне, защото преди да станат с големина на портокал, си приличат с още поне няколко сходни вида.
:))) Най-големият куриоз, който съм виждал , е един хистрикс, с големина на волейболна топка, цъфнал чудесно, но....присаден върху пейрескиопсис и не повече от 5-6 годишен!:))))...и подложката вече представлява нещо дървено с дебелина на бастун!:))) За съжаление, далеч не всяка подложка се сраства толкова добре и е толкова издържлива, противно на мнението, че след успешно присаждане всичко било цветя и рози!хахаха
И при мен сега е сезон за цъфтеж! Ариокарпуси, матукани, мамиларии....прибрах ги цъфнали....тия дни трябва да намина поне капут-медузата да снема цъфнала, имаше 4-5 огромни бутона....странно растение, има и няколко детки....май ще взема да я "оперирам" и да сложа няколко на хубави, силни подложки...тъй де, да има и за приятели! Обаче това, живот и здраве, напролет.



Тема Re: Zeolitнови [re: PAGANEO]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано10.11.07 12:05



Здрасти.

И при мен сега е пролет. Турбиникарпусите са решили че им се цъфти и не спират. От месец не са поливани. В най-студената стая са, и въпреки това цвят след цвят. Почвам малко да се притеснявам защото кактуса цъфти или когато всичко му е на ред, или когато си отива. Като за последно збогом. На моите външно нищо им няма, ама пък такова ноемврийско цъфтене не бях виждал.
Що се отнася до Ферокактусите си много прав. Амбицирах се да събера целия род и сега терасата ми е пълна с привидно еднакви кактуси. Това вислизении, херераета, пенинсулаета, таунсендианчета. Все едно че гледаш едно и също растение. Отличават се само макродискуса / той пък прилича малко на латиспинуса / , глауцесценса няма как да го збъркаш с това синкаво стъбло и жълти бодли. Имам и двата вида крисакантус / С жълти и с червени бодли / ама тоя с червените не можеш да го отличиш от грацилиса. Грацилиса пък прилича на колоратуса и на висканенсиса. С една дума пълна еднаквост. Ще почакам двайсетина, трийсет години и се надявам тогава вече колекцията да стане шарена. Междувременно пак си поръчах семена от Ферокактус. Тоя път акантодес вар. албиспинус / да видим колко ще му са бели бодлите / и джонстониянус, по-рядък вид но пък на картинките много прилича на нещо средно между акантодес и крисакантус. Да видим какво ще излезе.


Иначе ето го моята гордост - цъфналия акантодес



голям е колкото главата ми, но за съжаление аз не съм много голямоглав. При мен е от 12 години, а го взех семеначе на три, четири така че все още не е навършил пълнолетие. Иначе и латиспинуса ми цъфна, но той се отчита всяка есен вече от няколко години, а и заедно с фордии са от Ферокактусите които най-лесно цъфтят. Та ето го и него 9 -





Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано10.11.07 13:34



kogato vijdam snimki takiva , na pravo ne snam zashto tolkova malko hora ne gi obi4at :D no snam Zashto AS gi obi4am :D
moje bi mnogo se 4aka da tsyfnat ferocactusite , no kogato te tsyfnat , Golqm Radost :D

Clement


Редактирано от clement на 10.11.07 13:34.



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор PAGANEO (непознат )
Публикувано10.11.07 17:06



Страхотен е! И бодлите му са каквито трябва да бъдат!:))) Френд, дай си говорим откровено....що не спретнеш една каква да е оранжерийка....и с твоето желание ще имаш чудеса вътре!?!? И феротата ти ще стават още по-плоски и хубави!!! И бодлите ще бъдат "устрашающие" дет им викат братушките:)))) Ако не се лъжа, имаш видове, дето могат по 15 санта бодленца да изпружат!:)))
Иначе латиспинуса и мен ми е слабост, но досега нямам цъфтял...предните ги ошетах преди години с едно мокро зимуване при минус 20 градуса! Всъщност имам само един феро на подложка, другите са ми на корен. И затова....рано им е. А латиспинуси имам 4 или 5...двата с жълти бодли...освен ако някой не ги е кръстил като нов вид?!?:))))
А ако имаш артък един колоратус....трудно ще ти откажа!:))) Ама пък ще ти дам склерита на корем!



