Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 13.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Цветарство и градинарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Zeolitнови [re: PAGANEO]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано17.11.07 12:15



Имам един колоратус. Голям е колкото хубав портокал. Холандски е. Не знам колко е годишен. При мен е от две, три години. Тогава беше малко по-малък. Общо взето много бавно расте. Прави само по няколко ареоли на година. Иначе миналата година сях семена от колоратус и в момента имам шест, седем малки. Дали са колоратус обаче не мога да гарантирам. Поне са Ферокактуси защото от сяти четири пакетчета различни полеви номера Латиспинуси две се оказаха че не само не са Латиспинус, но дори не са Ферокактуси. Добре поне че са кактуси. Надявам се като порастнат още малко да успея да ги определя що за трънчета са.
Ако искаш на пролет мога да ти изпратя едно, две от тия които сях за колоратус. Ако имаш късмет може да се окаже че надписа на пакетчето е бил точен.

Не мога да се здържа и ще ти покажа моя колоратус. Ето го красавеца.






а това са семеначетата за които се надявам да са колоратус - тези в средата. Долните трябва да са акантодес.





Тема Cufti zimataнови [re: PAGANEO]  
Автор maiahr ()
Публикувано18.11.07 10:09



Scleri i az shtiah da ti kaja sushtoto. tozi weekend na bashta mi beshe cufnal za poreden put Ariocarpus, a za Mammillariite da ne govorim. A ot kraia na septemvri 'spiat' i ne gi poliva.. Iavno sanuvat hbavi sunishta ta se kusat da cuftiat.



Тема Erucaнови [re: non_anon]  
Автор maiahr ()
Публикувано18.11.07 10:11



Scleri, iskam da te pitam ti zasia li onezi Eruci, koito si beshe poruchal? Ponikna li neshto ot tiah? Ili se burkam...?
Az vidiah tozi na Sulcofan i se vlubih v nego, mnogo sa krasivi..



Тема Re: Erucaнови [re: maiahr]  
Автор clement ()
Публикувано18.11.07 14:50



Eruca sa mnogo lesni da poniknat , polu4ih minalata godina 10 semena ot kehres ,okolo 8 poniknaha , i sega rastat spokoini , pak tasi godina shte polu4avam ot mesagarden eruca. mngo o mi haresvat :)

Clement




Тема Re: Erucaнови [re: clement]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано18.11.07 17:30



Здравей Мая.
При мен от десет семенца поникнаха шест. Само че сега нямам нито едно. Не само от Ерука. Покрай многото проблеми които ми се струпаха на главата / това го казвам за оправдание / забравих да изключа парника отивайки на работа, и когато се върнах термометъра показваше 50 градуса. Колко е било вътре никой не знае. Скалата на термометъра беше до 50. Надявах се нещо да оцелее, но уви. Таз годишната сеидба за мен се оказа нулева. Сега отново си поръчах семена от Ерука. Дано не са свършили. Обещавам да бъда по-внимателен. Мой приятел ми направи триточков терморегулатор. За всеки случай. Като осигуровка срещу моята склероза, защото заедно с еруката загубих още петдесетина много интересни видове.



Тема Kehresнови [re: scleri]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано22.11.07 10:58



Privet vi tam hora ,

naskoro kupih semena ot Koehres , v4era kato se pribrah u doma v Sf se sashtisah - be hora ot vsi4ko , koeto byah si kupil beshe poniknal samo Nyctocereus serpentinus - ot 5 semki 4 poniknaha. Nishto drugo ne se e podalo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ide mi da si kupya bilet da otida do Germany i da mu navra v s*ibaniya byal nemzki g*z !!!! Byah izbral rasteniya , koito ne bi tryabvalo da sa 'problemni' - vse pak syah Pilosocereus , Ubelmannia , Arthrocereus , Pierbraunnia i Neoevansia nizandensis i Dolichotele paulii ( nov vid ) , ot koyato poravam vtora godina 2o semena i vtora godina nishto ne ponikva.
Za svedenie - tazi godina syah semena kupeni ot Succseed i MG 2003 godina. Semenata ot Succseed kato pravilo poniknaha pochti na 100 % , tezi na MG sashto imaha mnogo dobra kalnyaemost. Vsichki semena sa sadeni v edin i sashti substrat , i pri ednakva temperatura - iskam da kaje edni i sashti usloviya ! Kakvo stava mama mu stara ???????????? Govorih s Clement , toi mi kaza che pri nego nyama problem...dali pak ne sa vidovete , koito sam izbral ????? Sega me e strah da seya ostanalite - ako ne poniknat samo she zaemat myasto pod lampite !
Nyakoi ima li podobni problemi s Koehres semenata ?

Vitkur


Тема Re: Kehresнови [re: sulcofan]  
Автор sulcofan (E.T.)
Публикувано22.11.07 11:00



v barzinkata shtoto sum poiznerven na mesta sum dopusnal pravopisni greshi...mainata im

Vitkur


Тема Re: Kehresнови [re: sulcofan]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано22.11.07 11:57



Ей, борсук, я пиши на кирилица





Тема Re: Kehresнови [re: Amorphous]  
Автор scleri (запознат)
Публикувано22.11.07 16:13



Проблема не е в Кьорес. Ило по скоро все пак е в него защото каталога е негов. Семената са си съвсем нормални само че каталога му е прекалено голям. При него има почти всичко за което можеш да се сетиш. Ако си поръчаш по-популярни видове ще видиш че кълняемоста им си е нормална. Просто семената са пресни защото много хора ги поръчват и той често зарежда нови. Ако си поръчаш обаче някой засукан вид най вероятно е семената да са престояли при Кьорес доста време. Естествено кълняемоста ще е калпава. Аз се старая да си поръчвам семена при по-малки доставчици специализирани в определени родове. Поръчай си например семена на Лофофора от другия сайт на Кьорес дето е специализиран само за Лофофори и ще видиш че няма проблеми с кълняемоста. За Копиароа и всякакви чилийски видове препоръчвам Хуан Акоста. Той човека си живее там. Предлага стотина, максимум сто и петдесет вида. Нормално е семената му да са пресни. Той сам събира голяма част от семената и за него не е проблем да изхвърли това което остане непродадено. / Едва ли му остава много /. Стане ли дума за Ехино, Феро и Педио и Склерокактуси сещай се за Месагарден и няма да збъркаш. Разбира се сто процента гаранция няма никъде. От всеки доставчик се случва да не поникне някое и друго пакетче, но да не поникне нищо не ми се е случвало.



Тема Re: Kehresнови [re: scleri]  
Автор clement ()
Публикувано22.11.07 17:09



Prosto nqmash kysmet Victor , as vsqka godina poru4a pri nego za okolo 50 vida , i nqmah nikakyv problem , samo ,toi pravi greshki v Imena ponqkoga , ma primer seah ferocactusi i me poniknaha ferobergia, ili seah frailea , i me pomiknaha lophophora . no ocven tova nqmam problemi.

S Scleri , pravihme obshta polu4ka pri nega imq 1 ili 2 mecetz , ot vsi4ko koito sym seal , vsi4ki vida poniknaha . i semi ne sa ot nov katalog oshte.

togava , ili nqmash kysmet , ili si byrkal neshtu ( ne vqrvam tova) ili pak nqmash kysmet :P

Clement





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.