Тема Re: Zeolitнови [re: scleri]  
Автор PAGANEO (непознат )
Публикувано10.11.07 17:13



пропуснах....за цъфтежа - съвсем нормално си е...имаш стари растения...след лятната стагнация сега им е времето да цъфтят! В Андите сега е пролет, а в тропика на рака е втората пролет!:)))
Освен това , предполагам си виждал и цъфтящ кактус, който от 2 или 3 годии е без корени?!:))))) което изобщо не значи, че загива, а означава само, че трябва да бъде вкоренен!:))))
Иначе по твоето притеснение....ами има един уникално простичък начин да провериш....с побутване на всеки......не толкова леко, че да не разбереш дали има проблем там долу, и не толкова силно, че да му скършиш шийката:)))) ...и ако много се клатушка....

...вади и гледай ....после обрязвай и зазимявай без субстрата!



Тема Re: Zeolitнови [re: PAGANEO]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано17.11.07 12:15



Имам един колоратус. Голям е колкото хубав портокал. Холандски е. Не знам колко е годишен. При мен е от две, три години. Тогава беше малко по-малък. Общо взето много бавно расте. Прави само по няколко ареоли на година. Иначе миналата година сях семена от колоратус и в момента имам шест, седем малки. Дали са колоратус обаче не мога да гарантирам. Поне са Ферокактуси защото от сяти четири пакетчета различни полеви номера Латиспинуси две се оказаха че не само не са Латиспинус, но дори не са Ферокактуси. Добре поне че са кактуси. Надявам се като порастнат още малко да успея да ги определя що за трънчета са.
Ако искаш на пролет мога да ти изпратя едно, две от тия които сях за колоратус. Ако имаш късмет може да се окаже че надписа на пакетчето е бил точен.

Не мога да се здържа и ще ти покажа моя колоратус. Ето го красавеца.






а това са семеначетата за които се надявам да са колоратус - тези в средата. Долните трябва да са акантодес.





Тема Cufti zimataнови [re: PAGANEO]  
Автор maiahr ()
Публикувано18.11.07 10:09



Scleri i az shtiah da ti kaja sushtoto. tozi weekend na bashta mi beshe cufnal za poreden put Ariocarpus, a za Mammillariite da ne govorim. A ot kraia na septemvri 'spiat' i ne gi poliva.. Iavno sanuvat hbavi sunishta ta se kusat da cuftiat.



Тема Erucaнови [re: non_anon]  
Автор maiahr ()
Публикувано18.11.07 10:11



Scleri, iskam da te pitam ti zasia li onezi Eruci, koito si beshe poruchal? Ponikna li neshto ot tiah? Ili se burkam...?
Az vidiah tozi na Sulcofan i se vlubih v nego, mnogo sa krasivi..



Тема Re: Erucaнови [re: maiahr]  
Автор clement ()
Публикувано18.11.07 14:50



Eruca sa mnogo lesni da poniknat , polu4ih minalata godina 10 semena ot kehres ,okolo 8 poniknaha , i sega rastat spokoini , pak tasi godina shte polu4avam ot mesagarden eruca. mngo o mi haresvat :)

Clement




Тема Re: Erucaнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано18.11.07 17:30



Здравей Мая.
При мен от десет семенца поникнаха шест. Само че сега нямам нито едно. Не само от Ерука. Покрай многото проблеми които ми се струпаха на главата / това го казвам за оправдание / забравих да изключа парника отивайки на работа, и когато се върнах термометъра показваше 50 градуса. Колко е било вътре никой не знае. Скалата на термометъра беше до 50. Надявах се нещо да оцелее, но уви. Таз годишната сеидба за мен се оказа нулева. Сега отново си поръчах семена от Ерука. Дано не са свършили. Обещавам да бъда по-внимателен. Мой приятел ми направи триточков терморегулатор. За всеки случай. Като осигуровка срещу моята склероза, защото заедно с еруката загубих още петдесетина много интересни видове.



Тема Kehresнови [re: scleri]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано22.11.07 10:58



Privet vi tam hora ,

naskoro kupih semena ot Koehres , v4era kato se pribrah u doma v Sf se sashtisah - be hora ot vsi4ko , koeto byah si kupil beshe poniknal samo Nyctocereus serpentinus - ot 5 semki 4 poniknaha. Nishto drugo ne se e podalo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ide mi da si kupya bilet da otida do Germany i da mu navra v s*ibaniya byal nemzki g*z !!!! Byah izbral rasteniya , koito ne bi tryabvalo da sa 'problemni' - vse pak syah Pilosocereus , Ubelmannia , Arthrocereus , Pierbraunnia i Neoevansia nizandensis i Dolichotele paulii ( nov vid ) , ot koyato poravam vtora godina 2o semena i vtora godina nishto ne ponikva.
Za svedenie - tazi godina syah semena kupeni ot Succseed i MG 2003 godina. Semenata ot Succseed kato pravilo poniknaha pochti na 100 % , tezi na MG sashto imaha mnogo dobra kalnyaemost. Vsichki semena sa sadeni v edin i sashti substrat , i pri ednakva temperatura - iskam da kaje edni i sashti usloviya ! Kakvo stava mama mu stara ???????????? Govorih s Clement , toi mi kaza che pri nego nyama problem...dali pak ne sa vidovete , koito sam izbral ????? Sega me e strah da seya ostanalite - ako ne poniknat samo she zaemat myasto pod lampite !
Nyakoi ima li podobni problemi s Koehres semenata ?

Vitkur


Тема Re: Kehresнови [re: sulcofan]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано22.11.07 11:00



v barzinkata shtoto sum poiznerven na mesta sum dopusnal pravopisni greshi...mainata im

Vitkur


Тема Re: Kehresнови [re: sulcofan]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано22.11.07 11:57



Ей, борсук, я пиши на кирилица





Тема Re: Kehresнови [re: Amorphous]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано22.11.07 16:13



Проблема не е в Кьорес. Ило по скоро все пак е в него защото каталога е негов. Семената са си съвсем нормални само че каталога му е прекалено голям. При него има почти всичко за което можеш да се сетиш. Ако си поръчаш по-популярни видове ще видиш че кълняемоста им си е нормална. Просто семената са пресни защото много хора ги поръчват и той често зарежда нови. Ако си поръчаш обаче някой засукан вид най вероятно е семената да са престояли при Кьорес доста време. Естествено кълняемоста ще е калпава. Аз се старая да си поръчвам семена при по-малки доставчици специализирани в определени родове. Поръчай си например семена на Лофофора от другия сайт на Кьорес дето е специализиран само за Лофофори и ще видиш че няма проблеми с кълняемоста. За Копиароа и всякакви чилийски видове препоръчвам Хуан Акоста. Той човека си живее там. Предлага стотина, максимум сто и петдесет вида. Нормално е семената му да са пресни. Той сам събира голяма част от семената и за него не е проблем да изхвърли това което остане непродадено. / Едва ли му остава много /. Стане ли дума за Ехино, Феро и Педио и Склерокактуси сещай се за Месагарден и няма да збъркаш. Разбира се сто процента гаранция няма никъде. От всеки доставчик се случва да не поникне някое и друго пакетче, но да не поникне нищо не ми се е случвало.



Тема Re: Kehresнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано22.11.07 17:09



Prosto nqmash kysmet Victor , as vsqka godina poru4a pri nego za okolo 50 vida , i nqmah nikakyv problem , samo ,toi pravi greshki v Imena ponqkoga , ma primer seah ferocactusi i me poniknaha ferobergia, ili seah frailea , i me pomiknaha lophophora . no ocven tova nqmam problemi.

S Scleri , pravihme obshta polu4ka pri nega imq 1 ili 2 mecetz , ot vsi4ko koito sym seal , vsi4ki vida poniknaha . i semi ne sa ot nov katalog oshte.

togava , ili nqmash kysmet , ili si byrkal neshtu ( ne vqrvam tova) ili pak nqmash kysmet :P

Clement




Тема Re: Kehresнови [re: clement]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано04.12.07 20:21



Някой има ли да ми даде Delosperma cooperi?



Тема otide si bai Stoichkoнови [re: Amorphous]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано07.12.07 20:37



Insult pokosi edin ot nas - bai Stoichko - moje bi malko ot tozi sait za chuvali za nego , no ot po-starata generaciya go poznavat mnogo dobre ;

Chovek s mnogo golyamo sarce , vinagi gotov da pomogne sas savet , pritejatel na edna ot nai -golemite za vremeto si kolekcii , vposledstvie otkradena ot nyakakvi drebni sushici..poslednite godini ot jivota si bai Stoichko prodavashe minerali , sednal kato edin Budah , sreshtu pametnika na Vasil Levski v centara.


Svetla mu pamet !

Vitkur


Тема Juan Acosta s novi semenaнови [re: sulcofan]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано14.12.07 13:02



Zdraveite vsichki ,

Juan Acosta nai-nakraya se varna ot obikolki za semena iz Chile i predlaga nov kataloh chiliici ...tuk :

http://www.eriosyce.info/eriosyseeds2008.html

Ot minalogodishniya mu katalog sam mnogo dovolen kato kalnyaemost - dori ot 'trudni' vidove kato Maihueniopsis camachoi i Austrocactus spiniflorus !

Nai-novite mu snimki pak moje da razgledate eto tuk :

http://www.flickr.com/photos/cactushorridus





Vitkur


Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: sulcofan]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано14.12.07 14:33



Здравей Виктор.

Тия дни проверявах, но списъка не беше обновен. Хванал си го още топъл. Тая година е доста по-кратък, но пък има семенца от Копиапоа соларис. Вярно че са по долар едното, но все пак си е за отбелязване . При него поне ще е сигурно че наистина са соларис. / За съжаление от скотсбергии има само снимки /
За таз годишната ми сеидба семената вече са осигурени. Чакам последното пакетче от Дохналик и се надявам почивните дни около Коледа да ги уплътня със сеене. Ако обаче решиш да поръчваш при Акоста, и нямаш нищо против поръчката да стане малко по-голяма бих се включил с десетина / не повече / пакетчета.

Приятен ден на всички.



Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано14.12.07 15:23



Radvam se 4e si tuk Scleri :) odavna nqmah novini ot teb , pisah ti edin email , no mai sigurno ne si go imal .


Victor , Gledai ICQ ! :P

Clement




Тема Re: otide si bai Stoichkoнови [re: sulcofan]  
Автор Ariocarpus ()
Публикувано16.12.07 01:29



Лека му пръст, познавах го.





Тема pojelaniyaнови [re: Ariocarpus]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано20.12.07 09:08



Priyateli , po sluchai nablijavashtite praznici , vi pojelavam priyatno izkarvane s horata koito obichate i sa vi priyatni !

Pozdravitelnata kartichka za vas e tuk , prosto kliknete tuk :

http://downloads.raileurope.com/holidayCard/06_christmas_card.html

Vitkur


Тема diapausa ????нови [re: sulcofan]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано03.01.08 16:17



Izdlejda foruma e izpadnal v diapausa !

Za da vi posabudya prilagam kratki filmcheta , koito iznamerih v www.youtube

tuk Ariocarpus fissuratus study :

http://www.youtube.com/watch?v=3GofnsUSJNI&feature=related

tuk Adenium socotranum :

http://www.youtube.com/watch?v=BuKCojc-0k8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ROgVMGhWNa8&feature=related

tuk nyakakva oranjeriya :

http://www.youtube.com/watch?v=D9wVZeAe12s&feature=related

tuk Lophophora collection :

http://www.youtube.com/watch?v=_EfmaGY8cCU&feature=related

tuk nyama kaktusi ,no mojete da vidite nai-golemiya vid pljueshta cobra :

http://www.youtube.com/watch?v=l4K-2MLF2Fk&feature=user

Vitkur


Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано07.01.08 15:37



Bashta mi shte poruchva Scleri.. ako ne si si dal veche zaiavkata na Viktor?



Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: maiahr]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано07.01.08 21:17



Какво ще поръчвате?



Тема Нов кактусарски форумнови [re: sulcofan]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано10.01.08 11:00



Здравейте на всички любители на бодливата красота на кактусите. От началото на годината вече и в България има форум специализиран само за кактуси и сукуленти. Адреса е - http://plantdream.com/forum/index.php
Заповядайте и вие. За сега е само идея и ентусиазъм, но се надявам заедно да го направим интересно и полезно място.



Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: Amorphous]  
Автор maiahr ()
Публикувано12.01.08 13:59



Solaris estestveno



Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: maiahr]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано12.01.08 21:27



Здрасти Мая.

Писах ти на стария адрес в яхото който имам. Не знам дали си получила писмото ми.
Чакаме те да се регистрираш в новия кактусарски форум.



Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: scleri]  
Автор maiahr ()
Публикувано27.01.08 10:13



Zdrasti scleri
Da, poluchih emaila niama problem.
Novia forum ne e tyk v dir.bg taka li?



Тема Zeolitнови [re: clement]  
Автор maiahr ()
Публикувано27.01.08 10:18



Iskam da vi kaja che bashta mi kupi zeolit. Prodava se na torbi po 25kg, razmera e 2.5 do 5mm.
Cenata e okolo 200 leva za 1 ton. Zeolit se okaza che se izpolzva mnogo po grobishtata zashtoto ne nikne treva po nego; a sushto se izpolzva i v smesite za koteshka toaletna.
Bashta mi shte si see sega novite semena v nego shte vidim kakvo shte stane.



Тема Re: Juan Acosta s novi semenaнови [re: maiahr]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано27.01.08 15:55



Благодаря.

Адреса на новия форум е -



Лошото е че заради многото порнографски спам се наложи влизането във форума да става след като първоначално те логне админа. Надявам се в скоро време тоя проблем да се преодолее и всеки който поиска да може да влезе и да разгледа форума.



Тема Re: Kehresнови [re: sulcofan]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано14.02.08 16:10



Аз поръчвам от 3 години от него, но предимно Лофофори. Кълняемоста е 50-60%. От другите видове които съм поръчвала покълват не повече от 10-20%. Така че Кьорес не става за друго освен за Лофофори да се поръчват при него.



Тема Re: Kehresнови [re: Sony^-]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано14.02.08 22:16



Кьорес е особенно пристрастен към Лофофорите. Има една разновидност открита от него и носеща неговото име. За това той има и отделен сайт посветен на Лофофорите. Така че нормално е семената му да са добри. В интерес на истината и при други видове закупени от него съм имал висока кълняемост / почти до 90 процента /. Само че съм имал и много случаи на нулева кълняемост. Всичко си е въпрос на късмет.

Р.р. - Sony^- чакаме те в новия форум. Ти си от "старите" вече натрупали опит български кактусари. Ще ни е интересно по-често да се "чуваме".



Тема Re: КАКТУСИ сезон 2007 / 2нови [re: non_anon]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 10:53



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]



Тема Нов кактусарски форумнови [re: scleri]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 10:55



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.